Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az anyámat megszállta az...

Az anyámat megszállta az okkultizmus. Mit tegyek? (többi lejjebb)

Figyelt kérdés

Az egész tavaly nyáron kezdődött. Az anyám minden percben azt hajtogatja, hogy 'ő tudja, hogy minden okkal van', 'semmi nincsen véletlenül', stb. Jósokhoz jár, a szerint éli az életét, amit mondanak, jósolnak neki. Megállás nélkül azt hajtogatja, hogy ő más dimenzióból személi a dolgokat.


Már az őrületbe kerget. Ha ránézek egy banánra és azt éppen nem kívánom megenni, már azonnal az jut eszembe, hogy semmi nincsen véletlenül.

Hogyan tud valaki így élni, hogy bármi apróság történik vele, azonnal az okkultizmusra, karmára és az eleve elrendeltetettségre fogja.


Segítsen valaki, mert én ezt már nem bírom!

Mit javasoltok?



2013. márc. 11. 09:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Ha valakin ez nagyon elhatalmasodik, akkor nevezhetjük kényszerképzetnek is. :(
2013. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Antimod ***** válasza:
65%

"Jósokhoz jár, a szerint éli az életét, amit mondanak, jósolnak neki."

Igazából az egészben ez a legnagyobb probléma. Valami olyan szakirodalmat kellene beszerezned, amiben leírják, hogy a jósok csak egy lehetséges jövőt vázolhatnak fel, az életét ő irányítja bizonyos mértékig. Tartok tőle, hogy azok a jósok csak kihasználják őt, bár nem látok bele, kikkel van dolga.


"Ha ránézek egy banánra és azt éppen nem kívánom megenni, már azonnal az jut eszembe, hogy semmi nincsen véletlenül."


Nincsen, de nem értem, miért zavar ez téged. Attól az még ugyanolyan finom, mintha véletlenül volna ott. :)

Szóval átlátni a dolgokat (vagy más dimenzióból szemlélni, ahogy ő fogalmaz) egy dolog, de ha elhatalmasodik, az valóban kórossá válhat. Ezt sem szabad "túlzásba vinni".

2013. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Az okkultizmus nem tud megszállni senkit, hiszen az tevékenységek gyűjtő neve csak:D

Meg van nyitva a kapuja, ezért történik az ami. Ilyenkor ez minden ilyen embernél így nyilvánul meg mint az anyukádnál:) Állandóan lesik a horoszkópot, és keresik a jósnőket, akikhez tudnak menni, és örökké jósoltatnak.

2013. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
örökké kutakodnak a jövővel kapcsolatban.Ilyen állapotban mint amiben most van-már nem tudsz te mint halandó ember semmit tenni. Ide már más kell, ebből önmaga már nem tud kiszállni.
2013. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

De! Hidd el, idővel ki fog gyógyulni!


Az a baj a jósokkal, akár kártya, akár tenyér, akármi, hogy nem teszik hozzá: ez, amit mondtam, a dolgok pillanatnyi állása szerint várható! Bármit tesz, annak érdekében, hogy megtörténjen, vagy annak érdekében, hogy elkerülje, abban a percben már a pillanatnyi helyzet más, és ha akkor ismét megnéznénk, hogy mi várható, teljesen mást mutatna.


Csakhogy ezt nem mondják el, mert bolondok lennének!


Pl. valaki megjósolja, hogy le fog dőlni a kéményetek. Kimégy, megnézed és látod, hogy tényleg nagyon csehül áll. Persze, a jósnő megmondta, és igaza is lesz!

Vagy hívsz egy szakembert, aki felmegy a tetőre és megjavítja a kéményt = hazudott a jósnő.

Pedig a dolgok pillanatnyi állása szerint igazat mondott, csakhogy te cselekedtél, megváltoztattál valamit, és nem lett igaza a jósnőnek!


Ezt kellene a mamáddal megértetned!

2013. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Bár nem tudom, de szerintem az anyám azért "menekült" bele ebbe a világba, mert az utóbbi időben, főleg tavaly nyár ellőtt (mielőtt ez elkezdődött nála), rengeteg rossz dolog érte itthon (testvérem erőszakos lett és kiderült, hogy drogozik, rosszabb anyagi körülmények közé kerültünk, stb.)

Szerintem már nem tud másba kapaszkodni, csak ebbe a világba, és ezzel tényleg teljesen megőrjít. Mit tudnék tenni még?

(a korábbi javaslataitokat természetesen megfogadom, kipróbálom - bár bármit is mondanék, mutatnék neki (pl, azt a könyvet a karmáról), teljesen elutasítja, mert azt gondolja, hogy csak az a helyes, amit ő gondol)

2013. márc. 11. 11:35
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos én és a testvérem is így éltünk egy pár évet, míg rá nem jöttünk, hogy ez egy baromság.

