Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Tudnátok ezekre a kérdésekre...

Tudnátok ezekre a kérdésekre választ adni? (L/12)

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok és anyámtól örököltem afféle... "boszorkányságot" vagy hogy mondjam. Akik jártasak a témában, nyilván nem úgy fogják elképzelni, hogy nagy orrom van, bibircsókos fejem és seprűvel járok... Az se biztos, hogy ezt annak lehet nevezni, elvégre vannak olyan átlagemberek, akik ilyenekkel foglalkoznak. Az átkok terén szeretnék kérdezősködni, régebben ész nélkül szórtam 1 napos betegségeket, ámbár lehet véletlen egybeesés. Ha valaki nem hisz ebben vagy csak röhögni jött, az alábbi kérdésekre ne is adjon választ, hacsak nincs ésszerű, értelmes oka arra, miért is nincsenek ilyenek.


1. Egy puszta, röpkén átfutó, haragtalan gondolattól az agyunkban, születhet átok?

2. Véletlen lehet komoly átkot szórni?

3. Ha nem sikerül egy átok, akkor is visszaszáll?

4. Az átkokhoz elég egy gondolat?

5. Magunkat meg tudjuk átkozni véletlen? A direktet védi az önmechanika.


2012. jan. 24. 16:26
1 2
 1/18 Antimod ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen, hogy "átok". Gondolataink azonban teremtő erejűek lehetnek. Elképzelhető, hogy olyan erős energiát tudsz küldeni, hogy az relatíve hamar fizikai változást okoz. De mindez egy röpke, átfutó, haragtalan gondolattól? Ezt én azért túl erősnek érzem. Ennyit tudok hozzászólni az egész témához.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszod! Igen, én is valótlannak gondoltam ennyitől, de szükségesnek találtam megkérdezni.
2012. jan. 24. 16:32
 3/18 anonim ***** válasza:
Képzeld, én egy elvetemült szkeptikus vagyok, szóval tudnád egyetlenegy valós érvvel bizonyítani, hogy te "boszorkány" (vagy nevezzük bármi másnak) vagy? Egyáltalán honnan vetted ezt az enyhén szólva is különös ötletet?
2012. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. ilyen gondolatoktól nem születik átok, ahhoz több kell

2. véletlenül igen lehet átkot szórni, nem akarattal, pl. szemmelverés

3. igen, ha félsz attól hogy visszaszáll, akár tudattalanul is, akkor igen, mindegy, sikerült-e vagy nem. Vagy: ami valószínűbb, nem ért célt az átok így rád száll, nem vissza!

4. igen, esetenként elég egy erős gondolat

5. igen ez az önsorsrontás

2012. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
a gondolat es a kivansag neha lehet h ugy lex mert ha koncentralsz bevonzod a dolgokat de erosebb kell ahhoz h komoly dolgot csinlalj szval 1 kicsit felfujtad ezt a egeszet
2012. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 24. 17:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, mit jelent a szemmelverés?
2012. jan. 24. 17:12
 8/18 anonim ***** válasza:

Jákobnak 4 felesége volt. A legkedvesebb neve Ráhel.20 év után megunva apósa gonosz önzéseit családjával együtt felkerekedett,s otthagyta. A baj az volt,hogy Ráhel ellopte apja házibálványát,s erről Jákob nem tudott.Apósa utánament csapattal. Követelte rajta a bálványt. Jákob azt mondta akinél van a bálvány az haljon meg. apósa hiába forgatott fel a sátorban minden holmit,mert az a tevén volt,s rajta Ráhel ült. Nagyon fájlaltam ,hogy a férj által nagyon szeretett asszony valóban meghalt. A második fia Benjámin szülése után. Ismétlem: Jákob nem tudott arról,hogy a házibálvány Ráhelnél van,mégis tragédia lett kijelentéséből.

Ne beszéljen senki felelőtlenül!

Az esetet részletesen olvashatod Mózes első könyve 31. részétől

2012. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem is mondanék ilyeneket, maximum viccből. Hiszek a Biblia nagy részében, hiszek Istenben és ez a történet is nagyon valóságosnak tűnik, de azt nem értem, hogy akkor mikor bizonyos emberek szóban rosszat kívánnak a másiknak, hogyhogy nem történik semmi? Szerintem azért történt, mert ez a személy valóban akarta. Szerinted, aki nem akarja igazán, nem valósul? És gondolatban is ugyanígy megy?
2012. jan. 25. 14:29
 10/18 anonim ***** válasza:

Az ember vétkezik: gonolattal,szóval,cselekedettel,és mulasztással

Nyílvánvaló,hogy a gonosz cselekvés és a segítség mulasztása a nagyobb bűn. Ha javasolhatom ne a kategóriákon törd a fejed,hanem akard a jót és akkor élj boldogan. A templom nem csak az Isten imádásának a halye,hanem a hit tanulásának iskolája is. Senki se jön zudással a világra.A tudnivalót tanulni kell,meg a tanító is jó ha van hozzá. Itt pap.

2012. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!