Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miben és/vagy miért kell...

Miben és/vagy miért kell különbséget tegyünk daimon és démon kifejezések között?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 05:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

A daimon a lelkének a része nézd meg az aranyiránytű filmet. Az emberek lelkének kivetülése állati formában.


De amugy görög szó. A régi görögöknél az isteni hatalom nyilvánulatának megszemélyesítése. Régen lehetett jó is és nem is.


De manapság már módosult a jelentése.


De szerintem az aranyiranytu es az úr sötét anyagait ha megnézed talan megérted a kulonbsegeket.

2021. aug. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a görögknél a daimon nem anyagi, szellemi lényt jelent. Egyesek isteneknek, mások azok hírnökeinek, megint mások szellemeknek nevezik őket (vannak köztük természet szellemek is és vannak akiket veszélyesnek, vagy éppen tök veszélytelennek gondoltak). Minden esetre a démon szavunk valóban innen ered.
2021. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

#1

Azért nehogy már egy HBO-s fantasy sorozatból következtessünk az ókori pogányok hitvilágára.

2021. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

3-as ha elolvastad az egészet akkor írtam a daimon szó görög jelentését, de amúgy a fantasy sorozat egy regény és gondolom az író szintén tisztában volt a görög hitvilággal, mivel a daimon görög eredetű.


Írtam talán jobban megérti ennek a szónak a jelentését ha megnézi a sorozatot.

2021. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként honnan tudod, hogy a kérdező pont nem a film sorozatot vagy az eredeti regényt olvasta, és ezért kérdezte.


Ezért írtam amit írtam 1-es vagyok.

2021. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
De amúgy 2-es jobban kifejtette. 1-es vagyok még mindig.
2021. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Grimfox ***** válasza:
59%
A démon a keresztény megnevezése a gonosz szellemek egy csoportjának. A daimón, ahogy fentebb írták, görög eredetű, és lehet jó, rossz, de semleges is. Gyakran tanácsadóként funkcionál az elmélkedő számára. Vannak filozófiai iskolák, ahol a belső ént, a tudattalant, vagy épp a felettes ént nevezik meg így, máshol önálló szellemként tekintenek rá. A démon megnevezés egyértelműen ebből származik, akkor kerülhetett a kereszténységbe, amikor az őskeresztény apostolok a görögöknél végeztek térítő munkát, és később, latin befolyásra módosulhatott a jelenlegi állapotába.
2021. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Az eredeti görög értelmezésében a kifijezésnek,én magam is létrehozhatok egy bizonyos tulajdonságokkal felszerelt daimont,aki mondjuk a tanácsosom?

Egészen személyiségzavaros olvasatú ez,de úgy veszem ki a válaszaitokból hogy ez megállja a helyét.

2021. aug. 10. 22:24
 9/24 Grimfox ***** válasza:
Az nem tanácsos, daimon lesz, hanem egy elementál. A daimon önállóan létezik, nem létrehozott dolog. Egy elementál nem tud tanácsot adni. Daimonként esetleg kezelheted a felettes énedet, amit meditáció során érhetsz el, vagy épp a tudattalanodat, tudatalattidat, amit szintén meditáció útján érhetsz el.
2021. aug. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Egy elementál hogyan hozható létre pontosan?
2021. aug. 11. 00:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!