Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Jing és Jang. Tér és antitér....

Jing és Jang. Tér és antitér. Ha a tér változik, akkor az antitér változatlan?

Figyelt kérdés
Azonban mivel mi töltjük ki a teret, ezért mi vagyunk az antitér. Eként megközelítve: az antitér az változó/változik, tehát a tér az változatlan. Amennyiben elfogadjuk a jing és jang-ot, úgy a térre vetítve be kell lássuk hogy az ősrobbanás elmélete anyag szempontjából ha igaz, akkor el kell vetnünk a táguló világegyetem táguló tér elméletét. Főleg hogy gyorsulva tágulásról halandzsáznak. Neked erről mi a véleményed, tér/antitér, a fent vázolt aspektusból közelítve.

2012. aug. 28. 19:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

Mit szívsz? Adsz? :-D


"Azonban mivel mi töltjük ki a teret, ezért mi vagyunk az antitér."

Abból, hogy mi töltjük ki a teret, nem következik, hogy mi vagyunk az antitér. A tej kitölti a poharat, mégse lesz antipohár.


"Eként megközelítve: az antitér az változó/változik"

Eként megközelítve az egész úgy baromság, ahogy van.


"Amennyiben elfogadjuk a jing és jang-ot"

Mi az, hogy elfogadjuk? Mi a relevanciája a "jing és jang"-nak a fizikai világra? miért fogadnánk el? Milyen kísérletekkel igazolod?


"Főleg hogy gyorsulva tágulásról halandzsáznak."

Remélem tisztább pillanataidban azért érzed, vagy legalább sejted, hogy ki is haladzsázik itt. :-D


"Neked erről mi a véleményed, tér/antitér, a fent vázolt aspektusból közelítve."

Inkább fészbúkozzál. Mindenkinek jobb lesz. Állítólag vannak neked való cicás, meg kutyusos videók, meg ilyesmi.

2012. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%
Nemrég kérdezte valaki, mit csinál egy filozófus. Hát pontosan ezt. semmit. Fogalma sincs a tudományról és mégis felhasználja azt, sőt, még ellenpropagandát is indít.
2012. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
59%
Mit ittál ma este?Meg hívsz egy körre?mert ilyen ütős piáról nem hallottam...
2012. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
56%
Na,már most egyenlőre,halottam már anyagról és antianyagról,utóbbira feltételezések vannak csak és keresik rá a bizonyittékot,a részecske gyorsitóba.Ha erről többet szeretnél tudni,ne itt kérdezősködj,ha nem olvass tudományos oldalakat,mert itt kevés ember ért hozzá valójában(Én se) és valószínü ők se az ezo kategóriát lesik.Filozófiával pedig nem lehet tudományoskodni,max.forditva müködik!
2012. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval:

Ha felrobbantasz egy bombát(legyen ez pl egy hidrogénbomba)

akkor a gombafelhő,ami keletkezik az tágul!

Ilyen hülye levezetést még nem láttam arra,hogy ha volt ősrobbanás,akkor nincs tágulás.Gyakorlatilag ellentmondasz magadnak.

A másik baromság az antitér.Azért vagyunk mi az antitér,mert kitöltjük a teret?Gratulálok.

-Megkérdeztük a kérdéssel kapcsolatban Bélát,a szöcskét.

-Béla,mivel nem tud beszélni,testbeszédével fejezte ki magát: [link]

2012. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Beavatottak válaszát várom. Ti többiek nem tudjátok mert nem tudhattátok de most elmondom. Valamikor a XIX. század végén a tudományos világ elkezdett fokozatosan ketté válni. Ez a folyamat nagyjából a XX.század közepéig le is zajlott.

Mindent amit a nem beavatottak tudnak, nos az a tudás nagyjából jelen pillanatban 200 évvel van elmaradva a beavatottakéhoz képest, és ez exponenciálisan növekszik.

Ideje lenne felkötni a gatyaszárat, amit már alapjaitól kell elkezdeni (már a megvalósíthatósági folyamat elemzésétől kezdődően). Problémák vannak több tudományos szinten, melyek alap problémákkal nem bírnak dűlőre jutni gyakran a spiritualitáshoz szorosan köthető komponensek miatt.

