Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A rituálékhoz felhasznált...

A rituálékhoz felhasznált “egyszer használatos” kellékek maradványait ki szabad dobni, ha nem, hogyan szabaduljak meg tőlük?

Figyelt kérdés

Gyertya viasz falra, füstölőpálcikákra gondolok főleg, a ráolvasásokat tartalmazó cetliket, üvegcséket mindig leteszem

Rengeteg különböző válasz olvastam könyvekben és az interneten is, van, aki szerint tiszteletlenség kidobni, van aki szerint rendben van, olyat is hallottam hogy el kell ásni, de pl viaszt és hasonló nem természetes anyagokat a földbe ásni nekem nem illik a természet tiszteletéhez… Ti mit csináltok ezekkel?



2022. nov. 25. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Általában apróra darálom és a reggeli kávémba szórom. Vétek az ilyesmit elpazarolni.
2022. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Grimfox ***** válasza:
66%
Az olyan kellékeket, amiket nem felajánlásként mutattál be, ki lehet dobni, miután a rituálé véget ért. A füstölő pálcáját is ki lehet, még ha az egyfajta felajánlás volt is. A füst volt a lényeg, nem az, ami tartotta. A gyertya esetén a tűz a fontos, nem a gyertya. Ha a ráolvasásos cédula nem szükséges, hogy a rituálé kifejtse a hatását, kidobhatod, vagy elégetheted. Az üvegcséket többször lehet használni, ezért azokat nem érdemes kidobni.
2022. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Grimfox attól is függ milyen felajánlásról van szó. Mert ha kiteszel egy pohár tejet felajánlásnak az sem tartogatod ott amíg sajttá aszódik hanem amikor megmegy addigra lényegében megtörtént annak az "elfogyasztása"

A viaszdarabokat félre lehet tenni, újraönteni, stb. De ha egy gyertya leégett már teljesítette a feladatát, ki lehet vágni ha nincs időd gyertyát öntögetni.

Szerintem hülyeség gyűjtögetni a leégett gyertyacsonkokat tekintve hogy egy idő után nem férsz el tőlük és a sikeres rituálé első szabálya a tisztaság. Dobd ki nyugodtan amire nincs szükséged (és nem egy istennek tett felajánlás pl pénzérme, nyaklánc, egyéb cucc ami nem bomlik le, azokat hagyd)

2022. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grimfox ***** válasza:
36%

A felajánlást, ha étel/ital, sokszor maga a felajánló személy fogyasztja el, mintegy megosztozva a szellemmel, istenséggel, közösséget vállalva vele. Más esetekben elégetik, vagy földre löttyintik az áldozatot, függően attól, kinek áldoznak.

Az áldozatnak általában a rituálé, vagy az ünnep végéig van szerepe, utána elveszíti a szakrális jelentőségét.

2022. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Bizonyos istenségeknél, de van amelyiknél nem szabad hozzányúlni. Pl. Santa Muerte kávéját eszedbe ne jusson meginni, mert az az övé. Dionüszosz pl viszont szereti ha úgy mutatsz be neki áldozatot hogyha megiszod a neki áldozott bort.

Olyanokat tanácsolsz amik jól hangzanak de hiányos az egész mert az óvatosságra senkit nem intesz ilyenkor pedig az fontosabb lenne.

2022. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimfox ***** válasza:
36%
Szerintem elég egyértelműen utalok rá, hogy amit mondok, nem minden esetre igaz. Emellett amit legutoljára írtam, csak a te kommentedre reagálva írtam, nem mint teljes körű tájékoztatást.
2022. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!