Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mennyire hiteles, hogy a...

Mennyire hiteles, hogy a sátánisták szerint az Atya gyermeke Sátán és utóbbi alacsonyabbrendű?

Figyelt kérdés
Sátánisták szokták mondani, hogy Isten azaz az Atya jobbján ott űl a gonosz Jézus és a balján a jóságos Sátán. Ha ez így van, akkor az Atyát magasabb rendűnek tekintik Sátánnál ! Akkor mennyire hiteles a saját vallásuk saját maguk számára, ha az Atya vallása a jóságos Istent hírdeti, amivel a sátáisták szembe mennek. Ráadásúl az Atya Jézust élteti. Ki érti ezt ? Én, nem értek ehhez csak kérdezem. Nem akarok vele megbántani vallásost, sátánistát sem.
2012. okt. 24. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Vegyétek már tudomásul, nem tudom, hány helyen szerepel a Bibliában: a sátán mindössze egy bukott angyal, semmivel nincs több hatalma! Hatalomban jóval kevesebb Isten hatalmánál.


Nem két pólusról van szó, mint a mágnesnek, amelyiknek mind a két vége egyforma erős!

2012. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Többfajta Sátánizmus létezik.

Egy másik kérdéshez ezt válaszoltam: "Én úgy tudom, a sátánisták szerint Isten előtt Sátán volt az uralkodó, a démonok pedig olyanok, mint amilyennek ma az angyalokat írják le, de Isten átvette a hatalmat Sátántól és valójában Isten és az angyalok az igazi gonosz, Sátán, a pogány istenség a jó, de Isten ráragasztotta azokat a jelzőket, amik valójában rá érvényesek."

2012. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Malats ***** válasza:
Ezt miféle Sátánistátol hallottad? mer egyik àgazata se mond ilyet.
2012. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Zsizsik666 ***** válasza:
Ez a spirituális sátánizmus lenne nagyjából, amit ő írt.
2012. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Malats ***** válasza:
Én azt átolvastam töviröl hegyire, de ilyesmi nem szerepel benne. Jézust már alapvetöen nem létezönek tekintik.
2012. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Zsizsik666 ***** válasza:

Szóval A 2. leírta nagyjából a spirituális sátánizmust. Ők a Sátánt Enkivel, egy pogány istennel azonosítják. Amiről te beszélsz, van olyan is, igen, elképzelhető, hogy az istent magasabbrendűnek tartják és bátran szembeszállnak vele, mert szerintük sátán is ezt tette, nem félve a következményektől. Van ilyen ágazat, nemtudom, hogy hívják. Azt nemtudom megmondani így mennyire hiteles nekik sátán, viszont tippem, hogy talán egyszer nagyobb hatalma lesz, mint istennek és azért.

(Ma mindenkinek isten vs sátán és luci mániája van?:O)

2012. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Malats ***** válasza:
Jha én azthittem a kérdésre irod, hogy az a spirituális ág. Akkor nem szoltam :)
2012. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Zsizsik666 ***** válasza:
Pedig ez van benne, spirituális sátánisták a Sátánt tartják teremtőnek. Isten gonosz, akivel a zsidók kötöttek szövetséget. Jézus nem létező alak itt, pogány vallásokból lopott a története. Jehova sem létező alak, egy energiaörvény. A démonok itt a régi pogány istenek. Az isten, kivel a zsidók szövetséget kötöttek, miatta lett lejáratva a pogányság. Mert a bibliában le lettek fikázva, démonizálva a pogány istenek. Ennyi lényegében.
2012. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Zsizsik666 ***** válasza:

Azt nemtudom a kérdésben melyik ág, talán valami sátánisták szövetsége vagy mi, de lehet nem jót mondok, lehet nincs is nevük.

De létezik ilyen is, amilyet a kérdező írt.

2012. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Malats ***** válasza:
Igen, a 2. is jol irta. És te pontosan :D Mondom , azthittem hogy a kérdezö által emlitettre mondod. Hát én még nem találkoztam ilyennel, ami a kérdésben szerepel. De nekem már ez a kevés is ellentmondásos, és zavaros. Isten hite, de jézus gonosz? Mivel jézust emliti, a Bibliàt kell alapul vegye, és nem fér össze a gonosz jézus elmélettel. áh, ez nagyon zavaros xd
2012. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!