Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Okkultizmus tanulásához...

Okkultizmus tanulásához keresnék hiteles könyveket/oldalakat Van itt esetleg olyan aki már rég óta foglalkozik ilyennel?

Figyelt kérdés
2022. márc. 16. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azon belül pontosabban mi érdekel?
2022. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Démonológia, rúnamágia, okkult pecsétek, szinbólumok, szertartások/meditációk.
2022. márc. 16. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Közel 30 éve foglalkozok okkultizmussal,spiritizmussal.

Ezen az oldalon és még pár másik másik fórumon kíváncsiságból vagyok fenn,mert néha találni olyan embert akinek van elég tudása,és szeretem elolvasni ha kifejtik véleményüket.Ezt leszámítva én nem segítek senkinek, én az okkultizmus balos ösvényét járom, önmagam szolgálatára áldoztam fel az életem.Amit eddig akartam mindent elértem,párszor leírtam már itt, igaz ritkán szoktam hozzászólni itt kérdésekhez.

Indulásnak jó lesz pár könyv amit a témában kitudsz keresni a neten, sok online pdf formátumban is fenn van, de sok angol nyelven.Van pár fórum, angol nyelvű is, ahol olvasgatva elég jó alap tudásra lehet szert tenni.Könyvek tanulmányozása révén még tovább tudod növelni az elméleti tudást, egy pontig.Utána viszont megreked ez az egész, mert a gyakorlati rész kell a továbblépéshez.Sokan itt hagyják abba, mert ehhez is kell sok sok gyakorlás.Ezen az oldalon eddig,neveket nem akarok írni 3-4 olyan ember volt vagy még van is,akinek elég nagy az elméleti tudása.gyakorlatban ők sem nagyon használják, így nem tudják az életükben megvalósítani mindazt, amit elérhetnének ezzel a tudással.

A gyakorlati szinten való továbbhaladáshoz a spiritizmusban kell elmélyedni, iránymutatásként ezt akartam leírni.de mire oda eljutsz hogy elméletben megértesz mindent, tudod az okát mi miért van, nagyon sok idő, évek telnek el.Itt lesz az a szint ahol a spiritizmusnak kellene a gyakorlatban megvalósulnia, ezen belül a médiumi képességek előhívása.

2022. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tak ***** válasza:
100%

Több is :) Véleményem szerint minden egy tőről fakad.Nyelvezet,szimbolika,értelmi szint és tanító-útmutatótól függ,melyik formáció a népszerűbb népcsoportonként.Időnként azt gondolom,be fog következni a kollektív tudatos öntudatra ébredés,de még sehol a kritikus tömeg ehhez.Bármilyen könyvet olvasol,tudd:akkori nyelvezettel,egy résen keresztül megpillantott jövőkép,amit szóról szóra nem fogsz tudni másolni.

Minél többnek gondolja az ember magát,annál kevesebb,mert a külső információt csípőből elutasítja anélkül,hogy megrágná.Uff,én beszéltem.

2022. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Okkultizmus ösvényén nagyon könnyen el lehet tévedni. Mindenképpen kell olyan segítő aki képben van.
2022. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Tak: le kell hervasszalak,aki eddig nem ébredt már nem is fog,mert ez orosz Zsolt is erről beszélt többek között..ez még mindig lelki érettség kérdése és nem a galaktikus kívülről jövő egyéb hullámoké..
2022. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hygromanteia

Clavicula Salomonis

Lemegeton

Sefer HaRazim

Cornelius Agrippa könyvei az okkult filozófiáról

A Coptic Handbook of Ritual Power (The Macquarie Papyri)

2022. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tak ***** válasza:
6-os,én is le kell hervasszalak,mert a lelki érettség nem szükséges egyetlen ébredéshez sem,lásd meg:aki extrém élethelyzetbe kerülve segítséget kap ha kérte-ha nem,az utat talál a nyitott kapun át,ha nem fél.
2022. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!