Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Nem tudok meditálni, mi lehet...

Nem tudok meditálni, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ha vezetett meditációt hallgatok alig várom, hogy vége legyen, néha idő előtt megszakítom.

Ha a légzésemre figyelek az is idegesít egy idő után és abbahagyom. Megoldás, van valakinek ötlete?



2022. szept. 4. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

"Ha a légzésemre figyelek az is idegesít egy idő után és abbahagyom."


Nem szerencsés ha abba hagyod a lélegzést. Javaslom a folytatását, azt mondják brit tudósok hogy egészséges.

2022. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj mozgásos meditációt, menj el sétálni egy órát, és csak a lépteidre figyelj, vagy próbáld ki a Tai chi-t -bár az hosszabb idő-.

Az elméd hozzá van szokva hogy pörög, és "idegesség válik" ebben az állapotban. Mondd magadnak: kedves elmém én most meditálni fogok, te pedig idegeskedj ha akarsz.... és tarts ki a tervezett 20-30 percen keresztül, az elme megunja, és elnyugszik.

A legtöbb ember elméje hozzá van szokva hogy kedvére csaponghat, tucatnyi szálon egyszerre futathat gondolat-folyamatokat, szétszórva a figyelmet és az energiát.

Ilyenkor meg elkezd az elme hisztizni.

2022. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a légzést hagyom abba, hanem azt, hogy megfigyeljem, de nem is a humor kategóriában van a kérdésem. Egyéb ötletek?
2022. szept. 4. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Szinten zenész.

Ha pár perc után nem hagynám abba, szerintem felrobbannék.

2022. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
100%

A vezetett meditáció eleve nem az igazi, ha nem élő ember a vezető, hanem hanganyag. Nem igazodik a ritmusodhoz.

A légzés megfigyelése nem meditáció, hanem az azt előkészítő lazító gyakorlat. Mielőtt elkezded a légzésed figyelni, lazítsd el a tested. Próbálkozz fekve meditálni. Én például ülve alig tudok meditálni, mert megfájdul a gerincem, bármilyen jó is a tartásom. Ha a tested ellazult, utána kezdj a légzésre figyelni. De ne csak figyeld, hanem fokozatosan lassítsd, és mélyítsd. 2-3 percnél tovább ezt nem szükséges csinálni, addigra ha el tudsz lazulni, el fogsz lazulni. Ezt követően kezdődik a tényleges meditáció. Elárulnád, hogy pontosan mit akarsz elérni a meditációval? Akkor könnyebb módszert javasolni, ami esetleg passzol hozzád.

2022. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Psycho ***** válasza:

#5 jól írja! Fontos lenne tudni a célt, mert van még néhány módszer, ami adott esetben segíthet (autogén tréning, vagy épp progresszív relaxáció, amire gondoltam).


A különböző módosult tudatállapotokra való hajlam egyébként alkati kérdés, van akinek könnyen megy, van, akinek nehezen, de alapvetően mindenki képes rá.

2022. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Halgass ambient space music-ot fejhallgatóval normál hangerő felett egy kicsivel és csak a zenére figyelj
2022. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az "ürítsd ki az elmédet" stílustól én szó szerint bealszom, de vannak olyan vezetett meditációk, amik aktívabbak, "pörögnek", eleve nincs is benne olyan rész, hogy "lazulj el", azok működnek. Nehéz ilyet találni, de azért nem lehetetlen :) Youtube-on pl. a Táltoserő meditáció nagyon üt, sőt, kifejezetten agresszív. Egy próbát megér, ha nem kapsz hidegrázást a témától.

Vagy a másik, ami nekem bevált meditáció alternatívaként, a energetikai tisztítás, földelés, ilyesmi. Ha hülyeség, ha nem, engem kikapcsol, jó élmény :) Nem unom el, mert csinálok valamit az elmémmel, de csak egy részét foglalja le a fókuszálás, a többi vándorolhat. Érdekes élmény.


A meditációnak egyébként szerintem az a titka, hogy ne várj tőle semmit. Hagyd vándorolni a gondolataidat. Feljönnek képek, hangok, illatok, érzések - nézegesd, élvezd, éld át. Ha görcsösen el akarsz lazulni, nem fog menni. (Ezért szeretem a fenti táltosos meditációt, azt pl. akkor szoktam elővenni, ha dühös vagyok, mert ebbe "bele tudom tenni", ki tudom élni. A "nyugodjál meg, attól megnyugszol" nem működik.)

2022. okt. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!