Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az beteges ha valaki az...

Az beteges ha valaki az ördöghöz fordul segítségért?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez ok,de mindezt hogy akarod kivitelezni?

Mi az elképzelés hogy akarod ezt meg csinálni?

2022. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Mintha a piromániást hívnád tüzet oltani, mintha a tolvajra bíznád az aranyad, Casanovára a 18 éves szűz lányod, Orbánra az országod😳
2022. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es


Ki írt olyat hogy én akarom ezt kivitelezni vagy megcsinálni?

2022. aug. 25. 22:04
 4/10 anonim válasza:
0%
Igen, nagyon beteg…
2022. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Az ördögöt ugye a Bibliából ismered.

Az alapján, amit róla írnak, te mit mondasz?

Én úgy látom, hogy az elején ugye ő is az isten képére készült. Tehát az alap tulajdonságai PONT OLYANOK, mint az istennek.

Utána viszont olyan kemény orrba vágásokat kapott az istentől, ami meg szokta törni bármelyik lény lelkét, és őrületbe tudja kergetni.

Ez az egyik.

A másik pedig, hogy az isten szemmel láthatóan nem tudja leküzdeni, hiába akarja. Ez abból is látszik, hogy nagyon sokáig ki se lett tiltva a mennyekből.


Ezek után viszont egy ennyire ellentmondásos és megviselt, lelkileg meggyötört lénytől - te miféle jó dolgot vársz?

2022. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs messze Isten tőle! Egy hajszálnyi különbség! Benned a kettő mint minden emberben! Honnan tudhatnád hogy létezik? Annyi féleképpen nézhetjük a világot!!!Annyi féleképpen láthatod Istent és az ördögöt! Ki tudja nem-e Ő a kettő egyben? Honnan tudhatnád? A hited a megteremtő! Ez talán igaz lehet!

De érezned kell ott belül ördög Isten létezése nelkül is, hogy van ott benned valami es mindenkiben, ami erősebb mindennél a világon, valami ami ismeri a szeretnit.

2022. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem beteg hanem racionális.
2022. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem. Elnézést a hívőktől, ne vegyék magukra, ez az én saját véleményem. Csak én kismilliószor imádkoztam már sírva gyerekként segítségért (pedig én aztán nem vagyok hívő, nem járok templomba, de nem is mondom, hogy Isten nem létezik, és őszinte lélekkel szóltam), és mit kaptam? Nagy lóf*szt. És erre nem lehet azt mondani, hogy ez azért volt, hogy erősködjek meg, hogy ez próbatétel, hogy nekem jó lesz. Nagy francokat! Nem csillagokat kértem az égről, és nem is egyszer kértem, könyörögtem. Az egész xarság nem lett a javamra. És hányan vannak, akik könyörögtek, könyörögnek hozzá, mégsem történik semmi. Máig úgy vélem, létezhet Isten, de nem feltétlen olyan formában, ahogy mi azt képzeljük.


Lehet mondani, hogy az Ördög a rossz, a gonosz, de mégis miért ne imádkozhatnék hozzá, miért ne kérhetnék, könyöröghetnék tőle, ha Isten le se xar? Egyszer mindenkinek betelik a pohár, és bizonyos határokon belül, ahhoz fog fordulni, aki a kezét nyújtja segítséggel. Maffiához nem fordulnék, de az Ördöghöz igen.


És csak úgy mellékesen írom, noha jó horrorfilmek születnek az ördögről, a valóságban talán mégsem olyan rossz ő. Az, hogy mennyi minden történt "isten nevében", az emberek kapzsisága, kihasználása, nem mondom, hogy Isten kérte, hogy legyen, ami történt. Nekem ez mindig inkább úgy hangzott, mintha mindig kell legyen sötét és világos oldal, jó és rossz, és így lett az, hogy a világos, jó oldal lett Isten, a sötét, rossz oldal lett az Ördög (vagy sátán). De mi az indoklás, amiért ennyire rossz? És nem a bibliára vagyok kíváncsi, abban nem hiszek.


Egyébként azt is el tudom képzelni, hogy az Ördög nem is (volt) olyan rossz (ha tényleg az), de mert mindenki már mióta őt állítja be xarnak, rossznak, gonosznak, sértésnek, megelégelte a dolgot, és úgy döntött, az lesz. Mert minek segítene olyanoknak, akik mondhatni ellene mennek? Hát hülye lenne.

2022. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tenném...
2022. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 VikATanacsTalan ***** válasza:
Betegesnek nem mondanám, veszélyesnek annál inkább. Lehet, hogy ő sem fog meghallgatni, de lehet, hogy igen. Aztán lehet, hogy egy idő után benyújtja a számlát. Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni, akkor úgy mondhatnám, hogy a földi élet végső célja, hogy visszajussunk Istenhez, a fényességbe. Merthogy itt elég sötét van. A Sátán célja pedig, hogy ezt megakadályozza. Ez neki nem rossz, ez a feladata. Sőt, kifejezetten jól jön neki, ha össze tudja zavarni az embereket, mint pl. az előző hozzászóló. Vagy ott van a pár évvel ezelőtt készült Netflix sorozat, ahol ő volt a főhős, aki nem tehet semmiről, az emberek állítják be rossznak. Különben is, mindig igazat mond. (Csak néhányszor keveredett ellentmondásba önmagával.)
2022. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!