Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szeretnék beszélgetni, barátko...

Szeretnék beszélgetni, barátkozni olyan emberekkel, akik értenek a valódi spiritualitáshoz?

Figyelt kérdés
Akik nem csak találgatnak, tapasztalattal rendelkező kedves emberek. Beleuntam a sok hazug emberbe... Valódi beszélgető társakat szeretnék akivel kölcsönösen tanulhatunk egymástól. Talán nagy kérés ez a mai világban?

2021. ápr. 6. 16:14
1 2
 11/18 Grimfox ***** válasza:
100%

Mivel nem én szervezem, fogalmam sincs. Nagyjából azt tudom elmondani, hogy hogy működünk, de hogy mi kell ahhoz, hogy így működjünk, azt nem tudom. Nem vagyok különösebben szociális alkat, ha nekem kéne ilyet szerveznem, össze se jönne, nemhogy szétessen.

Alapvetően van egy személy, aki kellően jó szervező, és mindenkivel jó a kapcsolata a csoportból. Ez eredetileg a csoport létrehozója volt, jelenleg az a személy, aki segítette ebben. Mindketten vezettek/vezetnek jelenleg is íjász, és hagyományőrző egyesületeket, értenek a szervezéshez. Fix időpontokban találkozunk, havonta egyszer. Az egyik csoporttag biztosít számunkra helyet a találkozóra. Azért egy csoportnak kell a hely. A csoporttagok közül mindig van legalább egy, de általában több, akit foglalkoztat valamilyen téma, és ebből a témából felkészül egy előadásra, amivel megismertetheti a témát a többi taggal. Itt jön képbe a szervezés azon része amit nem látok, hogy miként válogatják össze a témákat. Általában a témákat amiket felajánlanak találkozón mindenki szívesen meghallgatja, ezért az illető felkészül. Valószínű a facebook csoportban is folyik egyeztetés, hogy több téma közül melyikre lenne kereslet. Nincs facebookom, ezért ezt nem látom. Azt sem igazán tudom, milyen alap "szabályokat" fektettek le az alapító tagok, mert ennek nagy része is facebookon ment. Én is alapító tag voltam, de én már csak a személyes gyűlésen voltam jelen, amikor megbeszéltük, és beleegyeztünk, vagy megvétóztunk dolgokat. Amit még érdemes tudni a csoportról, hogy noha hívtunk meg fiatalokat is-húszas éveik elején járókat-ők hamar lemorzsolódtak. Jelenleg én vagyok a legfiatalabb tag a magam 33 évével. Vannak 65-70-hez közeli tagjaink is. Ebből kifolyólag kellő tiszteletet adunk egymásnak, és a fiatalokra jellemző intenzívebb hozzáállás nincs jelen a csoportban. A fiatalok jobbára azért morzsolódtak le, mert ezt hiányolták, vagy próbálkoztak vele, de nem volt pozitív a fogadtatás. Mivel nem látok bele a szervezés nagy részébe, és nem is nagyon érdekel, nem is akarok, nagyjából ennyit tudok róla mondani. Ha valaki csoportot akar, az találjon egy jó szervezői, és szociális képességekkel rendelkező, kellően megfontolt és intelligens személyt központi figurának.

2021. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm! Hasznos volt az információ, felpontoztalak.
2021. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm, most megint kedvem támadt ijászkodni.

Azok kik kicsit mélyebben benne vannak a témában azok előbb tűnnek realistának mint sem ezoterikusnak. Nem ateista de valahogy lemorzsolódik a misztikum és racionálisabb amiről beszélnek...Legalábbis ez a tapasztalatom.

2021. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Grimfox ***** válasza:
Jobbára a babona, hiedelmek morzsolódnak le. De van egy pont, amikor elég mélyre jut valaki benne, hogy megint misztikusnak tűnjön, ha erről beszél. Nem azért, mert valójában annyira misztikus, csak a többség nem érti. Mondjuk ez elég ritka, élőben még nem találkoztam ilyennel. Olyannal, amit te említettél, 13., olyannal már igen.
2021. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Leginkább elhagytam ezt a témát a barátaimmal,mert minél messzebbre jutsz benne, annál inkább hiányozni fog a köztes tudásanyag, -a megértés, és annál inkább érthetetlen és elfogadhatatlan lesz számukra.

Mindig arra a témára korlatozom a beszélgetést, ami közös.

2021. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mindennek meg van a maga spiritualitása...
2021. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tegyél fel egy téged érdeklő témát vagy kérdést inkább, irj hozzá kommentet, és akinek szimpatikus vagy, hozzá tud szólnia gondolataidhoz máris elindulhat a "beszélgetés"..
2021. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

most így 3 nap elteltével megkérdezem.

Sikerült?

2021. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!