Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hívők/vallásosok/okkultisták(s...

Hívők/vallásosok/okkultisták(stb.)! Mit szólnátok, ha valaki a ti vallásotokat így akarná követni?

Figyelt kérdés

Tehát, ha azt mondom, szerintem ez a vallás sem különb, mint a többi, mert kb. minden vallás vagy út az igazságot próbálja megragadni, de emberi torzításokkal -olyan, mintha "faragott kép" lenne az Istenről. Azért szeretném ezt az utat követni, mert nekem tetszik ez a "faragott kép", de közben tisztában vagyok vele, hogy csak ennyi, nem több. A dogmákat nem hiszem el, a rítusokat, szokásokat meg csak azért tartom be, mert emberileg szükségem van kapaszkodókra, illetve a lelkemnek "szórakozásra" -értsd jól, ez nem azt jelenti hogy kinevetném, csak nem tartom feltétlenül helyesnek vagy szükségesnek. Elfogadnátok egy ilyen tagot a közösségetekben?


Ui: A "vallás" szóba kéretik nem belekötni, mindenféle spirituális utat, hitbeli közösséget, hitrendszert értek alatta. És azért ebbe a kategóriába írtam a kérdést, mert amikor megfogalmazódott bennem, elsősorban a beavatáson alapuló, mágiát is gyakorló közösségek jártak a fejemben. De természetesen mindenfajta vallású/hitű emberek véleményére kíváncsi vagyok.



2022. jún. 1. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Keresztény voltam egy ideig, vagyis azt a vallást gyakoroltam, akkor sem szóltam bele másnak a néző pontjába, és most sem teszem, sok barátom simán csak "pogány" ha lehet így fogalmazni. Viszont nem tudom hogy egy vezető erre mit reagálna, de a helyedben nem is nagyon érdekelne. 29f
2022. jún. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, régebben én is keresztény voltam, de pont egy olyan irányzatban, ami magát egyedül üdvözítőnek vallja :D

Engem sajnos érdekel, mit szól egy vezető, meg akár a "mezei" tagok véleménye is, mert ha közösségbe szeretnék járni, akkor nyilván azért (is) járnék oda, hogy nyíltan tudjak beszélgetni hitbeli kérdésekről, azt pedig csak úgy lehet, ha elfogadják a nézeteimet.

Egyébként a "pogány" nem azt jelenti, hogy vallástalan vagy ateista, úgyhogy a helyedben nem így fogalmaznék.

2022. jún. 2. 00:12
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

A legtöbb vallás nem támogatja, hogy mások hitét megítéld, szóval akárhogy is vallod, a jól neveltek nem fognak belekötni abba, hogy "rosszul hiszel".


Ugyanakkor manapság a vallások rákfenéje az "én hiszek, de a magam módján" hozzáállás. Nyilván a kereszténységnek is vannak különböző személetei, de ezek elsősorban intézményi, eghyázi szinten jelennek meg, nem hitbéli dolgokban.

A "hiszek a magam módján" típusú emberek pedig jellemzően kiemelik azokat a pontokat, amik szimpatikusak a számára, és figyelmen kívül hagyja azokat, amik nem.

De jó keresztény-e az a keresztény, aki nem jár templomba, mondván ez csak formaság, miközben a Tízparancsolat arra utasít, hogy szenteld meg az Úr napját? Persze, megszenteled te otthon, mondod, de... valóban? A legtöbb ilyen ember pont ugyanúgy tölti a vasárnapját, mint a szombatját. Akkor meg nem, nem szenteli meg vlaójában.


De pl itt a kategóriában pár napja kérdezte valaki, hogy készíthet-e akárki szentelt vizet. És jöttek a válaszok, hogy igen, ha hisz Istenben.

A katolikus egyház kimondja mik a szentségek és azt is, hogy melyik szentséget kik és mi módon kaphatják meg. VIlágosan le van írva, hogy csak felszentelt katolikus pap készíthet szentelt vizet. Ha te mást mondasz, akkor te az egyházzal nem értesz egyet. Viszont a szentelt víz az katolikus "találmány" így vagy hiszel a szentelt víz létezésében és akkor elfogadod, hogy csak pap készítheti, vagy nem hiszel benne, akkor viszont bárki azt mondhat a vízre amit akar.


Szóval az én véleményem szerint amit leírsz az leginkább a lusták vallása, akik nem hajlandóak elköteleződni igazán.

Persze nem is feltétlen baj ez afajta hozzáállás. De a vallások döntő többsége kizárólagosnak tekinti magát, egyszerűen azért, mert nincs több Messiás:D Mégis hogy lenne? Szóval nem tudsz egyszerre több vallásnak igazat adni.


Ugyanakkor lehetsz agnosztikus, aki azt mondja, hogy a vallások emberileg jó, fontos dolgokra tanítanak, érdemes őket követni és gyakorolni, mert segíthetnek a nehéz helyzetekben, erősítik a kapcsolatokat, motivál az elesettek segítésén, ami egy fonos társadalmi feladat....

.. és leszrod a spirituális részét. Nem tudod az EPic Igazságot, miért is tudnád, ezért fölösleges elkötelezned magad egyik vag ymásik szolgálatában, de támogatod egiyket is, másikat is, mert amit cisnálnak az jó és kész.

