Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A thelema bal kéz ösvényt követ?

A thelema bal kéz ösvényt követ?

Figyelt kérdés

Én eddig meg voltam róla győződve, hogy igen. Igazából minden szempontból annak tűnt számomra, még csak kérdőjel sem volt bennem.


A vallás egyetlen szabálya, törvénye a "Tégy, amit akarsz - és az lesz majd a törvény". A cél az, hogy a vallás gyakorlója, illetve a mágus ne vesse magát alá semmilyen istenségnek vagy természetfeletti erőnek és ne szolgálja azt teljes odaadással, hanem egyedül magához legyen hű és magát szolgálja, sőt, istenné váljon saját maga is. Emellett az embernek, az egyénnek teljes mértékben szabadnak kell lennie és azt nem korlátozhatják törvények, szabályok, a gyakorláshoz kötelező fogadalmak stb. Maga az egész vallásfilozófia, spiritualitás a spirituális libertarianizmus körül forog. A gyakorlatok sokszor szándékosan a hagyományos világvallásokban bűnösnek ítélt cselekedeteket is tartalmaznak, például szexmágiát, amit még csak nem is korlátoznak, sőt, önkielégítéses, meg anális közösüléses technikákat is tanítanak és gyakorolhatnak. A gyakorlataik sokszor hagyományos világvallások gyakorlatait értelmezik annyira újjá, hogy az néha már-már kifigurázó. Maga az alapító egyébként sokat merített a jobb kéz ösvényhez tartozó, régebbi vallásokból, például a zsidó vallásból (kabbala és ezzel kapcsolatos misztikus tanok), az egyiptomi és görög vallásból (bizonyos istenségek, mágia), a kereszténység (keresztény misztika, ezoterikus kereszténység és ehhez kapcsolódó különféle irányzatok, valamint a Jelenések könyve) és iszlám (szúfizmus) bizonyos formáiból, a buddhizmusból (meditációs technikák), a hinduizmusból (jóga) és a taoizmusból (néhány fogalom). Ugyanakkor sokszor rettenetes elítéléssel és lenézéssel fordult ezen vallások vagy ezen vallásokat követő népek felé. Van, hogy rituális ételbe vért sütnek (cake of light).


Viszont nemrég olvastam a Redditen egyes thelemitáktól, hogy szerintük jobb kéz ösvény vagy éppen egyik sem vagy a kettő keveréke.


Én mindig úgy hallottam eddig, mint egy klasszikus példát a tényleg spirituális és tényleg bal kéz ösvényre (tehát nem a sátánizmus, meg a luciferianizmus, amelyeknek többsége egyszerűen ateizmus, antiteizmus vagy materializmus egy kicsit megfűszerezve, illetve nem is egy egyértelműen jobb kéz ösvény vallás, amiben néha vannak bal kéz ösvényre jellemző utalások, lehetőségek is, de azok sem annyira radikálisak és nem is a szó szoros értelmében balkezesek).


Mi az igazság?



2023. aug. 29. 19:17
 1/3 Grimfox ***** válasza:
76%
Abszolút balkéz ösvény, mivel az egyénre, és az egyén vágyaira helyezi a hangsúlyt, befelé forduló, önző irányzat. Még ha a követője nem is árt vele senkinek, és semminek, miközben gyakorolja, akkor is, a fentiek miatt balkezes ösvényen halad.
2023. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem jelent sem bal sem jobb kéz ösvényt. Tudja, hogy mindkettőnek része.
2023. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Végre egy komoly kérdés, kicsit több időm lesz írok egy hosszabb választ rá.
2023. szept. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!