Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Vonzás. Ha annyira létező...

Vonzás. Ha annyira létező dolog (egyesek szerint), miért van tömeges (milló fő) ellenpélda?

Figyelt kérdés

Elég belegondolni a holokausztban meghalt emberekre vagy a Sztálin által kivégeztetett 2x-3x annyira. És még sok-sok más sebből is vérzik ez a mese.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a pozitív hozzáállás rossz, de amit állítanak egyesek már kegyetlenség.


2012. márc. 2. 18:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy a zsidók ezért a mondatért:" ki fognak nyírni".
2012. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hűle kérdést tettél fel. Semmilyen törvény nem működik mindig, minden körülmények között. (esetleg alek:)

Még a relativitás sem működik minden körülmények között.

A mechanika sem, a geometria sem. Az algebra sem. A vonzás törvénye arra közegre vonatkozik, ahol hazsnálják. Nem a koncentrációstáborokra.

2012. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12-es, te vagy enyhén 'hűle', ha valami létezik, akkor annak vannak szabályai, nincsenek kivételek. Más hatások is jelen lehetnek, ebben igazad van: nincsen tökéletesen polarizált rendszer.

De ahogy előadják a 'tikok' és a 'vonzás'(a te pénzed elvonzásának) meséjét, na az pont az ellenkezőjét sugallja. És ez az amit te is elhiszel.


# 8: Gondolom tanultál a vizsgákra, a tanárod már az érettségi évei előtt el-el mondta melyik tételeknek nagyobb a valószínűsége(mert 4. évben erről nem beszélhet) . A hangsúly a tanultál-on van, az ok-okozati összefüggéshez nem kell csoda. Szép történet, bár a helyesírásod és a szókincsed nem támasztja alá...


Diavolino44: Te pedig kérlek vegyél ma egy lottószelvényt és legyen legalább négyes találatod. Vagy megint jön a 'nem így működik' mottó?


Ti ezósok mindig szerettek ködösíteni, egy valójában körül nem írható fogalomra 3 másik ismeretlenné válaszoltok, amit megint nem tudtok körülírni ismeretlenek vagy az előzők használata nélkül. És ez nem logika, a logika visszavezethető alapjelenségekre.


#5-6: amint látod rögtön találtunk olyan aki meg merné tenni és lelkiismeret furdalása se lenne.


Ja és még egy példa: 'vonzzátok' be kérlek, hogy legyen a rántottából tojás.

2012. márc. 3. 13:27
 14/17 Diavolino44 ***** válasza:

Hányszor leírtam már ezt! Nincs kedvem újra előjönni a hógolyós sztorival!

S igen megtehetném, hogy veszek egy lottót de nem hinném el hogy lesz négyesem, hit nélkül meg nem működik.

2012. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. jah marha sokat tanultam... kb két hetet? és csak az ragadt meg ami érdekelt.ez is elég kevés dolog volt.


ettöl a helyesirás mániátol meg már nagyon kivagyok....5ös helyesirásom van, de mivel már nem járok suliba és az internet világában élünk,ezért nem irok ki minden szot ugy ahogy kéne, nem használok hosszu ékezetet,kivéve ugye az é meg az á,de mivel olyan rohadt gyorsan irok hogy attol mindenki elájul aki látja ,nyilván össze fogok keverni pár betüt aminek a nagyját ki is javitom.ha látnál tölem kézzel irott levelet az nem igy nézne ki de lényegtelen....nem a helyesirástol lesz valaki ember, se okostojás. ennyit erröl...

régen nagyon sokan nem tudtak irni nemhogy helyesen! mégis emberek voltak.ez is már csak divatfikázás hogy huuu sok eszed lehet ha igy irsz..

a munkaköröm se gyors és helyesiro igy ez nálam egy jelentéktelen dolog...könnyen el lehet olvasni amit irok ennyi.

2012. márc. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szia Kérdező!


Azt mondod lazán megy a matek-fizika emelt. Hát figyelj, én nekem is minden megy, ha az érdekem hajt.

Ettől függetlenül, hogy fizikus szakon kezdem tanulmányaim, úgy gondolom, egy jó tudós sohasem vet el egy-egy teóriát, csak azért mert az teoretikusan hangzik, vagy mert elsőre nem sikerült bebizonyítani.

Azért találták ki ezt a vonzás dolgot, mert okosabb emberek elmélyültek benne, érdekelte őket, és belátták, hogy létezik és kész.

A vonzás törvényének eredménye nem egyenlő a pozitív hozzáállás hatásaival. A vonzás ugyanis csak akkor lép életbe bizonyos dologgal kapcsolatban, ha az a dolog a DOMINÁNS gondolataink közé tartozik. olyan nehéz elképzelni, hogy a pszichénk ekkora hatással van ránk? Mit gondolsz, a pszichoszomatikus betegségek téma is csak légből kapott? Akkor miért van az, hogy 20 évi negatív gondolkodás és egyre erősödő önbizalomhiány olyan fiziológiát tudott nekem okozni, hogy totális teljesítményromláshoz vezetett. Tudod mire mentem a jó logikámmal és tanulási képességemmel, miközben annyira bíztam önmagamban, mint egy sültkrumpli?

Egyszerűen az van, hogy hiába akartam jó tanuló lenni, ha egyszer valamiért fontosabb volt az agyamnak, hogy a 20 éve jól bevált kis önbecsmérlő gondolatokat nyomassa a fejemben, hogy titkon azt higgyem magamról, hogy egy ostoba állat vagyok. Nem bírtam koncentrálni, csak a hűle pesszimista gondolataimra. Hogy lehet, hogy csomót tanultam, és a hitrendszerem egyszerűen keresztbe tett a jó képességeimbe vetett hitemnek?


