Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerinted, hogyan jött létre...

Szerinted, hogyan jött létre az univerzum?

Figyelt kérdés

Egyértelmű józan és ugyanakkor reális gondolkodású embernek, hogy az ősrobbanás elmélet enyhén szólva is igen távol áll a realitástól ! Még, Én sem hiszek benne fizikus létemre. Egyébként nem is szükséges, mert ez az elképzelés csupán egy elmélet, mely nem szükségképpen igaz, mégis a tusományos társadalom, kollegáim a médiában úgy kommunikálják le a közember felé, mint egy bizonyítást nyert tényt ! Az más kérdés, hogy sokkal valószínűbb és több kételyt megmagyaráz maga a statikus modell, de ennek kutatásából nem lehet anyagi forrásokhoz jutni.


Szerinted, ha józanul és reálisan gondolod át az univerzum keletkezését, hogyan látod ezt, hogyan keletkezhetett ? Szabad okkultista teremtéstőrténetekre is hivatkozni és saját elméletre is. Szívesen meghallgatom és megvitathatjuk, szakértő szemmel is.


2012. nov. 20. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Az univerzum Allahal együtt született, mivel ő a teremtő, azt nem tudni hogy. Utána Allah teremtett mindent az univerzumban, beleértve a földet is.

Lehet hogy pont maga Allah az univerzum.

2012. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
És mivan ha mindig is volt, mindig is lesz. Örök mozgó, sosem áll meg.
2012. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam valami olyasmit hogy egy indiai vallás szerint egy tehén teremtette a világot, és azért szent állat.


...most akkor ezt valahogy úgy képzeltem el hogy egy BAZINAGY tehén lebeg a nagy fekete semmiben.... ...egyszer csak fingik egyet, és akkor megtörténik a NAGY BUMM!!! A tejútrendszer meg majd később a tölgyeiből folyik ki...



...szerintem amúgy ilyen dolgokat még jelenlegi tudásunk szerint nem nagyon fogjuk tudni ésszerűen felfogni.

2012. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az univerzum nem értelmes tervezés ,hanem csak spontán keletkezett energiák és anyag eredménye.
2012. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok egy fizikus, de hallottam a membránelméletről, miszerint két membrán érintkezésekor univerzumok jönnek létre. Sok-sok-sok. Ez végülis egy ősrobbanás, csak nem úgy a semmiből, mint ahogy ezt mondani szokás.
2012. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó..membránelmélet...de a membránt ki rakta össze?
2012. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%

Ősrobbanás elmélet nem reális szerintem se (bár nekem csak emeltfiz érettségim volt). Szerintem mindig is ugyanilyen volt és lesz az univerzum.


Az ősrobbanás legalapvetőbb érve ugye (tévesen), hogy folyamatosan tágul az univerzum. Nos ugye ha megnézel egy Szinuszos függvényt, ott egyre erősebben tágul, majd csillapodik és csökken, lényegében pulzál. Csak azért, mert épp pár év alatti időt tudtak megvizsgálni, valószínű, hogy a tágulás inkább egy szinuszos és nem másodfokú függvény.


Véleményem szerint a mikrokozmosz a megfelelő látás. Lehet az egész univerzumunk csak egy aprócska atom valami még hatalmasabb dologban, ahogy az általunk ismert atomokban is lehet egy nagy világ.

2012. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

" Szerintem az univerzum nem értelmes tervezés ,hanem csak spontán keletkezett energiák és anyag eredménye."


Szétszedek neked egy számítógépet, és belerakom egy dobozba az összes alkatrészt. Rázogasd már nekem addig azt a dobozt, amíg egy működő számítógép kerül ki belőle...

2012. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%

Már megint te vagy az, fizikus arc?


Minden mondatodban elsütöd, hogy fizikus vagy, és minden mondatodban elsütöd, hogy józan, reális gondolkodás, szakértő. Ordít, hogy kamuzol.


A pontszámod 0/10.

2012. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Az univerzum Allahal együtt született, mivel ő a teremtő, azt nem tudni hogy. Utána Allah teremtett mindent az univerzumban, beleértve a földet is.

Lehet hogy pont maga Allah az univerzum."


Lehetséges ! Van olyan hal és madár is amiben genetikailag a bőrébe van írva hogy nincs más Isten csak Allah !


**********************************************************


"És mivan ha mindig is volt, mindig is lesz. Örök mozgó, sosem áll meg."


Jó ötlet ez is !


**********************************************************



"Szerintem az univerzum nem értelmes tervezés ,hanem csak spontán keletkezett energiák és anyag eredménye."


ez is érdekes !


**********************************************************



"nem vagyok egy fizikus, de hallottam a membránelméletről, miszerint két membrán érintkezésekor univerzumok jönnek létre. Sok-sok-sok. Ez végülis egy ősrobbanás, csak nem úgy a semmiből, mint ahogy ezt mondani szokás."


"Jó..membránelmélet...de a membránt ki rakta össze?"


Valóban ! Ez az elmélet nem ad arra választ, hogy egy értelmes öntudatos lény volt a teremtő vagy pedig egy öntudattal nem rendelkező matéria.

2012. nov. 26. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!