Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen módon kaphatnék választ...

Milyen módon kaphatnék választ arra, hogy mi a feladatom egy bizonyos személlyel kapcsolatban? Vagy honnan derül ki, ha egyáltalán van ilyesmiről szó?

Figyelt kérdés

Évtizedek óta ismerjük egymást. Régen romantikus kapcsolat is volt köztünk, majd eltűntünk egymás látóteréből, de néhány éve újra felbukkant. Nagyon vonzódik hozzám (lelki és fizikai téren is, de nem jöttünk össze), és ő sem közömbös nekem, de nem merném újra közel engedni, rettenetesen összetörtem miatta egyetemista koromban.


Hajlok afelé, hogy ez csak nosztalgia és/vagy életközépi válság, és idővel lecseng, de már jó 3 éve zsong körülöttem - és ő nem független.


Sajnos nem hiszek az ezotrikus magyarázatokban, de gondolatébresztőnek jók lehetnek az ilyen jellegű tippek, ezen kívül természetesen kíváncsi is vagyok arra, amit mondanátok.



2021. szept. 17. 17:23
1 2
 1/13 Grimfox ***** válasza:
100%
Tarot-tal lehet próbálkozni például. Olyan kivetéseket, amik két ember kapcsolatát jellemzik érdemes megpróbálni. Mivel a tarot első, és másodsorban is önismereti módszer, ezzel feltárható a valódi, tudat által el nem nyomott érzelmi háttér. Mondjuk ha nem hiszel az ilyesmiben, csak emiatt megtanulni kivetni, és értelmezni a tarot kártyákat nem biztos hogy megéri. Ugyanígy elmélkedő meditációt is lehetne alkalmazni arra, hogy feltárd a saját részed a kettőtök kapcsolatában, de ezt elsajátítani csak emiatt ugyanúgy nem biztos, hogy megéri.
2021. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, Grimfox.

A tarot-ra én is gondoltam. Csak ugye: tényleg nem értek hozzá. Valakinél tavaly érdekességképpen kipróbáltam, és elég jól sikerült megragadni azt, amit sejtettem is abban az élethelyzetben - vagyis önismeretre tényleg jó eszköz.

Tudnál ajánlani olyan anyagot, ahol ilyen jellegű kivetésekről is olvashatnék?

2021. szept. 17. 17:57
 3/13 Grimfox ***** válasza:
75%
A közted, és az említett személy közötti kapcsolatra gondolsz, amikor az ilyen kivetítésekről keresl anyagot? Mert akkor nem igazán. Ilyen témában nem olvasok, de tippre társas pszichológia témakörben találhatsz könyvet, vagy legalább cikket.
2021. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Írtad, hogy "Olyan kivetéseket, amik két ember kapcsolatát jellemzik érdemes megpróbálni. " - emiatt kérdeztem, hogy létezik-e esetleg olyan tarot kivetési módszer, ami konkrétan ilyen témák "feltárása" során használatos.


(Pszichológiával kapcsolatos anyagaim vannak, ebben a kérdésben eddig még nem sok hasznukat vettem.)

2021. szept. 17. 18:15
 5/13 Grimfox ***** válasza:

Bocs, félreolvastam. Kivetítést olvastam, nem kivetést. Így már tudok könyvet ajánlani. Hajo Banzhaf-Gyakorlati Tarot-kézikönyv. Ebben vannak ilyen jellegű kivetések is, meg olyanok is, amik általánosabbak, de ilyenre is használhatók. Meg értelmezi a kártyákon található szimbólumokat is, ami könnyíti a kártyaolvasást.

A jelen helyzetedben a konkrétan emberek közötti kapcsolatok mellett a "vakfolt" nevű kivetést is érdemes lehet megpróbálni. Nehéz elemezni, de rávilágíthat olyan dologra, amit sem te, sem mások nem látnak a kérdéseddel kapcsolatban.

2021. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez a vakfolt különösen találó, pont ilyesmire volnék kíváncsi. Köszönöm!
2021. szept. 17. 18:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt valaki, aki ilyesmikkel jött, hogy "az emberek nem találkoznak véletlenül" stb., de utólag úgy látom, hogy ez csak egy jó csajozós szöveg volt. :D

Az emberek meg jönnek-mennek, a valóság általában sajnos sokkal prózaibb, mint szeretnénk hinni.

De nem akarok nagyon cinikus lenni. :)

2021. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak nyugodtan, én is ebben a két végletben tudok gondolkodni.:)


Vagy van valami 'oka' annak, hogy újra és újra felbukkan (holott régen újra és újra csak pofáraesés volt a végkifejlet, ha a közelembe jött), vagy a világon semmi, csak remete vagyok, neki meg épp nincs jobb ötlete, és ennyi.

2021. szept. 17. 19:13
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok: igen, van egy másik illető is, aki az exem, de néha felbukkan.

Őt már túl régóta ismerem, hogy udvariaskodjunk, ezért legutóbb rá is kérdeztem: "Ha nincs ló, szamár is jó?", erre mondta, hogy "Igen". XD

2021. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:)))

Jogos. Itt is elhangzott már ez a "vád", azonban a beismerés nem történt meg.:)

Csak fújja, hogy ő sem érti, rettenetesen vonzódik, és nem tud nem gondolni rám,stb., ami - miután tényleg nagyon kitartó - már-már kezd hihetőnek tűnni:), ugyanakkor teljesen értelmetlennek is.

2021. szept. 17. 19:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!