Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha gyakorolni szeretném a...

Ha gyakorolni szeretném a mágiát milyen szertartással kezdjek?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam a témában és mostmár a gyakorlatba szeretném ültetni. Olyan könnyen kivitelezhető szertartásokat keresek, amik nagy előkészületet nem igényelnek, azonban hatásosak és így megerősítenek a hitemben.

2022. nov. 1. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Imádkozással.
2022. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
56%
Mágiát céllal használsz, nem azért, hogy átültesd a gyakorlatba, amit olvastál. Ha van valami, amit el akarsz érni, akkor ahhoz keresel megfelelő módszert. Gondolkodj azon, mi az, amit el szeretnél érni, de nehezen megy, és nem ártana egy kis löket, hogy könnyebbé váljon. Aztán keress a célnak megfelelő módszert. Nem biztos, hogy pont szertartás lesz az. Főleg ha könnyű dologgal akarsz kezdeni.
2022. nov. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Mivel nincs olyan, hogy magia, igy nincs ertelme ilyesmivel foglalkozni.
2022. nov. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Vedd meg a Skyrim-et, viszonylag hamar tudsz gyengébb spelleket használni, ha azokat sokat használod akkor fejlődnek azok a képességeid és erősebb leszel
2022. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lucifer-666 ***** válasza:
11%
Növeld a mannádat...
2022. nov. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#2 Mondjuk pénzszerzés. A pénz soha nem jön rosszul.
2022. nov. 2. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"milyen szertartással kezdjek"

SEMILYENNEL.

Az, hogy olvastál róla, kevés, még akkor is, ha te soknak tartod.

Olvasni valamiről -még ha sokat is- kevés, meg kell tanulni az adott témát. Ehhez a mágiánál a gyakorlat is kell.

Kellő vezető (mester) nélkül viszont nagyon könnyen félresiklik az autodidakta módszerrel tanultak gyakorlatba átvitele.

.

Könyvből varázsolni és patikából szeretni nem lehet.

2022. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-nek igaza van. Ha nagyon ki szeretnéd próbálni a mágiát energetikai gyakorlatokkal kezdeném, ami nem szertartás, tehát nem csúszhat félre semmi és hozhatsz bajt a fejedre, viszont kellőképpen érzékelhető ahhoz hogy elkezdd valahol. Tanulj védelmi technikákat, hisz ezeket a legfontosabb elsajátítani mielőtt bármi komolyba belevágsz. Másrészről Grimfox nem, nem kell kifejezetten komoly célra gondolni, ha csinál egy energia gömböt, azt egyik kézből a másikba rakja, közben figyel hogy a gömb alakja megmaradjon, ugyanakkora legyen, végiggörgeti a testén és közben figyel hogy a felesleges destruktív dolgokat az a gömb elnyelje, aztán ezt vagy beledobja a napba, vagy (ahogy én szoktam) lemossa a csapba. Ez a legegyszerűbb módszer a gyakorlásra és energetikai öntisztításra, viszon: Nem. Lehet. Eleget. Gyakorolni.

Ez is mágiahasználatnak minősül.

Ha valami spellbe akarsz belefogni a következő szabályokat tartsd be a biztonságod érdekében

Első és legfontosabb szabály, hogy nem használsz olyan hozzávalót amit nem tudod miért teszel bele.


Második szabály: nem használsz random neten talált sigillumot, hiába írja hogy erre meg arra készült, nem tudhatod hogy valóban arra készült-e. A sigileket magadnak csinálod aztán elpusztítod, pont.


Harmadik (lehet inkább elsőnek kellene lennie na mindegy) ILLÓOLAJOK... Ha 100%-ost ír valamilyen mágikus fürdőbe SEM teszel csak úgy bele. Megáll a víz tetején és annyira szárítja a bőröd hogy éget. Ugyanez vonatkozik az olcsó 500 forintos párologtatóba való olajokra azt kozmetikai jelleggel semmiképp se keverd bele semmibe. A 100%-osból feloldhatsz pár cseppet egy 5 cl vodkában, annál többet nem is feltétlenül tudsz beleoldani. Ezt hagyod állni 2 hétig és max abból teszel pár cseppet a fürdődbe. Az olaj esszenciálisan benne van, az illatát érzed, de nem vedled le a felső réteg bőröd sem (igen ennyire káros tud lenni)


Negyedik szabály: az entitások TUDNAK hazudni, sokszor meg is teszik, készülj keresztkérdésekkel ha el akarsz kezdeni dolgozni egy istennel/démonnal/bármilyen erős entitással. Miért? Mert az alacsony rezgésű entitások kiadhatják magukat annak az istennek hogy megtűrd magad mellett és közben folyamatosan leszívjanak.


Ötödik szabály: az olajba forgatott és száraz növénnyel "dressingelt" gyertya sokkal tűzveszélyesebb mint a sima. Égő gyertyát nem hagysz magára, ezt meg főleg nem.


Hatodik szabály: mindig használj kört (nem sókör, ezt te alkotod energetikailag. A határai valójából annak a gömbnek a körvonala amiben te védve vagy, szóval legyen elég nagy ahhoz hogy kényelmesen mozoghass.


Hetedik szabály: a mágikus eszközök csupán a tudatalattid eszközei. Semmi szerepük azon kívül hogy segítenek koncentrálni az adott célodra és hogy megtartják a bennük lévő energiád egy részét. Jó ha van, nem baj ha nincs, ismerek olyat aki teljesen eszközök nélkül dolgozik.


Ha ezek után is olvasol, gratulálok, érdekel eléggé a saját biztonságod hogy elindulhass valahol, szóval adok pár forrást. Minnél régebbi annál jobb, hiszen manapság belőlük dolgoznak a spiri-ezo-fiszf@asz parasztvakítók.

Agrippa- okkult filozófia 1-2-3

Yliaster Daleth (Kolonics István) Demonomicon (ez egy tárgymutató a különböző kultúrák folklór lényeire, mágikus módszerek (!Pártatlan!) megmagyarázója, nagyon jó és érdekes könyv. Valamint van neki több okkult könyve is. Sajnos ezek már gyűjtői darabok (kellene még egy kiadás belőlük, vinnék mint a cukrot)

Van még az Annwn oldal ahol nagyon jó leírásokat találsz. (én itt kezdtem, máig nagyon szeretem az oldalt)



Egyébként meg vannak olyan társulatok mint pl a Berkano Wicca Tradíció, a Kelta Wicca Hagyományőrzők egyháza (ez a kettő néha köpköd egymásra de nézd el nekik, több mint 10 évre tehető a feszkó közöttük) akik évente tartanak 8 pogány ünnepet és lehet hozzájuk menni tanulni is. Én a Berkanonál tanulok és nagyon imádom a társaságot. Ezt csak azért mondom mert itt ismerek papokat-papnőket, akik a szárnyuk alá veszik az embert (ha és amennyiben megoldhatók a közös személyes találkák) a KWHE nem tudom Pesten kívül jelen van-e valahol, a Berkano Pesten és Szegeden is tart nyílt rituálékat, beszélgetős estéket, ha érdekel maga a wicca is, de szerintem ha csak mágia után érdeklődsz is szívesen lát mindenki.

2022. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
34%
Ne tedd! Ha fekete mágiázol, az az életedbe is kerülhet. Imádkozz
2022. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!