Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen irányba fog fejlődni a...

Milyen irányba fog fejlődni a közeljövőben az okkultizmus?

Figyelt kérdés

Te hogyan látod ezt ? Most Én pl sok jóslást látok a TV-be, de hogyan fog ez változni a jövőben ?


Egyáltalán hogyan & hol fejlődik maga a mágia, az okkultizmus ?


2012. nov. 19. 22:13
 1/9 Malats ***** válasza:
Neked amúgy nincsenek barátaid?:<
2012. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sok barátom van és ti is a barátaim vagytok, ezér nem szólok viassza a személyemet ért becsmérlő támadásokra, de nem szeretném, ha lemaradnánk a lényegről szal :


Milyen irányba fog fejlődni a közeljövőben az okkultizmus?

2012. nov. 19. 22:27
 3/9 Malats ***** válasza:
Van baj.
2012. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Remélem, sehova nem fejlődik.

Már így is túl sokan hisznek ebben a baromságban.

2012. nov. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Remélem végleg elfelejtődik.
2012. nov. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lilith1994 ***** válasza:
Remélem pozitív irányba fog. bár én Magyar országon nem hinném hogy nagy jövője van sajnálatos módon. Az emberek nagyon földhöz ragattak és nem mernek vagy nem akarnak fejlődni egy jobb irányba, mert hogy jó lenne az biztos. Sokkal több dolgot lehetne róla olvasni és az a furcsa betegségekre nem azt mondanák hogy idegi probléma, mert legtöbb esetben nem az. Na jó lehet hogy ez egy kicsit erős volt de sokat olvastam az ilyenekről, mert érdekel a pszichológia meg az okkultizmus is. A jóslás a tv-ben semmi az csak etetés, semmi más. Azok nem tudnak semmit a jóslásról.
2012. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"bár én Magyar országon nem hinném hogy nagy jövője van sajnálatos módon. Az emberek nagyon földhöz ragattak"

Pont hogy Magyarországon nagyon sokan képzelt világban élnek....

2012. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallásokban és az okkultizmusban is lassan egy szakadás fog bekövetkezni a tudomány hatására.

A vallások filozófiájának egy része, a filozófia alkategóriájába fog tartozni és nem külön kategóriát alkotva marad meg mint teológia vagy vallásfilozófia, ahogyan ma ismerjük. A másik része pedig az alkalmazott vallásfilozófia lesz. Azért, "alkalmazott", mert a tudomány majd bebizonyít néhány dolgot amiben az emberek eddig csak hittek, de kézzel fogható bizonyítékkal nem rendelkeztek és minden bizonnyal jó néhányat meg is cáfol. Az okkultizmus is hasonló helyzetben lesz, kettéválik, egyik része a filozófia részét fogja képezni a másik része az alkalmazott okkultizmus lesz. A válaszom elején úgy tűnhetett, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, azért hoztam fel a vallást is mert az okkultizmus jövője koránt sem független tőle és a szakadást követően tovább változik, bár a változás ezen módját nem nevezném fejlődésnek. Amint a szakadás megtörténik a vallások megpróbálják majd az elveszített hívek számát pótolni és a célcsoport az okkultizmus hívei lesznek, az egyházak majd addig kutatnak a bibliában vagy szent irataikban amíg igazolni tudják azon rituálék Istentől való eredetét melyeket az okkultizmus hívei gyakorolnak mint alkalmazott tudományok. Ez egy "integrációs" program lesz, hogy híveik számával politikai helyzetüket megtarthassák. A TV-s jóslások meg fognak szűnni amint a szakadás megkezdődik (hacsak nem igazolja majd őket a tudomány amit erősen kétlek), de addig a Tarot kártya, a kristálygömb, a rúnák és még ki tudja milyen jóslási módszerekkel fogják elárasztani a médiát. Hiszen a média szerepe, hogy szórakoztasson minket és hogy mi ezért fizessünk, tehát amíg erre van kereslet addig a keresleti igény kielégítésén fognak fáradozni melyet, csak a tudomány fog tudni megállítani hitbeli kérdések cáfolásával vagy alátámasztásával. A szakadás közelebb lehet mint ahogyan azt hinnénk, a 20. század elején az egyház elítélendőnek találta ha valaki hitt a földönkívüliek létezésében, de most hogy a létezésük valószínűsége egyre növekszik módosított az álláspontján, kijelentette, hogy amennyiben beigazolódik a létezésük az is azt fogja bizonyítani, hogy Isten milyen csodálatos univerzumot hozott létre. Ha esetleg nem hiszitek el az előbbi állításomat, nézzetek utána mielőtt lepontoznátok miatta, írjátok be a youtube keresőjébe, hogy "ősi idegenek". Ott hangzik el a fent említett álláspontváltás, de mivel ez egy sorozat, sajnos nem tudom melyik részben.

