Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az okultizmusban mire használj...

Az okultizmusban mire használják az emberi koponyákat?

Figyelt kérdés
Nem csak emberi hanem állati koponyákat is szoktak használni. Viszont azt sosem láttom hogy valaki használt volna dinó vagy mamut koponyát. Miért? És azoknak milyen hatása lenne? Az emberi vagy az állati koponyáknak milyen hatása van?

2022. nov. 30. 00:44
 1/9 Grimfox ***** válasza:
69%
Az okkultizmusban annyira nincs szerepük. Régi sámánszertartások során a halott sámánelődök koponyáját például jóslásra használták, emellett amolyan szent tárgyként tisztelték, sok helyen áldozatokat is mutattak be előttük. Más helyeken is, ahol az ősök tisztelete él, gyakori, hogy a jelentősebb ősök testrészeit, általában koponyáját vallási tisztelet övezi. Az állati csontok, és koponyák a sámán segítőszellemeit jelképezik, akik gyakran állati alakban jelennek meg. Ezeken kívül még a boszorkányokat vádolták emberi csontokkal való munkával, de erre nem igazán van tényleges bizonyíték. A fosszilis koponyák már csak csont alakú kövek, a dinoszauruszok pedig már 65 millió éve kihaltak, az ő szellemeiket nem lehet ilyesmivel megidézni, és nincs is olyan kultúra, ahol a dinoszauruszoknak szakrális jelentősége lenne, ezért az ilyen fosszíliáknak nincs jelentősége. Ugyanez érvényes a mammutokra, a ma élő, samanizáló kultúrák már nem ismerik a mammutot, mint szakrális állatot.
2022. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod

1. Egyszer felvettem egy csoportba ahol nagyon osztogaták az emberi koponyákat, én meg felvetettem, hogy *én nem értek hozzá, de szerintem, ezt jóslásra használjátok vagy mire? Erre leszoltak, hogy "én csak erre lennék képes"


2. Egy dinó vagy egy mamut.. a mamut az emberrel egyidős, a dinó öregebb. Miért ne lehetne ezek is szellemi lények ? Sőt mamutal van is közös interakció.

De Kongói őslakos törzs is a MokeleMembe-t úgy írták le mint egy Brontosauros. Az érdekesség az hogy a MokeleMembe egy szellemi lény, melyet csak a legnagyobb vadászok érhetnek el.

2022. nov. 30. 14:48
 3/9 Grimfox ***** válasza:
80%

Ha igazi emberi koponyákat osztogattak, akkor bizony azzal a csoporttal jobb nem közösködni, mivel ez bűncselekmény. Ha nem igaziak a koponyák, akkor meg nincs értelme nagyképűen leszólniuk téged. Bármit is csinálnak azzal a műkoponyával, az működik anélkül is.

Azért nem igazán lehetnek ezek szellemi lények, mert kihaltak. Az emberiség kollektív emlékezetéből is kihaltak, mint motívum. A segítőszellemek olyan állatok képét veszik fel, amikkel az egyén tud azonosulni, amiket ismer, amiknek ismeri a tulajdonságait, és szimbolikáját.

A Mokele Mbembe leírása az európai kutatók számára tűnt egy sauropoda dinoszaurusznak. Az őslakók nem azonosítják ezzel, számukra ez egy törzsi legenda, nem hozzák kapcsolatba semmilyen ma élő, vagy kihalt állattal. Amolyan istenféleségként tekintenek rá, vagy nagy szellemként, bár amennyire én tudom, fizikai lényként írták körül. Mostanában már nem voltak észlelések, a mostani emberek a legendákból ismerik. Ez kicsit olyan, mintha a görög hydrát is egy sauropoda dinoszaurusszal azonosítanánk, ami szintén egy hosszú nyakú, és farkú, hatalmas lábakon járó, hüllőszerű lény volt. Ott a mitológiai csavar persze a fejek levagdosása után jött, de az alap kinézet ott is sauropoda jelegű. Az ilyen lények, akár fizikai, akár szellemi megnyilvánulásról van szó, leggyakrabban mozaiklények, mint pl a griff. Több állat tulajdonságait hordozzák. Elég csak az európai sárkányra gondolni, hogy ez átlátható legyen.

2022. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itt szellemként írják le pl de persze a forrás tévedhet.


Annak a csoportnak meg nem vagyok tagja pár éve. De Facebookon is látni egy két spirit hogy teszik fel az emberi koponyákat.

2022. nov. 30. 15:40
 5/9 A kérdező kommentje:
2022. nov. 30. 15:40
 6/9 Grimfox ***** válasza:
79%

Igen. Sokan menőnek tartják az ilyen koponyás, csontos, meg fekete mágiás dolgokat. Az okkultizmus az okkult tanok-mágia, ezoéria, alkímia, stb-tanulmányozása, azaz elég széles paletta, és ebbe persze beletartozik a fekete mágia is. De nem nevezhető okkultizmusnak az, ha valaki kifejezetten fekete mágiára összpontosít. Spiritualitásnak meg végképp, a fekete mágia a spiritualitás ellentéte.

Én a mokele mbembéről valami kultúr-antropológiai tanulmányban olvastam. Elég régi könyv, valahogy az 50-60-as évek környékéről talán? Amikor ezeket a törzseket komolyabban elkezdték kutatni, és a kutatások magyarul is kiadásra kerültek. Sajnos nem emlékszem, hogy Róheim-nél, vagy várkonyinál olvastam e.

2022. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A fekete mágia a spiritualizmus ellentétete? Huha viszonylag új információ....

Mit gondolsz mit neveznek fekete mágiának ? Tudtommal nincs olyan hogy jó vagy rossz ....

2022. nov. 30. 16:09
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerinted nem a kereszténység a spiritualizmus ellentétete?
2022. nov. 30. 16:23
 9/9 Grimfox ***** válasza:
84%
A spiritualitás az önmagad, mások, a világ, és a felsőbb létezés megismeréséről szól. A kereszténység, ha valaki tényleg mélyen vallja, és átéli, spirituális út. Korlátozza más irányok ismeretét, de önmagában képes megadni a szellemi élményt, és felfelé vezető utat. A fekete mágia az önzés eszköze, a hatalom, és önös célok elérését szolgálja, másokat figyelmen kívül hagy, esetleg át is tapos rajtuk. Ez a spiritualitás ellentéte. Objektíve nem létezik jó, és rossz, de az ember nem objektív teremtmény, az ember elég végletesen szubjektív. Az ember számára van jó és rossz, és a jónak, és rossznak is van következménye. Szubjektíven a fekete mágia rossz, mert megakadályozza az egyén, és az egyén által befolyásoltak szellemi előrejutását. Emellett gyakran szenvedést is okoz számukra.
2022. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!