Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi történne ha egy szerelem...

Mi történne ha egy szerelem bevonzó gris-gris vagy mojo zsákba beletenném pluszként a kiszemeltem haját és az enyémet is (vagy a körmöm)?

Figyelt kérdés
Tanácsos ezt így összehozni?

2021. szept. 14. 01:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#9

Sajnos vagy nem sajnos, de a #8-nak meg mindenki másnak igaza van. Az ilyesmi nem játék, mint ahogy kést sem adsz egy gyereknek, hogy azzal rohangáljon.

Mások akaratának felülírása nem éppen a jó kategóriába tartozik. Nem hiába olvashatod több ilyen szerelmi mágiás kérdés alatt is, hogy ez az átkok kisöccse. (Abba meg ne menjünk bele, hogy a legtöbb ember aki ilyenre vetemedik vagy nárcisztikus vagy önimádó vagy pedig annyira elkeseredett, hogy jobb ötlete sincs.)

2021. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Sokkal inkább látom negatívnak a válások és szakítások meggyarapodását,amit az egymás mellett való kitartás hiányának és a belénk táplált fogyasztóiság eredményének látok. Ez a valódi probléma.

Ember és helyzetfüggő hogy mi a helyes lépés. Nem kell önimádónak vagy bárminek is lennie annak aki ilyet cselekszik,az én nézőpontomból ez elvi kérdés.

Másfelöl,akinek azzal van tele a feje hogy mi a szabályos és mi nem az (az még egy érdekes kérdés hogy ki határozza meg a szabályokat) és ezeken tököl,az alkalmatlan a döntéshozásra. Az én szempontokból,csak azt érdemes mérlegre tenni,hogy mi a cél,miként és milyen áron elérhető a cél. Amit még kell lépni, azt erős akarattal kell meglépni,ha önmagunk vagy más áldozata árán, akkor is.

Mindenki más, nekem ilyenek a nézetei, nem kell elfogadni.

Visszatérve, nem szoruló rá hogy ilyesmit csináljak, mert nem veszélyeztet és nem is érdekel hogy valaki elhagy. Mostanában érdekelni kezdett a mágia, mint alkalmazható probléma megoldó eszköztár.

Ha gondoljátok felteszek egyébként egy kérdést arról is hogy "ugye milyen csúnya dolog a szerelmi kötés", azonban a jelenlegi kérdés -mint sok másik itt- nem erre keres választ. Valahol jogos hogy butának nevez az eltévedt válaszadó, de pontosan azért teszem fel a kérdést hogy következtetés vonhassak le, bár nem egyszerűsíti meg a dolgot hogy nem a kérdéssel kapcsolatos válaszok érkeznek.

Csak azért foglalkozom még ezzel a kérdéssel mert nem egyértelműek a válaszok számomra, 75% nem működik, 25% működik arányban vonom le.

2021. szept. 22. 11:47
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom neked milyen szituációban lenne helyes lépés mások akaratának felül írása, de oké...

S az emberek akik nagyrészt ide írtak azok csak figyelmeztetni akartak, hogy a szerelmi mágia nem játékszer.


Amiben nem hiszel te magad, az nem is fog soha működni számodra. Mivel a mágia az olyan működési alapon nyugszik mint a vallások is. Tehát a hited mibenléte és ereje sokat számít. Szóval ez nem valami "elefánt fogrém" vagy hasonló kémiai kísérlet. A mágiát még a kultúra is befolyásolja a mágia működését, lásd például Európában a 13-as számnak negatív balszerencsés jelentése van kulturálisan. Míg mondjuk Ázsiában a 4 (halál) és 9 (szenvedés) a negatív jelentésű számok. S az ember vallása is sokat számít, mert a kereszténység (és annak ágai) máshogy viszonyulnak egyes jelképekhez mint mondjuk egy Buddhista vagy Hindu.


Röviden összefoglalva, az univerzálisan elfogadott részleteket leszámítva az ember hátterén múlik a mágia mibenléte és működése nem pedig azon, hogy ki mit ír ami neki bevált.


Abban pedig mindenkinek igaza van, hogy nem érdemes az átkokkal játszani. De ha te mégis szeretnéd akkor ne mond, hogy nem lettél figyelmeztetve. ;)

2021. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Laylah ***** válasza:
100%

"Az én szempontokból,csak azt érdemes mérlegre tenni,hogy mi a cél,miként és milyen áron elérhető a cél. Amit még kell lépni, azt erős akarattal kell meglépni,ha önmagunk vagy más áldozata árán, akkor is."


A te olvasatodban tönkre kéne tennem, tennünk egy friss házasságot, ahol még a gyerek sem született meg, azért, mert a férfi szíve, lelke felém húz (és viszonozva). Kösz, de inkább hagyom, hogy próbálják meg helyrehozni a dolgaikat, hiába a lelki kapcsolatunk (erős spirituális köteléket fedeztünk fel magunk közt). Én úgy vagyok vele, hogy ha nekünk a sors szerint is együtt kell lennünk, akkor úgy fog alakulni minden, hogy ez létrejöhessen, ellenkező esetben meg majd egyszer elmúlik valahogy az érzés, felbomlik valahogy a kötelék. Meditáció alatt kapott látomás alapján egyébként a feleség fogja elhagyni őt. Szóval bárhogy is lesz, én kivárom, és amikor csak lehet, biztosítom arról, hogy ha bármi van, én itt leszek, akár barátként, akár társként, és nem próbálom meg semmilyen módon megmondani neki, vagy befolyásolni, hogy hogyan döntsön, mert az nem az ő akarata, hanem az enyém.

2021. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mondd már el hogy mi neked a kérdéssel kapcsolatos válasz ember
2021. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15

A; Igen működik(ezért vagy azért)

B; Nem működik(ezért és azért)

Ehelyett van az a válasz aminek a tartalma hogy mennyire gonosz és buta vagyok.

Szerintem nem volt olyan nehéz kérdés ez.

2021. szept. 22. 21:47
 17/18 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadók szerintem leírták, hülyeség ilyet csinálni és erkölcstelen. Ezért NEM TANÁCSOS.

És nem is működne. Legalábbis így biztos hogy nem.

2021. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Természetesen a hasznos válaszokat értékeltem.
2021. szept. 22. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!