Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség a rendes és a...

Mi a különbség a rendes és a "new age" spiritualitás között? Egyáltalán utóbbi mit rejt magában? Miből tudom megmondani, hogy valami "new age" vagy nem az?

Figyelt kérdés
2023. aug. 22. 06:10
 1/8 anonim válasza:
49%

Egyik nagyobb kamu, mint a másik...


Mi lenne new age? 2023-ra már a szellem se úgy jelenik meg , mint anno? Messengeren mi?

2023. aug. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Laylah ***** válasza:
75%
A new age kb. az 1950-es évektől számolható. Amiről ordít, hogy 'fasság', és/vagy csak a fényt-szeretetet hirdeti a másik oldal figyelembe vétele nélkül, az 99%, hogy new age. Az ilyen Osho-Coelho-Oravecz Nóra szintű művek, Ashtar kapitány, de még a Wicca is new age (a hagyományos társaságok munkásságát, pl. Golden Dawn, OTO és társaik, nem igazán nevezném new age-nek, hiába modern kori, mivel a tradíciókra épülnek és működési elvükben is megtartották a hagyományokat).
2023. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:
64%

Igazából már az 1800-as években is voltak New Age mozgalmak. Azoknak még volt némi alapja, tényleg az volt a céljuk, hogy újítsanak. Nem igazán sikerült nekik.

Ha nagyon jól hangzik, egyszerű megoldást ígér, modern terminológiát használ, és látszik rajta, hogy különböző hitrendszereket, filozófiákat ollóztak benne össze(pl keresztény, és buddhista elemek egyszerre), az biztosan new age.

A new age mindig egy ledegradált spiritualitás, valami régit facsar ki, vagy csak szabdal szét, és válogatja ki a neki tetsző elemeket. A "rendes" spirituális tanítás esetén általában azt fogod találni, hogy nehéz követni, sok áldozatot kell hozni, és első sorban önmagadat kell átalakítani. Sohasem az anyagi nyereség, a hétköznapi élet javítása a hagyományos spiritualitás ideálja, hanem az embernek a profán fölé való emelése. Többnyire önerőből. Ha valamit könnyűnek, és hétköznapi élet orientáltnak találsz, az vagy new age, vagy korábbi, de hasonlóan kitekert dolog.

2023. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

3 Na akkor nekem a new agevel van bajom bár sokban hasonlít azzal amit én csinálok. De az út nélkül nehéz rájönni mennyire természetes minden. Csak um melyen alszik és fel kell “ébreszteni”

Hű de utaltam a magukat felébredettnek valló embereket! Azt többnyire L szrt se tudtak.

2023. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Semmi.
2023. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

A rendes spiritualitás tárgya bármi lehet, pl. az, hogy valaki gyermekkorától elhivatottságot érzett a vonatok iránt, és felnőttként mozdonyvezető lesz, vagy közlekedésmérnök. Ehhez nem kell, hogy spiritualitásnak hívják, de ez a magasabb hívószó, amikor azt érzed, hogy valami olyasmit csinálsz, ami Nagyobb az Életnél. Társadalmilag valamiért könnyebben elfogadják, ha valaki ezt a zenében, a táncban, a harcművészetben, stb. találja meg. Lehet, hogy egy vallási tan követésében.


A new age az a spiritualitás kapitalista módra - becsomagolják előre a keleti vallások és pár nyugati misztikus gondolkodó megoldásait egy önfejlesztő csomagba, aztán olyan magas célokat fogalmaznak meg, amik nyilvánvalóan teljesíthetetlenek egy halandó ember számára. Azonban nincsen baj, hiszen a lelked örök, és van ideje, stb, szerintem ez tévút, a legtöbb guru csak tehetséges üzletember. Az sokkal fontosabb, hogy mi az, ami benned mozgat meg valamit úgy, hogy azt halálod napjáig tudd csinálni, anélkül, hogy megunnád. Szerintem ez a valódi spiritualitás.

2023. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5%
Az összes spiritualizmus veszélyes, de leginkább az new age.
2023. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Ez csak személyes észrevétel, de a new age olyan mint egy olvasztótégely mindenféle spirituális tanokkal megtöltve. Mindenhonnan ki veszünk valamit ami jól hangzik, meg ami nekünk épp tetszik és ami nekünk éppen kényelmes és az úgy jó is lesz.
2023. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!