Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Vannak olyanok is ezotérián...

Vannak olyanok is ezotérián belül, akik a mágiát nem önös érdekből akarják használni, hanem pl. másoknak segíteni? Mint egy szuperhős vagy hasonló.

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy sokan csak anyagi haszonra akarnak szert tenni vagy mások szabad akaratát elvenni (kötések). Talán szerencsésebb is, hogy nem működnek.

2021. febr. 17. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az ezoterikus tanok mesterei akik nem önös érdekből használják a mágiát mind a régmúlt korokban éltek, ma már az emberek nem hisznek az ilyen dolgokban, vagy nem úgy hisznek ahogy régen, aki mégis az is úgy gondolkodik (sajnos) mint a mai a ember, a fogyasztói társadalom individualista tagja, az az, mi a jó nekem ebben, hogy válhatna a hasznomra ez, hogyan használhatnám ezt anyagi javak vagy egyéb haszonszerés céljára, ha valamiben jó vagy ne csináld ingyen, stb.
2021. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
71%

Önös célra is lehet úgy használni, hogy nem szerzel vele pénzt, és nem is ártasz vele másoknak. Például amuletteket, talizmánokat készítesz magadnak. Ha valaki szuperhősködésre használná a dolgot, az is önös érdeke lenne, csak nem a kapzsiságát, hanem a büszkeségét táplálná vele. Akkor is, ha nem személyesen kapná az elismerést. Amolyan önigazolásként. Az ideális az, amikor valaki szép csöndben dolgozik, és tudja, mikor tehet valamit, és mikor nem.

Eléggé emberi hozzáállás, amikor valaki pénzt, elismerést, vagy hasonlót vár el azért, amit tesz. Úgy tekintenek a mágiára, ezotériára, mintha csak egy foglalkozás lenne.

2021. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor csak az önzésre van.
2021. febr. 18. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Én szeretek másoknak is védelmi dolgokat készíteni. Vagyis igazából inkább csak másoknak, mire magamhoz érek addigra már általában vagy ki vagyok merülve, vagy már nincs kedvem, vagy úgy érzem nekem nincs is rá szükségem, a másiknak rosszabb, úgyhogy neki készítek, így magamra ritkán gondolok.

Másrészt magunkkal foglalkozni nem önző! Ha te jobban vagy, jól vagy, testileg-lelkileg kiegyensúlyozott és egészséges vagy, másokon is eredményesebben tudsz segíteni. Igen, nekem most ezt kell megtanulnom, hogy magamra is szánjak időt, mert ha csak adok és adok, el fogok fogyni, ki segít rajtam, ha nem én magam, ez egy fajta önszeretet. Gondoskodnod kell magadról először, hogy másokról is tudj.

[link]

2021. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csakhogy ez nem magunkkal foglalkozás. Illetve valamilyen formában az, csak éppen mások kárára is. Ez miatt önző.

[link]

Nem szentesíti mások manipulálását az, hogy ezt a saját egészségem érdekében teszem.

A nárcizmus is egyfajta önszeretet. Az önszeretetnek elég sok formája van. Nem mindegyik pozitív.

Ennyi erővel egy tolvaj is rendben van, hiszen csak magáról gondoskodik, önszerető, ezért elveszi mások pénzét, hogy magával tudjon foglalkozni.

2021. febr. 18. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Kevés olyat ismerek aki bármit ártana másoknak.

Kérdező te el vagy tévedve, vagy én vagyok eltévedve... :D

Miért kéne másoknak ártani vagy manipulálni azzal, hogy készítek egy gyógyító amulettet vagy akármit?

Az amikor valaki azért lop, hogy a gyerek ne halljon éhen otthon, már erkölcsi dolog és általában nem szokták elítélni őket, meg ilyenekért (de ez hogy jön ide?).

2021. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok eltévedve, csak elolvastam a kategória kérdéseit.

Az önzés kapcsán jön ide, leírtam. Általában nem azok lopnak, akiknek éhezik otthon a gyerek, de mindegy.

2021. febr. 18. 13:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Yappp.
2021. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!