Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért írják tele olyanok az...

Miért írják tele olyanok az Ezotéria rovatot, akik hülyeségnek tartják az egészet, nem hisznek benne?

Figyelt kérdés
Mindig azzal jönnek, hogy töltse a másik értelmesen a szabadidejét, ne olyan dolgokkal, amelyek nem is léteznek. Ők miért nem az "értelmes, reális" dolgokra fordítanak több időt, ahelyett, hogy itt írják a véleményüket?
2011. márc. 27. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Mert az oldal készítői nem tudnak berakni ide is egy Kritikai rovatot, mint ahogy azt a Vallás-nál már megtették... Biztos nem jelentene 100%-os megoldást, de talán kevesebb lenne a baromkodás a témakörben...


Egyébként meg azért, mert ettől okosabbnak érzik magukat, unatkoznak, stb.

2011. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Ide járnak szórakozni...


Amivel egyébként nincs baj, engem az irritál, amikor valaki ide jön elkeseredésében, h kapaszkodót találjon pl a gyászában, és lehülyézik.

Mindenki higgyen abban, amiben szeretne, és ezt tiszteletben kellene tartani, de a tisztelet ezen az oldalon nagyon kevés emberben van meg.

2011. márc. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanazért, amiért a vallás témába is járnak beszólogatni az ateisták. Sok ember azt hiszi, hogy az ő hite, véleménye szent és sérthetetlen, és mindenki idióta, aki másban hisz. Én nem hiszek ezekben a horoszkópos meg jóslós dolgokban, de nem tartok senkit hülyének, aki hisz ezekben, biztosan jó oka van rá mindenkinek, ahogy nekem is jó okom van hinni Istenben.
2011. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
hogy bizonyítsák maguknak a saját nagyságukat, mások felett állásukat azáltal, hogy megmutatják hogy ők milyen "okosak", noha legtöbbjük tisztában sincs az alapvető természet tudományokkal sem, csak hallott valakitől valami elméletet ami elvileg igaz, és kitartóan igyekszik állandóan elmondani, hogy mindenki okosnak ügyesnek lássa...
2011. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

mert szellemek, jóslások, energiavámpírok nincsenek.

Nem a középkorban élünk, ott el lehetett hitetni az emberekkel ezeket, hogy vannak boszorkányok és varázslók és nekem elég szégyen az, hogy ma a 21.sz-ban is vannak olyan emberek akik ezt elhiszik és komolyan veszik.

"Csak az láthatja a szellemeket, aki hisz bennük" ez lenne a nagy bizonyíték? kösz inkább nem.


Ami még szomorúbb ennél, hogy vannak okos emberek, akik kihasználják az emberi hülyeséget és pénzért jósolnak, rontást vesznek le, stb...

2011. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"mert szellemek, jóslások, energiavámpírok nincsenek."


Akkor miért vagy itt? Persze, tudom, jogod van hozzá. De miért élsz vele? Miért foglalkozol olyan dolgokkal, amik nincsenek? Miért foglalkozol olyan emberekkel, akik nem létező dolgokkal foglalkoznak? Miért nem foglalkozol olyan emberekkel inkább, akik úgy látják a világot, ahogy te? Polgárpukkasztásból? Ez nem az.

2011. márc. 27. 13:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert alapvető emberi igény az, hogy megismertessük a másikat a véleményünkkel, és ha lehet, meggyőzzük az igazunkról.

Én szkeptikus vagyok, bár bevallom, pont azért nem szoktam ide írogatni, mert sajnos tényleg sokan bunkóznak (nem csak ebben a rovatban, és nem csak a szkeptikusok oldaláról :S). Én természettudománnyal foglalkozom, ezért számomra nagyon sok dolog logikátlannak és elképzelhetetlennek tűnik abból, amit mondtok, pedig lenne jó pár kérdésem is; igazából normális hangvételű vitára, ami ezen a fórumon nem nagyon szokott zajlani, nyitott lennék.

Hoppá, bocsánat, eltértem a kérdéstől :)

Nos, a lényeg az, hogy nem polgárpukkasztani akar a szkeptikusok nagy része, hanem meggyőzni; ahogy szerintetek egy függöny lebbenése szellem, szerintünk fizikai jelenségekkel magyarázható folyamat. A két magyarázatnak egyszerre kellene jelen lennie ahhoz, hogy egy kérdést helyesen meg lehessen válaszolni.

Remélem nem találtátok sértőnek a választ, csak próbáltam magyarázni :)

2011. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Azért,mert szeretnénk lebeszélni Titeket az ezoteriáról.

Jópofa játéknak tűnik,pedig életveszélyes lehet.

2011. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Mivel üres az életük és nem képesek felfogni az ő létezésüknél magasabb erőket az ignoranciájuktól.
2011. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Attól,hogy valaki nem hisz baromságokban,még lehet teljes az élete,sőt!
2011. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!