Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mennyire hisztek a fehérmágiában?

Mennyire hisztek a fehérmágiában?

Figyelt kérdés
Esetleg volt olyan élményetek, hogy szellemekkel kapcsolatos volt? (kérlek ne írjatok baromságokat, ez fontos nekem....)

2012. júl. 23. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
A szellemidézés nem kifejezetten a fehér mágia tárgyköre. A fehér mágia célja a megismerés, a bölcsesség megszerzése, és mások segítése, ha szükségük van rá. Sokan azt mondják, hogy nincs fekete vagy fehér mágia, csak mágia van. Ebben annyiból van igazuk, hogy gyakran ugyanazt az erőforrást használja mindkettő. De emberi szempontból igenis van, mert hogy milyen "színű" az az ember szándékától függ. Én inkább a fehér mágiát pártolnám, ha egy mód van rá.
2012. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Won ***** válasza:
58%

Sziasztok!

Egyetértek rejtelmesrengeteg válaszával. A kérdésed két külön kérdés.

Én rendszeresen dolgozok a fehérmágiával és ezáltal hiszek is benne. Visszafordítva, ezáltal tudok vele dolgozni. Itt a hit a lényeg. Ezen múlik a siker. Ha elég erős a hited, akkor működik az egész. Sok dolog számít, de főként fejben dől el.

2012. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Won ***** válasza:
58%

A szellemek megint más téma. De a szellemek se eredendően rosszak. Olyanok, mint mi. Az, hogy például egy szellem megidézése feketemágia lenne, ez hülyeség. Az, hogy én szeretnék beszélni pl egy elhunyt hozzátartozómmal, evvel senkinek se ártok. Persze most nem az idézgetésre akarok buzdítani. Direkt használtam az idézgetést szót, mint a cél nélküli idézés jelölését. Mint mindenhol itt is a felkészültség és a felelősség a fontos.

Tetszik a Kérdező megfogalmazása, hogy élmény. Ez tényleg egy élmény tud lenni(persze rossz élmény is, ha nem értesz hozzá).

És végül, hogy ne csak össze-vissza beszéljek, válaszolok a kérdésedre is. Volt már ilyen élményem párszor és mondhatni érdekes.


Üdv.: Won

2012. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy tisztában azzal amit kérdezel.


Aki csinál bármit is és nem hisz benne az csak az idejét pazarolja. Ez bármire vonatkozik.

2012. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fehér, vagy fekete mágia művelőinek egyszer csak benyújtják a számlát, és nem biztos, hogy ki tudod, ki akarod fizetni. Vegyük komolyan: ez a filmekben lehet, hogy szórakoztató, de nem játék. Nagyon kevés, kiválasztott fehér mágus van, ők is borotvaélen táncolnak, de a valódi mágusok ezzel tisztában vannak. Azután ők sem mindig járnak jól, mert ennek nagy ára van! A tudás=hatalom, egy szemvillanásra használod úgy, ahogy nem kellene és már a sötét oldalon találod magad.
2012. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Won ***** válasza:
Hatalmas bölcsesség és felelősség kell mindehhez.
2012. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek Won-nal, s ha jól gondolom, a válasza egyben azt is jelenti, amit én is gondolok, hogy nem mindenki alkalmas a művelésére.
2012. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

elnézést a rossz megfogalmazásért...

nagyon köszönöm a válaszokat. azért érdekel, mert anya barátnője már 8 éve ezzel foglalkozik, és együtt nyaraltunk július végén, és érdekes dolgokat mondott nekem.. + érdekes dolgok is történtek a szállásunkon... aztmondta, h gondolkozzak el rajta, mert én is foglalkozhatnék vele..


mellesleg 15/L.

2012. aug. 9. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!