A videót ajánlom mindenki figyelmébe, ha megnézitek rájöttök majd, hogy miért írtam ezt a hosszú választ amelyben első látásra egy utópisztikus világrend kialakulását írom le, válaszolva egy olyan kérdésre ami a közeljövőt szándékszik kutatni. Ez a változás bármikor bekövetkezhet. A CERN kutatóközpont is felboríthatja a vallások alapjait, az ősrobbanást kutatják, ha beigazolódik, hogy a világegyetem így keletkezett megcsappanhat a különböző vallások oly népes tábora. Ha a SETI bizonyítja a földönkívüli intelligens életformák létezését, akkor megint egy új fejezet kezdődik. Kérlek pontozás előtt vegyétek figyelembe, hogy a kérdés a úgy szól hogy én hogyan látom, ez egy nézőpont ami lehet hibás, de lehet helyes is. Függetlenül attól, hogy egyetértesz vele vagy sem, én a kérdésre válaszoltam megfogalmazva benne a véleményemet.

2012. nov. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Befejezme az előző hosszú gondolatmenetet, válaszolva a kérdés utolsó részére, SZERINTEM, a mágia nem fejlődik, elég gazdag irodalma van már így is

Fehér mágia: energetikai kezelések, Reiki, **, kristályterápia numerológia, Feng Shui és még sorolhatnám

Fekete mágia: démonidézés, voodoo, spiritizmus stb.

Ami fejlődésnek tűnhet az a new age vallások vagy szekták újításai amire szerintem nincs szükség, hiszen ugyanazt adják el más köntösben mint ami már pár évtizeddel, esetenként pár évszázaddal ezelőtt megíródott. Nem véletlenül fogalmaztam úgy, hogy el adják. Legtöbb esetben pénzt kérnek azokért az előadásokért melyekben eszméiket hirdetik. Ha jártas vagy az okkult irodalomban ezeken az előadásokon nem hallasz sok újdonságot és ha mégis az többnyire baromság. Ami new age és van relevanciája az a szcientológia, sok új és hasznos ötlet található benne, különösképp a Dianetika c. könyvben. (a régi vagy mondjuk úgy, hogy az eredeti változatban amit 1950-ben adtak ki angolul és a magyar fordítása valamikor a 90'-es évek elején jelent meg, a mostanit átrendezték, felcseréltés a fejezeteket és kiegészítették, egyszóval belepiszkáltak), de a szcientológia mostani formája amolyan bigbrother felépítésű mindenkiről dokumentáció készül. Ők nem csak híveik számával akarják növelni bevételüket hanem az adatok birtokában megfélemlítéssel megtartani a jelenlegieket, a befolyásos hívek miatt van erre szükség hiszen egy hírességet sokan követnek ha ő ezt a vallást választja és felvállalja ország világ előtt, a megfélemlítés miatt pedig nem hagyja ott őket, ez pedig a hívek számának növekedését jelenti. Hát ezért nem szeretem ha " fejlődik " az okkultizmus, mert megfertőzte a pénz ugyanúgy mint a vallások nagy részét.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. nov. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!