Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van itt olyan akinek baja...

Van itt olyan akinek baja lett mágia használata miatt? Lelki, fizikai?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 16:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
71%
Fustmergezest kaptam mert annyira gyujtottam a gyertyakat
2012. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Zsizsik666 ***** válasza:
96%
Igen. Anyám nyakon b@szott annak idején, mert véletlenül felgyújtottam a függönyt füstölővel. Elaludtam meditáció közben, és a gyertya kiégette a polcot. Szellemidézéskor a hajam véletlenül begyújtottam gyertyával.
2012. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim válasza:
Nekem igen! Mindkettő. Nem tudok megtisztulni, ami nagyon bosszant, másrészről pedig minden visszaütött
2012. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Épp a barátnőmet szeretném elriasztani tőle ugyhogy jöhet még...
2012. jún. 14. 17:25
 5/51 anonim válasza:
61%
Jópár lelki sérült van az osztályunkon! És fizikai is lesz nekik, ha nem hagyják abba a hülyeséget.
2012. jún. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
ezt nem mondhatom komolyan aggódok
2012. jún. 14. 17:43
 7/51 Zsizsik666 ***** válasza:
31%

Ha komolyan aggódsz, az ő érdeklődése viszont szintén NAGYON komoly a témában, hagyd. Beszélgess vele erről, tanuljon meg jógázni, meditálni, attól baja nem lesz. Vannak veszélyek, mikor az ember azt hiszi, ezzel mindent meg tud oldani, közben nem így van, még aki valamilyen szinten ért is a mágiához, nem mindig ezzel oldja meg a gondjait. Pl. nem mágikus erővel fogja a fát vágni, hanem ugyanúgy baltával, ahogy akárki más.

A baj abból fakad, ha ez a sok csillivilli minden a szádba repül eszmét hirdető new ages izéktől vár segítséget mindig, és ebbe őrül bele, vagy ha egyből átkokkal kezd dobálózni, anélkül, hogy az alapokat megtanulta volna. Biztonsággal művelhető viszont a mágia, kellő akaraterővel, rátermettséggel, sok tanulással az alapoktól kezdve.

Pl. Franz Bardon: Az igazi beavatás útja. -megtanít az alapoktól haladni, fokozatosan.

Ha ezeket betartja, max. tényleg csak a gyertyára kell figyelnie :) A meditáció, "mágia" helyesen alkalmazva védelmező lehet, lelkileg, fizikailag, a meglévő lelki károsodások is csökkenthetőek vele.

2012. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
73%
Kankót kaptam, mert megidéztem Nórát a szopódémont. Nem kelltt volna :(.
2012. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Zsizsik666 ***** válasza:

"Jópár lelki sérült van az osztályunkon! És fizikai is lesz nekik, ha nem hagyják abba a hülyeséget."

Meg vallásos tévhitekkel rendelkező emberek is, ennyi erővel minden vallási-spirituális dolgot be kellene tiltanunk. Viszont tisztázzuk, mi volt előbb, a lelki sérülés, vagy az okkult érdeklődés? Sok esetben csak azért fordulnak az emberek a mágiához, mert gondjaik vannak, megoldhatatlannak látszanak "normális" eszközökkel, és lelkileg is sérültek voltak már, amikor belekezdtek. viszont így kötve hiszem, hogy ilyen csak világi dolgokra vágyó emberke a mágiát az alapoktól tanulta volna, rendesen, ahogy kell. Biztos, hogy egyik sem, aki ott fekszik. Egy házat sem a tetőnél kezdünk el építeni, mert nem lehet. :)

Tehát először volt adott a lelkileg sérült emberke, utána a mágikus érdeklődése.

Természetesen, nem isten a mágiával foglalkozó egyén sem, érheti lelki sérülés akkor is, mikor már jó ideje okkult dolgokkal foglalkozik. Én viszont még olyan meditációt nem láttam, ami ne figyelmeztetné az egyént, hogy itt meg ott álljon meg, ha nem egészséges. Aztán majd idővel folytatja, ha jobban lesz.

Én személy szerint nagyon kevés lelkileg egészséges embert látok szaladgálni az utcán, alig ismerek ilyeneket, mai világban majdhogynem mindenki sérült valamilyen szempontból, ami nem is csoda sajnos. Csak nem kell a mágia számlájára írni mindent. Ha van valakinek egy kis enyhe depressziója pl. nem probléma, azon még segíthet is. Érdekes módon a pszichológusok is relaxálni tanítják meg az embert többek között.

2012. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

most hagyjam hogy csinálja a sok hülyeséget?

lehet komoly baja??

2012. jún. 14. 19:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!