Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Helytálló-e ezen feltevésem?...

Helytálló-e ezen feltevésem? (többi lent)

Figyelt kérdés

FANTÁZIA.(figyelem elméleti kérdés)

Gondolkoztam a fekete és sötét mágián, sokszor látom, hogy egybeolvasszák a kettőt.

Szerintem ez így hülyeség, mivel a Sötét mágia az elementális mágiának is nevezhető míg a fekete mágia csak az adott "világ" illegális varázslatait teszi ki.

Mert a fekete mágia az lehet bármilyen másik irányzatba tartozó túl erős,kiegyensúlyozatlan varázslat és ezért tiltják a használatát.

Míg a sötét mágia az általánosan átkok,gyengítések és nem közvetett sebző/pusztító varázslatokat tesz ki.


2011. okt. 10. 17:42
 1/10 Neménvagyokaz ***** válasza:
Érdekes meglátás. Szerintem a fekete mágia része a sötét mágia, mert ahogy írtad a sötét mágia az általánosan átkok,gyengítések és nem közvetett sebző/pusztító varázslatokat tesz ki, de ez egyben fekete mágia is, mert tiltott.
2011. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes a gondolatmeneted. Ezután én is megfogom gondolni, hogy mikor mondok fekete és mikor sötét mágiát.
2011. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
Nem feltétlenül, ugyanis például az AD&D-ben nincs külön sötét meg világos mágia, ugyanakkor a Warhammer Fantasy-ban meg van. Sőt, a Warhammer 40K-ban csak sötét mágia van, meg a Császáré. Szóval rendszerfüggő.
2011. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hungy ***** válasza:
Jó ég! Ha belegondolok, hányszor használtam napi beszélgetéseim során helytelenül a "fekete" és "sötét" jelzőket a mágiára, elsüllyedek a szégyentől. Mit gondolhattak azok a mágus mesterek, akikkel találkoztam múlt héten a buszmegállóban, és vagy ötször rosszul mondtam! De most aztán teljesen elbizonytalanodtam.
2011. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Erre már rég rájöhettél volna ezzel kapcsolatos dokumentumfilmekből, mint pl. a Harry Potter.
2011. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyilván rendszer függő, de a fekete mágia az nem irányzat míg a sötét mágia meg az.


Engem néhány filmbe zavar ez, hogy fekete mágiáznka.

Jó nem fantasyk meg egy film nem is igazán lehet úgy kidolgozva amúgyse, de engem szokott ez zavarni.


Egyébként mint leírtam ez elméleti kérdés és elég eggyértelmű, hogy kifejezett mágiával és irányzatokkal a fantasy világokba találkozhatunk.

2011. okt. 10. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:

masszív wall of text szóval csak óvatosan :D

Hát ez igazából mindig az adott világ rendszerétől függ. Sötét mágia általában a nem pozitív erők által használt mágia de ez sem egészen pontos meghatározás mert, általában ez is egyfajta arkán(fúj de randa magyarosan) stílusú mágiát takar(értsd különféle rúnák, meghatározott rítusok és írásbeliség), ezzel ellentétben például a természetmágiák is operálhatnak nem jó erőkkel mégsem szokás őket sötét mágiának tekinteni.(bár ez is változhat) Az elementális mágia általában nem számít sötét mágiának(ugye természeti erők manipulálása leggyakrabban nem feltételez bármiféle sötét paktumot). Fekete mágia általában minden tiltott mágiát jelent, pl nekromanta varázslatok, vérmágia(ha van egyáltalán), lélekkel manipulálgatás meg mindenféle ehhez hasonló rusnyaság. 40K-t felhozta valamelyik válaszoló, szerintem ott a mágiát főleg csak a káosz erők használják(Tzeentch papa és barátai főleg), mert ugye a drága Emperort(he protects) is psykernek szokás azonosítani ami az én olvasatomban nem egészen mágia. Oké nagyon hasonló de azért nem egészen az.(jó tudom a Thousand Sons és a Rubrick of Ahriman jó ellenpélda de egészében véve szerintem psyker=/=mage)

tl;dr: jah nagyvonalakban igaz amit írtál de nem teljesen

2011. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
varázslók dik xD
2011. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, helytálló a felvetés.

mivel a fekete mágia az mindig sötét mágia,

de a sötét mágia nem biztos, hogy fekete mágia;D

2011. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
próbáld valahogy értelmezni, kuszáltan irtam xd ;D
2011. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!