Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Léteznek boszorkányok?

Léteznek boszorkányok?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen hiszek az ilyesmikben viszont nem is zárkózom el a létezésüktől.

Igazából volt régen olyan a családban(nem közeli ronkonnál és már nem is él olyan régi story) aki azt állította boszorkány. Azért kezdett mostanában jobban érdekelni a téma mert pár beszélgetésem előhozta mennyire sok boszorkányságnak vehető jel van a múltamban/jelenemben.

Pl:-Gyerekként mindig megtaláltam a mérgező növényeket és valahonnan tudtam hogy azok mérgezőek ez igaz a gyógynövényekre is

-Nagyon sokszor álmodom meg előre azt ami történni fog

-Az egyik vizsgámra semmit nem tanultam a legtöbb órán még csak bent sem voltam de megírtam 70%ra egy kis manifesztálás szerűség után amit tiktokon láttam a vizsgát pedig könnyűnek nem mondanám mert volt aki megbukott rajta pedig tanult rengeteget

-Az öcsém egy időben folytonos rémálmokkal küzdött. Olyasmiket álmodott hogy anyáék meghalnak. (Ezek azután kezdődtek nála hogy kint voltunk a temetőben)Olyan szintű volt ez nála hogy papot hívtunk a házhoz hogy szentelje meg de semmit nem segített és csak teltek a napok. Egyik este megelégeltem és már igazán ki voltak az idegeim attól hogy szenved ezért szégyen vagy nem de magamban beszéltem "Bármi is szórakozik az öcsémmel esténként tegye inkább velem ha annyira bátor" Nem pont így de hasonlóan fogalmaztam. Azon a napon az öcsém végre először nem álmodott semmi rosszat ellenben én attól a naptól kezdve folyamatosan megálmodtam a halálát neki és még egy olyan rokonomnak aki nagyon közel áll hozzám. (Brutális módon pedig én még a horror filmeken is mosolygok mikor mások megugranak)Nem tudtam aludni és olyan szinten kihatott már rám hogy anyám pszicholóushoz szeretett volna vinni.Ez nagyon sokáig tartott míg egyszer csak úgy magától abba is maradt. Azután történt hogy először gondoltam erre a butaságra hogy én akár boszorkány is lehetek. (Összefüggés nyilván nincsen)

-Nagyon sokszor volt kiskoromban hogy olyanoknak akik nem tudták hogy terhesek én előre megmontam

-Anyám egyszer terhes volt de nem tudott róla én ezt elmondtam neki és azt is hozzá tettem hogy ne örüljön neki mert el fog vételi ez pedig így is lett

-A legtöbb dolgot valahogyan megérzem előre vagy úgy mondom ki hogy nem is tudtam hogy én tudom a választ

-Egyik reggel azt mondtam bárcsak karanténba menne az osztályom és azután a tanárnő rögtön haza is küldött mindenkit mert felhívták hogy koronás az egyik osztálytársunk



Sok dolog van még viszont ennyi jutott eszembe. A lényeg hogy folyamatosan úgy érzem (bár lehet csak énközpontú vagyok)hogy picit többre hivatott vagyok. Nem tudom hogyha valóban igaz lenne áldás vagy átok lenne inkább viszont hajt a tudás vágy. Utána is olvastam de semmi hasznosat nem találok. Nem tudom mit várok ettől valószínű páran lehülyéznek majd csak xd



2023. aug. 18. 00:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Rossz kategória.
2023. aug. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
Már a középkorban is kimondták, hogy "boszorkányok márpedig nincsenek". Látom neked a szellemi fejlődésed megrekedt a Krisztus előtti időkben
2023. aug. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Hát nem tudsz démonokat idézni meg tűzgömböket lőni akkor max 2-3as szintű vagy.
2023. aug. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Ott a matematikatanárom.

Ő egy igazi boszorkány.