Ennek a kérdésnek a boncolgatása úgy vélem még sok titokra választ adhat a jövőben. Tehát kérném hogy a válaszolók tanúsítsanak ennek megfelelően komolyságot és jártasságot a témával kapcsolatban. Elsősorban érveket várnék pro vagy kontra amellett hogy melyik az állandó és melyik változó (a tér, vagy az antitér). Az alap ugye az: hogy dipólusú világban élünk (jing és jang), innen ebből származtatik a tér és antitér fogalma. Mivel a tér körülveszi az anyagi világot, ezért minden ami benne van a térben, -bár kitölti azt és így részévé válik, -mégis antitérként viselkdik. Azaz állandó ill. folyamatos változásban van. Ez szintén elvitathatatlan. Kvázi a térnek állandónak kell lennie, ennek az állandóságnak minden vonzatával együtt. Ha a tér tágulása állandó, vagy a tér tágulásának gyorsulása is állandó vagy akár lehet változó is, amely egy állandóan változó gyorsulás is lehet, nos a tér akkor is állandó amennyiben exponenciális a változás. Az antitér változása is állandó lehetne ha minden egyes tulajdonságának változása exponenciális jellemzőkkel bír, viszont nem így van. Tehát az antitér éppen ezért nem lehet állandó. Vagyis az antitér a változó. Kvázi ez a bizonyítéka annak hogy a tér az öröktől fogva adott,van,létezik. Olyan nincs hogy a semmiből lett, mert akkor nem mondhatnánk a térre hogy állandó, hiszen akkor a semminek kellene exponenciális változásokat vagy állandóságot mutatnia, arról nem is szólván hogy ebben az esetben nem is beszélhetnénk dipólusú világról,hanem csak a nagy semmi létezhetne örök időkig.

Remélem most már kezded kapizsgálni azt a szellemi elmaradottságot ami körülvesz. De aggódnod nem kell mert nem lesz mindig így, hiszen antitér vagy, változásokra képes atomok halmaza. Te azért vagy antitér, mert változol. Minél gyorsabban változol, annál gyorsabban törekszik atomszerkezeted a tökéletes nyugalmi állapotra, így a térbe való beolvadásba. És akkor most áttérhetnék a spirituális részére a dolognak innentől kezdve de ez most nem célom. Szóval várnék még hozzászólást, hátha valamit kihagytam.

2012. aug. 28. 23:07
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok,Antitér te gy..ér!Beavatottak?Ezt most te találtad ki vagy egy másik ostoba társad?
2012. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát te egy antizseni vagy.

Ugye olyan feljebbvaló intelligenciád van, hogy téged már kiskorodban beavattak ezekbe az átlag ember és Stephen Hawking által csupán véletlenszerű szavak halmazának tűnő szövegbe.

De akkor pedig könyörgöm. Miért tőlünk kérdezed ezeket? Biztos csomó ember van a cirkuszban és az elmegyógyintézetekben, aki neked szívesen segítene, hiszen az előbb írtad, hogy mi beavatatlanok vagyunk, semmi közünk ehhez, mi csak béna Marsra szállással, meg kvantumgravitációval foglalkozó átlagemberek vagyunk.

2012. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Jin és Jang, nem pedig "Jing Jang", ahogy az ovisok mondják. :)
2012. aug. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

"Jin és Jang, nem pedig "Jing Jang", ahogy az ovisok mondják. :)"

Poztívra értékeltem ezt a kommentet, mert nagyon jól példázza a kommunikáció legalsó szintjét. És akkor most én is kiteszek egy mosoly jelet :)

Remélem az elkövetkezendő kommentelőknek nem ez lesz a legfontosabb mondanivalójuk a témával kapcsolatban.

Viszont megragadom gyorsan az alkalmat és kicsit kivesézem ezt a hozzászólót.: Valószínűleg egy mukkot sem értett a leírtakból, viszont lázasan kereste a lehetőséget hogy azért valami értelmesnek tűnő, de lehetőleg a témát feldobót kissé lejáratólag hozzászólhasson. Valószínűsítem irígység húzódik a háttérben. Általában ilyenkor szoktak helyesírási hibákkal is előhozakodni, de mindenképpen becsmérlőleg írni valamit, vicces jópofaként feltüntetve magukat, ezzel mintegy pajzsot tolva maguk előtt ha mégis valaki szóvá tenné, ami általában igen ritka. Az ilyen személyiségjeggyel bírók azok akik a haladás legnagyobb kerékkötői, no nem nyíltan mert ahhoz azért gyávák. Intellektus híján keresik a fogást azon pontokon ahol homályos "tudásukat" laza-vicces köntös mögé rejtve látszólag megcsillanthatják.

"Jin és Jang, nem pedig "Jing Jang", ahogy az ovisok mondják. :)" - teljesen feleslegesen megjegyezve: "nem pedig Jing és Jang", hiszen már azzal kezdte hogy Jin és Jang, innentől kezdve nem kell vissza ismételni az olvasott szövegrészt csak abban az esetben ha nagyon hülyének gondoljuk a másikat. Majd folytatja hogy "ahogy az ovisok mondják" - ezzel mintegy rákontrázva ha eddig nem esett volna le nekem hogy mennyire hülye is vagyok.

De ilyeneket százával lehet tapasztalni a youtube-on is ha megfigyeled. Jah , és a végén a kis mosi jel ":)" - hogy hihi most milyen arin lehülyéztelek. Tehát ez a kommunikáció legalja, általában az ilyen emberek tele vannak hibás döntések halmazával egész életüket végig kíséri. Igazából szóra sem érdemesek. Élő előadásokon csendben ülnek, kérdezni csak félénken kérdeznek ha egyáltalán kérdeznek, majd a büfében hangosan hülyéznek.

2012. aug. 29. 01:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!