Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hermit könyvkiadó, jók a...

Hermit könyvkiadó, jók a kiadványaik?

Figyelt kérdés
Agrippa három kötetes okkult filozófia könyvét szeretném megvenni, amit nálunk a Hermit kiadó adott ki. Érdemes megvenni? Fordítás, szerkesztés szempontjából milyenek a kiadványaik?

2023. máj. 2. 10:00
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
41%
A fordítás általában jó, de a szerkesztés elég pocsék, és nem nagyon figyelnek a helyesírási hibák, elgépelések kijavítására. A tartalom ettől függetlenül többnyire jó, és rengeteg klasszikust adnak ki, és sok ismeretlen, kisebb irományt is. Én kedvelem a kiadványaikat.
2023. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát lehet Agrippa könyvéből pont a táblázatok azok, amiket lehet nem is tudnék használni a szerkesztés miatt?
2023. máj. 2. 14:04
 3/11 Grimfox ***** válasza:
50%
A táblázatokat általában beszkennelik, úgyhogy az elvileg használható marad. A szöveg van kissé hanyagul szerkesztve. Nem csúcsminőség, de használható.
2023. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kellene korrektort alkalmazniuk.
2023. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Van nekik, csak egy viszonylag kis kiadóról van szó. Kevés emberrel dolgoznak, és tippre nem úsznak a pénzben.
2023. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sikerült megszereznem két rövidke könyvüket. Tetszenek ugyan, de ahogy összevetettem az eredeti kiadásokkal, sajnos rengeteg fordítási, szerkesztési hibát találtam. Ugyan gondolom hogy vegyek e még a kiadványaikból, mert tény hogy érdekesek, de a fordítás miatt szamomra használhatatlan - legalábbis a hozzám került két kötet -, ha gyakorolni is szeretnénk a tartalmat. :/
2023. máj. 4. 08:25
 7/11 Grimfox ***** válasza:
Akkor én eddig többnyire szerencsés voltam. Legalább is azokkal, amiket én vettem, és boltban, nem online. Amiket kaptam, azokkal voltak problémák, de ott inkább a tartalommal. Mindig átnézem valamennyire a könyvet, főleg illusztrációk terén, ha vásárolok.
2023. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az általam említett két kötet a Heptameron, és az Okkult Filozófia 1. része
2023. máj. 4. 10:43
 9/11 Grimfox ***** válasza:

Azok nekem nincsenek meg. Ami nekem nem igazán volt kielégítő fordítás terén, az az Alkalmazott Mágia. Mondjuk nem csak fordítás terén. A tartalommal is voltak gondok. A Corpus Hermeticum ellenben jól sikerült, meg a Harmadik szemtől a tisztánlátásig is, Swami Panchadasi-tól.

A Fraternitas Mercurii Hermetis könyvekkel akadnak problémák. Amikor még Libriben dolgoztam, olvastam pár fordításukat, és sokszor hagyagok ezen a téren. A Hermit több könyvüket is kiadja.

2023. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A Hermit kiadó ugyan az, mint a Fraternitas Mercurii Hermetis, csak ez egy alcím, ami alatt különböző könyvek jelennek meg.
2023. máj. 4. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!