Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » 1. k: Gitárosok figyelem!...

1. k: Gitárosok figyelem! Segítség kellene amikor lefogom a húrokat és sok ideig gitározok az után fájnak az ujjaim. Van ez ellen valami megoldás? : S 2. k: hogyan lehet magadtól gitározni tanulni? -. ^

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 15:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A punk rockban általában 1 dobos 1 gitáros 1 basszeros (asszem így hívják) és 1 énekes van : DD
2011. máj. 1. 20:32
 12/15 anonim válasza:
Rammstein = elektromos punk-rock. van egy basszeros, két szólógitáros, egy dobos és egy szintis. meg az énekes :) és baromi jók már évek óta ^^ am a gitározáshoz meg, youtube:D egy csomó számnak fentvan a "how to play"-e vagy magyar számok gitár alapja, ha keresgélsz van pár. de egyszerübb megtanulni tab-kottát olvasni, és akkordokkal játszani valamit:) nekem is most nagyon fájnak az ujjaim, pedig tegnap csak egy orát gitároztam XD
2011. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 zöldségnyúllal ***** válasza:
Én 10 hónapja gitározom és olyan szinten megkeményedtek az ujjbegyeim, h a zebratoll se fáj :DD
2011. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1. néhány hónap se kell, hogy beálljon a bőrkeményedésed, csak gyakorolj sokat! Utána nem fog fájni.

2. Én ajánlanám, hogy valakitől kérj tanácsot 1-2 alkalom erejéig, hogy elmondja az alap hasznos dolgokat. Én tanítok gitárt és van olyan tanítványom, akinek 2órában felvázoltam néhány dolgot, aztán nekiállt gyakorolgatni egyedül és már egész jól tud egyszerűbb dalokat játszani.

TAB-kottákat ajánlom, ezek ugye gyakorlatilag egy az egyben táblázatban leírják, hogy mit hol kell lefognod. Ha találsz hozzá tabot a neten, ajánlom pl a PinkFloyd Is There Anybody Out There? c kis darabját, jó kezdésnek. Vagy Kaláka-Éjszaka. Vagy Guns'N'Roses-Civil War. Én is ezekel kezdtem. Ezek mind bontásos darabok, tehát egyszerre csak egy húrt pengetsz meg.

Akkordozós dalból TCs-Egyszerű Dal, Presser-Neked írom a dalt a legkönnyebbek. Előbbi ugyanarra megy, mint sok Nirvana-szám is :-DD.

Akkordokból kezdetnek tanuld meg a lekönnyebbeket (Am, Em, E, A, D, Dm, C, és a G meg az F is jöhet majd valami könnyített verzióban). Ezekkel már sok dal menni fog.


Gitáriskola nem rossz autodidaktáknak, de nekem nem is jött be annyira. Ha 1-2 akkord, meg a tab értelmezése megvan, akkor érdemes keresni neten egyedül kottákat, megnézni, melyikben nincs ismeretlen akkord, és ami tetszik, azt tanulni. Az olyan együttesek pl tipikusan egyszerű dalokat írnak, mint a fentiek, de a legtöbb pop-szám is viszonylag egyszerű. Egy Coldplay-szám mér tartogat izgisebb akkordokat és progresszív rockot végképp nem ajánlom kezdésnek :-D

2013. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

No igen annak idején én is úgy gondoltam, hogy nem klasszikuson hanem elektromoson kell megtanulni. Amin ugye fémhúrok vannak és például egy E1-es húr ami iszonyatosan vágja az egyembe ujját nem épp egy kellemes dolog befogni, hogy szépen szóljon. De végülis nagyon hamar megkeményedett asszem kb 3 hét (bár minden nap gyakoroltam valamennyit) és utána egyáltalán nem fájt, most meg már abszolút érzéketlen.


Megtanulni én meg úgy tanultam, hogy néztem Alapi-nak van egy ilyen gitáriskola nevű sorozata (youtubon most is fent van) illetve kerestem egyszerűbb eljátszható, általam is szeretett dalok gitár tutorialjait neten, továbbá vettem egy gitáriskola nevű könyvet ami szintén hozzáadott a dologhoz aztán gyakorolgattam és mára már azért elég jól játszok. Én ezt az utat tudom javasolni.


(tudom hogy a kérdés régebbi, de még hasznos lehet másnak)

2013. dec. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!