Csak akkor ez agnosztikus, nem hívő.

2022. jún. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Szerintem te nem igazán értetted meg a kérdést.


Én hívő vagyok, nem agnosztikus, pont hogy a spirituális része a vallásoknak az, amit nem sz@rok le, azt nagyon is komolyan veszem. Mármint a lényegét tekintve -a dogmatika, szimbolika, nyelvezet, szokások és előírások mind lényegtelen dolgok a szememben, de! Pont azt próbáltam magyarázni, hogy ezeket is szívesen betartanám, csak nem vagyok képes megerőszakolni az elmémet, hogy mindezt lényegesnek lássa vagy a-tól z-ig mindent elhiggyen...

A lusták vallása? Hát nem tudom, én épp fordítva látom. Mármint szerintem egy lusta ember épp annak örülne, hogy nem kell gondolkodni, mindent készen kap, csak el kell hinni, be kell tartani. Amúgy meg hallottam már sokszor kritizálni azokat, akik "kiválogatják minden vallásból azt ami nekik szimpatikus", és ha így fogalmazol, ez így valóban eléggé megvetendőnek hangzik. De belegondoltál már, hogy ez alatt mire is gondolsz tulajdonképpen? Mert nem hiszem, hogy bárki (aki komolyan gondolja a hitet), azt gondolná magában: "hmmm de unalmasak már ezek a mai vallások... majd én átrendezem az elemeiket, és csinálok magamnak egy új, izgalmas vallást" xDD


"Szóval nem tudsz egyszerre több vallásnak igazat adni." Ez hülyeség, már hogyne tudnál? Ha azt vallod, hogy "a mennyországba sok út vezet", akkor elismered, hogy sok, vagy akár mindegyik, vallásnak igaza van. Én is ezt vallom, és sokan mások is.

2022. jún. 2. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát.. nézd

A keresztények szerint eljött a Messiás, Jézus a neve.

A zsidók szerint még nem jött el a Messiás.

A muszlimok szerint Jézus egy próféta volt. Dee szerintük Mohammed volt a megváltó.


No, akkor most hogy adsz igazat mindháromnak? Mert Megváltóból cak egy lehet.


És igazat adnék neked abban, hogy készen kapni könnyebb... deee csak akkor, ha a készen kapott dolgokat könnyű lenne betartani. De nem az.

Én úgy vagyok vele, hogy majd akkor rostálja ki valaki a "fölösleget" a tanokból, ha majd tökéletesen tudja gyakorolni őket. Hisz mindannyian ismerünk olyanokat, akik alig kezdtek el valamit, de már meg akarnák reformálni, pedig alig van tudásuk a témában. És ha történetesen értünk ahhoz, amit ő épp mos tkezdett és kritizál, akkor ez elég bosszantó tud lenni, isz látjuk hol téved:D

Szóval ja, én az tmondom először jusson el valaki a hitvallás legmélyére és legcsúcsára. Majd ha onnan megérti az egészet, majd akkor jöjjön azzal mi sallang és mi a lényeg.

2022. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Barátom, abban higgy, akiben megnyugvást talál a lelked. Abban higgy, aki mindig veled van és érzed, hogy erőt ad. Mind ugyanabban hisznek, csupán más módon találták meg, más szavak juttatták be a hitet az ember lelkébe. De az erő ugyanattól jön. Abban higgy, akiben csak akarsz.
2022. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem teljesen világos a dolog. Mi az, hogy elfogadnánk-e a közösségben? Gondolod, hogy mindenkit kikérdeznek istentisztelet előtt a dogmákról, és aki valamelyiket nem hiszi el azt elzavarják?

Mindenkit, mindenkit el kell fogadnunk a közösségben, Krisztus Urunk azt mondta, hogy betegeknek van szüksége orvosságra, nem az egészségeseknek. Ez valami amit folyton mondogatok az ilyen "csak a mi felekeztünk fog üvözülni" mániákusoknak.

Azt is szoktam mondani, hogy ha nem áll nyitva mindenki előtt, akkor az nem az Isten háza. Tudom, hogy sok magát kereszténynek nevező ember úgy viselkedik, hogy elűz másokat a kereszténységtől. Nekünk, pedig arra kell törekednünk, hogy mi legyünk azok a keresztények, akik hátására mások rátalálnak vagy vissza találnak.


Az az igazság, hogy én azt gondolom, hogy a javadra válna. Ha hetente egyszer az istentisztelet hatására elgondolkosz ilyen dolgokon, az is jobb mintha soha, még ha azt is gondolod, hogy ezek a történetek csupán kitaláltak. Egy nyomorúsággal és bizonytalansággal teli világban nagy vigasz a tudat, hogy végül is van fény a sötétben.


Más vallások és ezoterikus tanok is érdekelnek? Engem is. Nem vagyok vak más vallások igazságaira, hoha azok valóságában ugyan úgy nem hiszek, ahogy te nem hiszel egyikben sem, de a művelődés más hitrendszerekkel kapcsolatban nem bűn, és nem csak a nagy világvallásokra gondolok, hanem az okkult cuccokra is.


És ki tudja? Talán egyszer majd az Úr felnyitja a szemed, és vissza találsz Krisztushoz. Sokunk számára az út nehéz. De az út mindig ott van, hogy követssük, akárhányszor esünk el.

2022. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!