Ha már a logikánál vagyunk. A Bibliát is sokan szidják, mert "valótlan" dolgokat közöl. Tudod, a hittel kapcsolatos dolgoknak sohasem az a lényege, hogy AZÉRT HIGGYÜNK, MERT REÁLIS. Azért higgyünk, mert hittel egy csomó dologról kiderülhet, hogy igenis megvalósítható.

Egy jó tudós mindig kételkedik. Te remekül tudsz hinni, de egyelőre úgy látom, csak abban, hogy jó eséllyel tévedhetetlen vagy ebben a témában. Szerintem meg hiányos információtömegből alkotsz helytelen ítéletet.

Az emberek mindig is úgy jutottak egyre nagyobb teljesítményekhez, hogy elkezdtek hinni a lehetetlenben...és HÁNYSZOR DÖBBENT MEG A VILÁG? :) Csak gondolj bármilyen sikeres felfedezőre...szinte senki sem hitt bennük, de ők magukban igen. Tudták, mit akarnak, kitartással és némi kreativitással elérték. Ha el akarsz érni, jó eséllyel van rá eszköz.


No, és én a vonzás törvényében erős szerepet tulajdonítok a telepátiának. Ami viszont gyakori jelenség, nem tagadhatod, mert a legjobb barátnőm álmából átjött egy üzenet az én álmomba...és ez egy időben.


Holokauszt...Hitlernek nagyon erős akaratereje volt, melynek köszönhetően rengeteg embert manipulálni tudott, mert kitalálta az eszközeit. Csak a bukás gondolata vethetett véget életének és akaratának, de milyen sokáig eszébe sem jutott, hogy megbukhat! A probléma csak az volt, hogy elérte (bevonzotta), amit akart, csak ez konfliktusba ütközött a világ 99%-ának akaratával. :)

Mindig az erősebb győz...az nem számít, hogy milyen téren erős...fizikai, szellemi. Az az erősebb mindig, aki érvényesíteni tudja az akaratát, akár a másik akarata ellenében is.


És igen, a vonzás törvénye létezik, csakhogy mi csak a természet kis részei vagyunk. Nem várható el, hogy a természet alapköveit megmozgassuk, és pl. örök életet éljünk. A vonzás törvénye az egy természeti törvény, és mi ezt használjuk, ha akarjuk, ha nem. Miközben használod, akkor is csak a természet meglévő törvényeit mozgósíthatod, új törvényeket nem hozhatsz. Ha bárki mindenhatónak hiszi magát, képességei akkor is csak a természeti törvényekkel lesz magyarázható. Lehet, hogy tényleg különleges képességei lesznek, és ez erősíti a hitét, mivel úgy látja, hogy olyanokat tud, amit mások nem, de ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy ő a mindenható. Ez csak azt jelenti, hogy a többieknek kicsi a kihatása, mert nem használják "emberfeletti" képességeiket.


Szóval ez a véleményem. Néha korrepetálok diákokat, és pont ahogy te, az összes nagyon jól meg tudja magyarázni, hogy mekkora hülyeség a pozitív gondolkodás, de azt már nem veszik észre, hogy a negatív gondolkodás is mennyire önigazoló. Egyfolytában mondogatják, hogy "nekem ez nem megy", "gyengém a matek", "nehéz ez a feladat". A saját valóságukat teremtik a hitük erősítésével. Ha szerencsétlennek érzik magukat, akkor ne csodálkozzanak, hogy ezt észreveszik rajtuk a többiek, és ezáltal csökken a támogatóik száma, amelynek következménye a sok "szerencsétlenség"... Én meg mondom nekik: "Mondd azt, hogy ez könnyű feladat! Miért volna nehéz? Előbb vagy utóbb meg tudod oldani! Ne hidd azt az első akadálynál, hogy buta vagy. Az első akadály az első fejlődési pont helye. Milyen jó, ha fejlődsz, egyre jobb leszel!"


Üdv.: 21/N

2012. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Előző vagyok. :)


Én is láttam a titkot. Ahhoz, hogy elhidd, hogy az esetek nagy részében te irányítottad magad, te vonzottad magad a rossz dolgokhoz is és jókhoz is...kisebb egó kell, mint ami keresztbe tenne a hitednek. A nagy egójú elme meg akarja magyarázni, hogy a filmnek (azaz a többieknek) miért nincs igaza, és ragaszkodik az eddigi meggyőződéseihez. Egy mély depresszió és a megfigyelésem pont elegek voltak ahhoz, hogy kisebb pofával éljek. Amíg kevesebbet tudtam, azt hittem, hogy mindent tudok.

Rájöttem, hogy igaza van annak, aki azt mondja, hogy az agyamat be tudom programozni dolgokra (pl. ébresztőóra nélkül felkelni pontos időben, boldog állapotot előidézni magamban és másokban...stb.). Én elhiszem, hogy csak a hitetlenségem szabott eddig gátat nekem, és elhiszem, hogy nincs akkora beképzelt okos fejem, hogy azt mondhassam, tudom a világ és az én képességeim határát. Örök életig feszegetem a képességeim, amíg a logikám elégedetlensége és a hitem csak engedi. Amíg az eszem látja, hogy nem vagyok még elég jó, addig tudom, hogy jobban kell hinnem és jobban kell cselekednem. Te meg azok után, amit írtam, higgy és tégy, amit akarsz. ;) Remélem, azért segítettem, hogy többet hozz ki ezen túl magadból (nem csak matekból és fizikából lehet fejlődni, hanem személyiségből is és sok másból). :) Szia!

2012. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!