Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ami "nincsen" az létezik-e?

Ami "nincsen" az létezik-e?

Figyelt kérdés
Gondold el, hogy a valami az összesnek csak egy része. Ha valami keletkezik, ami előtte nem volt akkor mivel az idő relatív és csak látszólagos, ez azt jelenti, hogy az is létezik. Ergó ami nem létezik, az az összes és a létező dolgok metszete. Azaz ami nincsen az létezik ? Jól gondolom ? Te hogyan vélekedsz ?
2012. okt. 14. 21:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valami keletkezik, ami előtte nem volt"


Itt vagy tévedésben olyan ami elötte nem volt a semmiből nem lesz!A megszületendő ember nem a semmiből lett az anyagát idáig is úgy vette fel a meglevő anyagokból és a növekedéséhez is A meglévő anyagokat fogja beépíteni.Ami nincsen az létezik részletekben, és úgy áll össze majd.

2012. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Inkább nem álok le veled ilyen hülyeségekről vitatkozni
2012. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ha hiszitek, ha nem ez a legértelmesebb kérdés a világon !.
2012. okt. 14. 21:51
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
neeem, nem hiszem
2012. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
Legértelmesebb kérdés? Hét mondatból ötöt hibásan írtál le, nem tudsz két összefüggő mondatot alkotni. Nem lehet a kérdésedre értelmes választ adni mert nem értelmezhető.
2012. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 nagylzs ***** válasza:

"Ha valami keletkezik, ami előtte nem volt akkor mivel az idő relatív és csak látszólagos, ez azt jelenti, hogy az is létezik."


Ez nekem értelemzavaró. Lehet hogy értelmes a kérdés, csak én nem értem. Leírnád nekem pontosabban, hogy mi az amire azt írod hogy "az is létezik"?


Egyébként íme a véleményem: csak a jelen létezik. A múlt az már nem létezik, a jövő az még nem létezik. Tehát ami (most) nincsen, az (most) nem létezik.


Ami az egyes hozzászólót illeti: "Itt vagy tévedésben olyan ami elötte nem volt a semmiből nem lesz!" - ez fizikálisan, materialista nézőpontból igaz lehet. Azonban, a kő nem azonos a belőle kifaragott szoborral. És bizonyos értelemben a szobor az nem kevesebb, hanem több (annak ellenére, hogy lefaragtak belőle). A kérdező pedig nem biztos, hogy materialista, és mivel nagyon általánosan fogalmazta meg a kérdést, ezért egyáltalán nem biztos, hogy fizikai dolgokra gondolt.

2012. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Zagyva okoskodás volt ez, de még jó bölcsész lehet belőled.
2012. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Javaslom a filozófia nevű tárgyat. Valahol a tökéletességhez kapcsolódó téziseknél érdemes elkezdened olvasni.
2012. okt. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Mi volt ez a pusztító alpáriság? Mi volt ez? Hogy fordulhatott ez elő? A suttyóságnak egy olyan szintjét mutattad meg nekünk, amire nem voltam kíváncsi.


(Oké, viccet félretéve, semmi értelme nincs a leírtaknak, egyetlen olyan következtetést sem találtam benne, ami csak logikailag helyes lenne. Hát még filozófiailag. Fogalmazz érthetően, vagy csitt!)

2012. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hogy a szellemi kútmérgezést már meg se említsük.
2012. okt. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!