Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az emberek miért érvelnek...

Az emberek miért érvelnek értelmetlen módon?

Figyelt kérdés

Sok ember itt gyakorin mindig azzal érvel az okkultizmus, mágia és hasonlók ellen, hogy "inkább a tudományban higgy" mikor a mai tudományok közül nem is egynek okkult eredete van, vagy kapcsolódik a régmúltban az okkulthoz.

Arról nem is beszélve, hogy a tudományos dolgok csak elképzelések amik más elképzelésekre építenek, egy bizonyítva önmagukat.



2021. aug. 4. 06:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 Mojjo ***** válasza:
91%
Nem tudom. Miért érvelsz értelmetlen módon?
2021. aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
57%
Konkrétan a "Sok embert" kérdezd meg akik így érvelnek. Mert én még ilyennel nem találkoztam itt.
2021. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

#2

Én már nem egyszer láttam az ezotéria rovatban így érvelő válaszolókat mások kérdése alatt. S csak kíváncsiságból feltettem ezt a kérdést, hátha idetalál egy olyan személy.

2021. aug. 4. 07:35
 4/51 anonim ***** válasza:
30%

Mert saját érve nincs az ilyen embereknek.

A nem tudom helyett könnyebb ilyeneket benyögni.

2021. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
88%

"Arról nem is beszélve, hogy a tudományos dolgok csak elképzelések amik más elképzelésekre építenek, egy bizonyítva önmagukat."


Ez az, ami pont az ezotériára igaz.


Ha a fáj a feje valakinek, mit mondasz rá? Én azt mondom, vegyen be fejfájáscsillapítót, mert tudom, hogy a gyógyszerben lévő hatóanyagok felszívódnak a sejtekben, eljutnak a májba, ahonnan kiválasztódva

gátolják azon ciklooxigenáz enzimek termelődését, amik a tünetekért felelős prosztaglandinok termelődését irányítják, végül pedig enyhül a fejfájás. Ez színtiszta biokémia, empirikusan és mérésekkel is igazolható, ezen egyszerűen nincs mit vitatni.

És miután a gyógyszert nagyobb csoportokon tesztelve is hatékonynak bizonyult, így nyugodtan kijelenthető, hogy a fejfájáscsillapító működik.


Te meg mondjuk azt mondod a fejfájósnak, hogy imádkozzon. Az imának semmilyen kapcsolódó hatásmechanizmusa nincs, semmilyen igazolható, pozitív hatása nincs, kontrollcsoporton mérve olyan alacsony hatásfokkal műkdödik, hogy az semmi másnak nem tudható be, csak a véletlennek. Ez a különbség az ezotéria és a tudomány között.

2021. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
33%

Mert a tudomány csak is a világ fizikai oldalát ismeri el valósnak, mivel ezt tudja mérni, alakítani. Tehát ha szembe találkozik olyan jelenséggel, amit nem tud „mérni” fizikai szinten akkor kijelenti, hogy „hát ez nem létezik, mert nem tudom mérni”. Másik kedvencem amikor nem tudja bebizonyítani valaminek a létét akkor úgy szint kijelenti, hogy „nem tudtam bizonyítani, tehát nem létezik”. Mert ezeket a dolgokat nem fizikai szinten kell vizsgálni.

Aki nem kő kemény materialista és szeretné kicsit nyitottabban tekinteni a világra azt mondja, hogy nem hiszi, hogy a világnak csak is fizikai, anyagi oldala van, hanem lehet egy nem anyagi oldala is. A mágiát mondhatjuk egy olyan tudományágnak, ami ezzel a nem anyagi oldallal foglalkozik.


Viszont ami gázos ebben a témában az az emberek hozzá állása. Az egyik oldalon ott vannak a tudomány és a materializmus hívei.

A másik oldalon pedig azok az egyének, akik mágiával és hasonló témákkal szeretnének foglalkozni, csak az a probléma, hogy ezek közül sokan tök laikusak, fogalmuk nincs, hogy a mágia miről is szól, szimplán elhisznek minden képtelenséget.

Tőlük jönnek olyan agyf@sz kijelentések, mint hogy: „Szerencsétlenségek történnek velem, megátkoztak?”, „Leesett a könyv a polcról, szellem van a házban?” Vannak megérzéseim, akkor boszorkány vagyok és felettébb különleges.”

És ezek miatt az emberek miatt nézik hülyének a többi olyan embert, aki foglalkozik misztikus témákkal, tehát hogy ha normálisan is foglalkozol ezzel a témával, úgy hogy azért megmarad a racionalitás, ezeknek az embereknek köszönhetően bélyegeznek meg. A tudomány hívei pedig ezt látják és el is hiszik, hogy mindenki hülye, aki próbál valahogy nyitottabb lenni. Ahelyett, hogy tiszteletben tartaná a másik látásmódját, inkább rosszmájúan el kezd okoskodni, hogy „ez nem létezik” meg „nem így van”, „mert az az igazság, amit én képviselek”.


Tehát összességébe szerintem hagyjuk békén egymást ezzel. Én nem fogok piszkálni egy materialistát azért, mert nem egyezik a néző pontunk, de ő se piszkáljon engem azzal, hogy hülye vagyok.

2021. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
87%

Te miért érvelsz értelmetlen módon?


"a mai tudományok közül nem is egynek okkult eredete van"


Ja, ez most olyan szintű bullshit hogy régen azt hitték hogy azért van villámlás, mert Tor üti az üllőjét az egekben. Tehát ebből az következik hogy amit ma tudomány ismer az elektromosságról, az pogány vallásokból eredeztethető"? Ne legyél már ennyire retardált. :D

2021. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

#6

Na az tényleg igaz, hogy a témakört sajnos a sok tini bohóckodás céljából kapargatja és ennek eredményeként a komolyabbakat is lenézik...



A világunk nem szabályokra és törvényszerűségekre épül, csak mi emberek akarjuk rá erőltetni, hogy ez meg ez így és így a szabályos.

2021. aug. 4. 10:00
 9/51 A kérdező kommentje:

#7

Ezek a sorok a te fejed szüleményei...


De tényleg vannak olyan tudományok amik eredetileg nem "tudományok" voltak, hanem okkult témakörök. Lásd a kémia ősét például.


De nem akarok vitatkozni senkivel sem.

2021. aug. 4. 10:03
 10/51 anonim ***** válasza:
94%
9es a kémia őse az alkémia volt, amiben vegyitesz dolgokat tesztelsz stb. Ebben mi az ezotéria ha pusztán az alapanyagnak fizikai síkon van létezése?
2021. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!