2023. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Grimfox ***** válasza:
83%

2., Könyves Kálmán erről szóló törvénye nem az emberi boszorkányok létét zárja ki, hanem a strygák, strigolyokét. Ezek amolyan természetfeletti, alakváltó, gonosz lények, akik gyakran öregasszonyként mutatkoznak. De többnyire bagoly, és öregasszony, csúf nő keverékeként. Az ő létüket zárja ki, de a varázslók, boszorkányok, táltosok, és más, akkoriban "praktizáló" varázslattal foglalkozó személyek létét nem tagadja, és az ellenük való intézkedést is törvénybe foglalja. Bár akkoriban ez még nem feltétlen halálbüntetést jelentett.

Az islkolában még mi is így tanultuk a Könyves Kálmán féle törvényt, hogy az milyen haladó volt a korához képest, és a király műveltségéről tett tanúbizonyságot, de a tényleges szöveget olvasva kiderül, hogy csak a szláv, és keleti, Erdélyen túli területekről(Havasalföld pl.) érkező hiedelmeket hiteltelenítette.

2023. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

A boszorkányság egy bizonyos mágikus, spirituális gyakorlati rendszert takar. A boszorkányok pedig azok a személyek akik ezt a gyakorlatot folytatják.

Máskép fogalmazva ahhoz, hogy valaki boszorkánynak nevezhető legyen, "boszorkányos" gyakorlati teteket kell végrehajtania.

Vagyis a megérzéseknek, a "különleges képessségeknek", meg az ilyen random marhaságoknak amit leírtál, semmi közük a boszorkánysághoz.

2023. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

"A lényeg hogy folyamatosan úgy érzem (bár lehet csak énközpontú vagyok)hogy picit többre hivatott vagyok."

Igen, énközpontú vagy. Nagyon sok hozzád hasonló személy van, aki valamiért mindenárron azt akarja hinni, hogy különlegesebb másoknál és sokszor előveszik ezt a "nekem kölönleges képeségem" van kártáyt.

2023. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
2 Mert még nem láttál Dobrev Klárit
2023. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Látom nagyon sokan nagyon harapnak a témára. Én csak leírtam hogy mik történtek amire sokan úgy reagáltak "Te boszorkány vagy". A többre hivatottságot pedig nem úgy értettem hogy különlegesebb vagyok másoknál egyszerűen csak úgy érzem sokszor hogy fog történni valami amihez közöm lesz majd de értse mindenki ezt ahogy akarja. A fejlődésben nem tudom miért is rekedtem meg ez egy megosztó téma amiről mindenki azt gondol amit akar. (Ahogy én is leírtam nem feltétlen hiszek én sem az ilyesmikben) Nem is hiszek abban hogy ezek különleges képességek (bár elég sok ember aki tapasztalja körülöttem azt mondja hogy boszorkányság hiszen paranormális élményem is elég sok van bár én mindig le tudom ezeket egy véletlennel de mások szavaival éltem itt most) Ha valaki nem hisz ebben nagyon köszönöm a választ de nem a hitetek volt a kérdésem:) Én is örülnék ha nem történne folyton ilyesmi velem ezért is kezdtem gondolkodni ezen a szálon hátha van valaki aki tudna segíteni. Segíteni hogy ne keljek olyanokra este hogy fojtogat valaki közben sehol senki de látszik a nyoma vagy ne keljek vérző füllel de annak is örülnék hogyha nem történne meg minden rossz amit csak kiejtek a számon viccből.. Na de ha ezek véletlenek (Ahogy én mindig mondom) hát legyenek. Ilyen az élet akkor el kell és el fogom fogadni. Adtam egy esélyt annak amit másoktól hallgatok évekóta de ha nem hát nem ebbe sem fogok belehalni. Van életem enélkül is bőven bár bevallom nem érzem teljesnek mióta egyre több az ilyen. Én amondó vagyok abban hiszek amit látok de nem kételkedem teljesen a látatlanban sem mert még láthatom (ha értitek) Azért köszönöm a válaszokat.
2023. aug. 19. 00:52
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Benned van az ősi magyar mágus vér. Táltos vagy, ne félj tőle, tanuld meg

irányítva használni ezeket a képességeket.

2023. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!