Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen babonákat ismertek? És...

Milyen babonákat ismertek? És melyekben hisztek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 16:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én hallottam egyet, bár nem hiszem el. Arról szól, hogy vannak buta emberek(nagyon sok) és nagyon nagy butaságokban hisznek szentül.

De csak fél füllel hallottam, így nem vagyok benne biztos, hogy teljesen pontosan írom-e le vagy az egész babonát le sikerült-e írnom!


És ugyan már, ki hinne el mindenféle áltudományt és butaságot, a mai ismert tudás és világ mellett?

2012. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát nem pont ilyen választ vártam :/ De ha te nem hiszel a babonában az a te dolgod,én ezért nem foglak leszólni vagy ilyesmi.
2012. márc. 6. 17:58
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem szóltalak le.

De hallottam babonákról.


Eltörik a tükör: 7év szerencsétlenség vagy 7 évig nem fog megházasodik a legfiatalabb hajadon női tagja a családnak.

Bevered a könyökedet: nem várt/hivatlan vendég jön.

Kiborul a só: veszekedés lesz.

Foggal álmodsz: halál a családban.

Fekete macska átmegy előtted: szerencséd lesz, a másik verzió szerint pedig nem.

Eldől a karácsonyfa: valaki meghal.


Gondolom ilyenekre gondoltál.

2012. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi,ilyenekre gondoltam igen. Én még hallottam arról is hogy ünnep napokon nem szabad mosni vagy takarítani mert azzal elűzzük a szerencsénket. Vagy hogyha megbotlunk és hátra nézünk ott lesz a randink. Ez utóbbiba nem hiszek. Egyébként nem azt írtam hogy leszóltál te engem hanem azt hogyha te nem vagy babonás,nem baj,én ettől még nem foglak leszólni.
2012. márc. 6. 18:51
 5/20 anonim ***** válasza:
A babona Utálatos dolog isten előtt.
2012. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na ezt sem mondták még nekem hogy a babona utálatos dolog.. :D
2012. márc. 7. 07:43
 7/20 anonim ***** válasza:
Azt, hogy utálatos neki ő mondta?:))))
2012. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem rossz kérdés :D
2012. márc. 7. 17:04
 9/20 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben a könyvben minden ilyen babona benne van. Nagyon olcsó, bármelyik könyvesboltban meg lehet venni.

2012. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2012. márc. 9. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!