Mágia?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kitanulni? (értelmes vàlaszokat)
2013. márc. 6. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy, mivel ilyesmi nem létezik.
2013. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Röviden

egy élet nem lenne elég rá.

egyrészt meg kellene váltaztatnod a gondolkodásod hittől függetlenül létezik ez.

érdemes a spiritizmusról, okkultizmusról, teozófiáról(fehér mágiát nagyon jók bemutatja) mágiáról olvasgatni kezdésképp.

a neten rengeteg online könyvtár van ,ezeregy könyvel, csak idő kell hozzá, és amit elolvastál le is kell h ülepedjen, aztán el kell majd döntened, h merre felé indulsz ebben a világban, de itt már az egyéni érzés és gondolatvilágod fog már vezetni, ez jelöli ki a fejlődés ösvényét erre ha rálépsz ritkán van már visszaút.

A végére pedig egy keleti bölcselet

a mester mondja a tanítványának, h vigyázz yogi mint kívánsz mert valóra válik csak mikor megkapod már nem akarod annyira.

2013. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tudsz ajanlani ilyen konyveket?
2013. márc. 6. 20:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Keresd meg Merlin varázslót.
2013. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én itt sok-sok érdekességet elolvastam már:

[link]

2013. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Röviden:

Létezik, de nem olyan formában mint egyesek hiszik hogy varázsolnak mint a filmekben.

Az ókortól kezdődően jelen van a mágia az emberek életében.

Kitanulni nem teljesen lehet, inkább csak olvasni róla. Bár ha szó szerinti praktikákat kipróbálsz gyakorlatban az sem baj.

Megemlítenék pár írót akik ezzel foglalkoztak behatolóan:

Hermész Triszmegisztosz

Gilles de Rais

Roger Bacon

Albertus Magnus

Agrippa von Nettesheim

Theoprastus Paracelsus


Ők mágusok,filozófusok,okkultisták és alkimisták voltak, a saját koruk legnépszerűbb emberei.


Könyv ajánló tőlük, minden az eredeti formában maradt úgy mint többszáz vagy ezer éve:


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 homo ludensz ***** válasza:
Javaslom hogy olvasd át Franz Bardon: Az Igazi Beavatás útja című könyvét. Az ad némi bepillantást ebbe a témában s ha ez az amit kerestél akkor szintén tőle: A Mágikus Idézés Gyakorlata címmel megjelentet is hasznosnak fogod találni.
2013. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A könyv választás ezotéria témakörben a legegyszerűbb.

Ha csak elmélet van benne, és nincs konkrét rituálé leírás: dobd ki a fenébe!

Ha van benne rituálé leírás, de minden második mondatban azt hangsúlyozza, hogy csak erős (és természetesen a keresztény istenbe vetett) hittel működik a szertartás: dobd ki a fenébe!

Ha a benne lévő rituálét kipróbáltad, de nem jártál egyértelmű sikerrel: dobd ki a fenébe!

És végül: ha úgy néz ki, mintha az író összevágta volna az UFO magazin cikkeit és összekötötte volna a saját agymenésével: dobd ki a fenébe!

2013. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogy elmerülsz e világban a kutakodás közben, rájössz h már nem vagy ugyanaz az ember.Változtál gondolatok és érzések tekintetében.Az aki régen voltál már sehol sincs.Egy fura érzés kerít hatalmába,még többet akarsz tudni, minden érdekel már a témában, majd eljön a pillanat mikor elég erősnek érzed magad, h könyvek nélkül is boldogulj.ekkor tudatosodik benned majd, h ez egy személytelen erő, amit bármire használhatsz, de a saját gondolataid és érzéseid határozzák meg merre mész.

Nemhiába pl az ókori egyiptomban, vagy néhány nagy letűnt birodalomban(sumér, akkád, perzsa, babilónia, asszír)csak hosszas kiválasztás után lehetett vki e dolgok tanulmányozója, és néha élete végéig tanult h csak egy keveset felfogjon ebből.

2013. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 homo ludensz ***** válasza:
09.41 es vagyok. Amit én javasoltam abban 10 lecke van s nekem és a csoporttársaimnak jó másfél évébe került mire nagyjából átrágtuk rajta magunkat rajta. Ez persze csak egy út amin elindulhatsz a mágia mibenlétének megismerésében.
2013. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!