Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Érdemes a 7 hermetikus alapelv...

Érdemes a 7 hermetikus alapelv szerint élni?

Figyelt kérdés
Eredményezhet spirituális fejlődést? Gyakorolja ezt valaki?

máj. 12. 21:37
 1/8 anonim válasza:
37%
de
máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Kevés. Mind a tíz kell.
máj. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Utánaolvastam, hogy mi ez, nekem ez vonta magára legjobban a figyelmemet:


"Minden energia, mindössze ennyit kell tudnod. Hangolódj rá annak a Valóságnak a frekvenciájára, amelyet meg akarsz élni és megkapod. Nem is lehet másképp. Ez nem filozófia. Ez fizika."


Ez egyfelől rendkívül jó hír, másfelől érdeklődöm, hogy amikor egy embernek tök jól zajlik az élete, minden a helyén van, minden rendben van és egyszercsak beüt valami szar, vagy elkezdenek a dolgok rosszra fordulni, mit tehet?

máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Grimfox ***** válasza:
81%

3.Én ennél kevésbé szivárványos változatot olvastam. Ott energiáról szó sem volt. Ott "rezgést" írtak. De nem úgy értendő, mint ahogy manapság mindent energiarezgéshez hasonlítanak, hanem úgy, hogy semmi sincs nyugalomban, minden mozog, és változik.

[link] -Seven Hermetic principles cikkely.

Itt ilyen new age teremtsünk energiával dolog fel sem merül.

Kérdező, ha csak ezek alapján élsz, nem hiszem, hogy kijutsz a bozótosból. A teljes filozófiát, ami alapján ezt a hét alapelvet lefektették meg kell ismerni. Ha enélkül próbálod, sok minden össze fog zavarni. A kétpólusúság rész például a fekete-fehérben való gondolkodást eredményezheti.

máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnék mélyebb belátást szerezni a Hermetika tanaiba?

Beszereztem néhány alapművet, mint a Corpus Hermetikum és egyebeket, de a nyelvezetük sokszor kifogott rajtam, valamint egyes írások- amelyek feltételezhetően különböző időkből maradtak fenn- mintha nem ugyanazon témákat járnák körül de mégis Hermetikus irodalomként hivatkoznak rájuk.

Most a jelenlegi ismereteim egy kaotikus halmazként vannak a fejemben. Szeretném valahogy a sorrendbe szedni az összefüggéseket úgy, hogy egy következetes egyenest kapjak.

máj. 14. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5, Nem lep meg a kaotikus halmaz.. a Corpus Hermeticum önmagában is zavaros és fárasztó. Semmi értelme jobban belemenni. Időpocséklás.


Nem véletlen hoznak létre bizonyos társaságok szinteket. Megmarad a mézesmadzag és később már nem szívesen száll ki az ember, mert el kellene ismernie kidobott idő volt amit addig ebbe fektetett.

máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha megnyitod a linket, amit kiírtam, ott vannak más hermetikus művek is az alapokon kívül.

A hermetika nem egyetlen téma, hanem egy szellemi filozófiai irányzat, éppen ezért bővült, és kisebb-nagyobb mértékben változott az idők során, nem is beszélve arról, hogy a különböző írók a saját különböző értelmezésük szerint írják le, amit tudnak. Azért szükséges a sok forrásműre hagyatkozás, hogy meglásd a közös pontokat, és ezek összefüggéseit. A hermetika egy régi, misztérium alapú filozófia, ezért nem meglepő, ha a nyelvezete nehéz. Elsőre nekem is kellett néhány szó jelentését kikeresni. Egyik ilyen mű sem egyszer olvasós. Egyszerre nem lehet megérteni.

Minden régi filozófia ilyen egyébként. Nehéz leírni azt, ami kézzel nem fogható, ezért hasonlatokat, szimbólumokat, idegen, nem igazán fordítható kifejezéseket használnak. Ezekhez hozzá kell szokni.

máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is a hermetika érdekelt ifjú koromban. Sokat olvastam, próbáltam értelmezni a dolgokat. Vitáztam másokkal. Semmi értelmét már nem látom ennek.

Tapasztalatot kell szerezni és értelmet nyernek a sorok a könyvekben. Amikor egy írást olvasol élővé válik benned, ha beavatást nyersz. Olvasod és a sorok létrehoznak benned valami mást, másként kezdesz el létezni.

Nehéz ezt leírni, de a hermetikus hagyomány is mese a felszínen, akkor is ha filozófiai burokba van borítva. Gondolkodással nem lehet megfejetni, csak önismerettel, a saját életed élésével, annak felülről és belülről látása, ami felfedi a titkokat. Nem kell megérteni, át kell élni. Mivel mindenki másképp működik, másképp változik át pillangóvá, azt hiszem ami nekem leginkább segített, az az akarat. Használhattam volna többet. A jó sorrend nem létezik az átváltozásban, mert az élet megszabja, hogy mi jön éppen. Ezért nincs is értelme ilyeneken agyalni. Amikor az agyad veszi át az irányítást, véget ér a varázslat.

máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!