Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan viszonyulsz a valláshoz...

Hogyan viszonyulsz a valláshoz? (ez a kérdés annak szól aki hisz az ezoterikus/okkult cuccokban)

Figyelt kérdés

Tehát gyakoroltok valamilyen vallást mellette?

Hisztek Istenben vagy istenekben?

Véltek felfedezni konfliktust a vallás és az ezoterikus/okkult tanok gyakorlása között?



2022. ápr. 16. 17:00
 1/9 Grimfox ***** válasza:
85%
Minden valódi vallásnak van egy ezoterikus rétege, amit csak a vallást komolyan gyakorló, abban mélyen elmerülő hívek ismernek meg, ezért szerintem nem igazán van konfliktus vallás, és ezotéria között. Két vallás között van konfliktus, ebből adódóan az egyik vallás ezoterikus tanai a másik vallás számára elfogadhatatlanok, esetleg istenkáromlóak. De pl egy keresztény számára a keresztény ezotériával nem lehet konfliktus, ahogy egy muszlim számára sem lehet az iszlám misztériumokkal súrlódás.
2022. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Mivel a családom keresztény, én meg nem nagyon merek odaálni a szüleim elé azzal, hogy heló, a lányotok egy boszorkány, ezért lényegében én is gyakorlom a keresztény vallást.
2022. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Alapvetően nem lenne gond a vallásokkal, ha nem lenne ennyi lletve ha nem nézné hülyének az egyik a másikat, mivel mindegyik kapcsolatban van valamilyen szinten.
2022. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Semleges vagyok. Nem érdekel igazán. Nem kellettem a kereszténységnek, mert túl sokat kérdeztem. Nem csak a vallás érdekelt, hanem az ezoterikus részek is. De a kereszténység például elutasítja a saját okkult vonatkozásait. Inkább nem szeretnék egyházhoz tartozni, ha így érted a vallásosságot.
2022. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#4 Sajnálom hogy a kérdéseid megválaszolatlanok maradtak és ez elűzött a kereszténységtől.

2022. ápr. 16. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Tökmindegy én mit hiszek, az van ami van, amit hiszek az lehet téves.
2022. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem ez űzött el. Konkrétan megmondta a helyi pap és a hitoktató is, hogy menjek onnan. Ne sajnáld, mert én sem sajnálom. Több, mint 15 éve volt ez, és felszabadulásként tekintek rá. Így kellett lennie. Az egyházak tanításai már rég eltorzultak. Minden valamilyen élő ember érdeke, és nem az eredeti tanítás.
2022. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Tudom hogy így van. A klérus elfelejti, hogy ők sem tökéletesek, ők is csak gyarló emberek mint mi, ezért fordulhatott elő amit leírtál. Igyekszem olyan keresztény lenni, aki miatt nem fordulnak el mások a hittől. Ez a kérdés is részben emiatt született meg.
2022. ápr. 16. 23:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hogy a csillagokat is Isten teremtette. Ezek az égitestek Nagyon nagy megatonnákkal vonzzák egymást, Ez látszik a hold ár apály esetében is.


De az emberre is hatással vannak a kozmikus sugárzások gravitáció stb.


Az emberi pszchichére is hat.


Szóval hiszek abban hogy befolyásolja az emberek életét, az asztrologia több ezer év alatt fejlődött megfigyelésekeből következtetéseket vontak le.


És ezt Isten akarta így. A planéták csak hajlamositanak.


S abban nég jobban hiszek hogy Isten segítségével és saját akarattal a planéták hajlamosítóerejét semlegesíteni lehet.

2022. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!