Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Használ valaki pentagrammát?

Használ valaki pentagrammát?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért és történt e azóta bármi különleges dolog?

2021. ápr. 11. 19:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam, de csak azért mert tetszik és tökéletes nyárspolgár-szűrő :D Mondom ezt úgy, hogy kicsit vagyok csak "ezoterikus hajlamú"
2021. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

XD XD

Hogy érted hogy nyárs polgár szűrő? Polgárpukkasztó?

2021. ápr. 11. 19:39
 3/16 Grimfox ***** válasza:
75%
A sima, felfelé álló pentagram célja a védelem, úgyhogy pont az a lényeg, hogy a lehető legkevesebb különleges(és kellemetlen) dolog érje a viselőjét.
2021. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%

Használ valaki pentagrammát?


Az meg mi a bú-bánatos kutya f@sza?

2021. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

2.


Nem, hanem az átlagember rögtön "veszélyesnek" ítéli, mert "jajj, ördögök, jajj démonok, jajjjjjj" - holott alig-alig van ennek ehhez köze, egészen mást jelent a szimbólum.

2021. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4es, jogos! Pentagrammát vagy pentagrammot? Shhfjsjnybhdjd
2021. ápr. 11. 20:46
 7/16 A kérdező kommentje:
Jah amúgy értem, olyan ez mint a szvasztika nem? Ha a pentagram egyik ága felfelé van akkor démon űző, ha lefelé van akkor pont hogy be vonza a démonokat és a sátánt? A szvasztika is a szerencse és a halhatatlanság jelképe keleten, a nácik fordítottak rajta és már más is a jelentése.
2021. ápr. 11. 20:49
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A keresztény szimbolikában a pentagramma az öt érzék jelképe. A csúcsaira az S, A, L, V, S betűket írva az egészség jelképe (az egészség latinul salūs). Néha Krisztus öt sebét is jelképezi. A pentagramma egyik csúcsát megnyújtva kapjuk a hajnalcsillagot. A pentagramma a betlehemi csillag jelképe is.
2021. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Grimfox ***** válasza:
91%

A svastika keleten szerencse, körforgás, és nap szimbólum, de a skandinávoknál is megtalálható, szintén napforgó jelentéssel. Hogy a nácik honnan lopták, nem tiszta, mert voltak expedícióik Tibet, és India felé is, de a germán, így skandináv ősök szimbólumait is bőszen gyűjtötték. Pl az SS szimbóluma két siegel rúna, ami szintén nap, és erő jelentésekkel bír.

A lefelé álló pentagram igazából csak azért köthető a démonokhoz, mert stilizált kecskefejet lehet belőle kilátni. Emiatt kötötték a sátánizmushoz. Önmagában nem vonzza a démonokat.

2021. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 vantel ***** válasza:
100%
Használtam,de fájt tőle a hasam.
2021. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!