Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Holtakhoz, régen élt legendás...

Holtakhoz, régen élt legendás személyekhez imádkozni?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről?
2023. márc. 3. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
De hát már reinkarnálódtak. Én pl Leonardo da Vinci vagyok.
2023. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Grimfox ***** válasza:
89%
Az őskultusz többé-kevésbé erről szól. Az animista vallásoknál jellemző. Meg olyan vallások tanításában, ahol tettektől függetlenül minden halott ugyanoda kerül(pl görögök). Mondjuk aki keresztény szentekhez imádkozik, az is hasonlót csinál.
2023. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én II. János Pál pápához szoktam néha. Nagyon érdekes történetem is van róla. Ugye ő az a szent,akit úgy avattak szentté,hogy több ember is meggyógyult a képét nézve. 2014-ben avatták szentté,miután ezek a csodák történtek.

Szóval, volt a dédnagymamám szobájában egy könyvespolc. De nem volt rajta mesekönyv,inkább ilyen utikönyvek és biblia. Dédim a 90es évek elején halt meg,kb 7 éves voltam. Kevés emlékem van róla. De az egyik az,hogy van a könyvespolca,a képzeletemben az összes könyv szürke rajta. De van egy könyv, az van ráírva: II. János Pál és van rajta egy jóságos arcú ember és a könyv arany színben világít. Én nem vagyok vallásos, nem is tudtam, hogy pontosan hogy hivják a pápákat és melyiket avatták szentté. Internetem nem is volt bekötve 2010-ig. De pár éve szembe jött egy cikk 2. János Pálról, és akkor eszembe jutott,hogy egész életemben a róla szóló könyv élt ilyen aranyszinűben az emlékezetemben. Azóta néha megnézem egy képét, és akkora nyugalom tölt el...

2023. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!