Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A varázsvessző az egy okkult...

A varázsvessző az egy okkult tárgy?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen,lehet,neked is van egy.
2012. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tom Benko ***** válasza:
19%
Igen, az is egy baromság a sok közül.
2012. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
attól függ, kié
2012. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen okkult, mert a középkorban voltak egyszerű parasztok, akik képesek voltak varázsvesszővel vizet találni. Okkultnak azt nevezzük, ami titkos tanításokon alapszik, megértéséhez egyfajta filozófiai gondolkodásmód szükséges. A varázsvesszőt nem feltétlen kell érteni ahhoz hogy az ember találjon vele vizet, vagy bármit.
2012. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem az, általában ott libeg az emberek combjai között.
2012. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
A "varázsvessző" amit a radiesztéziát ismerő használ az egy megfelelően kialakított réz vagy egyéb kb.2mm átmérőjű fémhuzal. Nem nevezném okkult tárgynak inkább eszköznek melynek segítségével némi gyakorlás után bárki találhat vizet is mondjuk kútfúrási szándékkal. Azután ha tovább kíván lépni és gyakorol meg bővíti az ismereteit felszínre hozhat olyan képességeket melyek rejtve de most is benne vannak minden emberben csak nem használja.
2012. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen nem feltétlen kell annak huzalnak lennie. A középkorban a villás bottal kerestek vizet, bár hogy azt hogyan azt el nem tudom képzelni. Ingával még jó, meg a radiesztéziás pálcával is menne, de hogy a csúzliágast hogy használták?....
2012. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 homo ludensz ***** válasza:
Akkor kiegészítem mivel az előttem szóló utalt az ingára. Keresni pálcával szokásos mivel az inga lépkedés,keresés közben mozog majd ha "kapás van" akkor jöhet az inga. Vízmélység,vízhozam,vízhőmérséklet stb. Ehhez kereső ingát használok mely üreges lévén vízkereséskor vízzel töltök meg.
2012. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam, és egész pontos iránytűnek is lehet használni. Persze csak olyan esetben, ha valaha is tudatában voltál már hogy melyik melyik égtáj. Szerintem ennek mindenki volt már tudatában életében, szóval egész nagy biztonsággal be lehet mérni az Észak-Dél, és Kelet-Nyugati irányokat.
2012. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem okkult tárgy. Az emberi test érzékeli a vízereket, földsugárzásokat, mágneses mezőket. A varázsvessző/lengyel pálca csak közvetíti ezt az információt.
2012. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!