Amíg az anyukád nem jön rá saját elhatározásból, hogy ez az egész egy hülyeség, addig folytatni fogja.

Nem megijeszteni akarlak, csak ez az igazság, tapasztalat.

Ezek a roh*dt jósok tönkretették az ember életét.

Nem különbek senkinél a jósok, csak az a borzasztó, hogy ők felruházzák magukat mindenféle isteni áldással és azért becsapás az egész. és aki egy kicsit meg van zuhanva be is kajálja.

Bárki tud tanácsot adni te is, én is és bárki.

Csak azt kell mérlegelni, hogy elfogadom vagy nem.

Nem lehet így élni, mert becsavarodik az ember, ha ezekre hallgat.

Keressen valami más elfoglaltságot, mert ez sehova nem vezet.

Azért próbáld meg valahogy éreztetni vele, hogy ez egy fa*zság.

És kérdez rá, hogy mégis mi jött be a jóslatokból, rá fog jönni, hogy semmi.

Többnél voltunk és mindegyik tévedett.

2013. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

7. vagyok újra

Teljesen reálisan látod, valóban az anyukádat trauma érte és nem tudja feldolgozni.

Velem is az volt, hogy 4 évig terrorizáltak, és magamba zuhantam, és a fas*sz*pó jósokhoz fordultam. Hát bevittek az erdőbe.

Azt annyira utálom mikor azt mondják a b*zeránsok, hogy ne hallgasson a környezetében senkire.

Természetesen mi ránk jósokra és hordja nekünk a pénzt, hogy utána Mallorcán nyaralnak a g*cik.

Én meg megrohadok Pesten, mert nem tudok elutazni.

Lehet ezzel tömik a fejét, hogy nem hallgat rád, hogy ne hallgasson senkire a környezetében.

Agymosó banda, gyűlölöm őket.

2013. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Különböző helyekről szedj össze újságokat, a te saját napi horoszkópoddal, és szedd le a netről is ugyanezeket, (nyomtasd is ki), egy csokorba egy hétre valót tedd le elébe az asztalra.

Kérdezd meg tőle, hogy akkor most ezek közül te melyiket hidd el, nézze már át őket, hiszen ő már ebben nagyon járatos. Kettő sem lesz köztük, ami akár csak megközelíti a másikat.

Ugyanezt megcsinálhatod az ő horoszkópjára vonatkozó anyaggal, és próbálja már felfogni, hogy hazugság az egész.

Ha lenne benne valami igazság, akkor mégiscsak megközelítőleg hasonlítanának egymásra.

Talán elgondolkodik rajta! Ha nem is ismeri el, legalább a kételyt be tudod ültetni az agyába, szivébe.

2013. márc. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Snapette ***** válasza:
100%

Lehet, hogy megválaszoltad a saját kérdésed: a problémák lehetnek az okai. Lehet,hogy kicsit sok volt, az is lehet, hogy az önvád volt kicsit sok anyudnak. Néha, mikor az ember úgy érzi, hogy mindent ő szúrt el, ösztönösen keresi a felmentést,és egy ilyen elképzelés adott esetben szolgálhat azzal: nem is ő a hibás azért, mert a gyereke rossz irányba fordult, nem tehet arról, hogy rosszabb helyzetbe kerültetek, satöbbi. Ne érts félre, nem vád ez, hogy ki akar bújni a felelősségek alól, csak egyszerű egészséges ösztön, amivel az ember akaratlanul is megőrizni igyekszik az ép eszét, hogy ne bolonduljon bele a problémák halmazába. Talál magának magyarázatokat, okokat, és előre elrendelt dolgokat, hogy valahogy rendezni tudja magában a dolgokat. Csak természetesen azt nem látják az emberek ilyenkor, hogy bár könnyebbé teszi ez rövidtávon az életet, ugyanakkor elveszi a magoldás lehetősőgét, mert felment a szembesítések, a konfrontációk és a felelősségvállalás alól, ami azt is jelenti, hogy nem fog neki jobbá tenni, mert tehetetlennek érzi magát vele szemben, majd átracionalizálja magában arra, hogy nem is tehetne ellene.

Megoldási lehetőség az, hogy beszéltek róla, és nagyon konkrétan arról, hogy menyire hibásnak és tehetlennek érzi magát adott esetben. Meg kell értenie, hogy egy másik emberért még akkor is korlátozottan felelős az ember, ha az anyja, mert mindenki dönt és választ magának, és ezen nem sokat változtathat az anya. Lévén, hogy te nem lettél drogos talán joggal következtetek arra, hogy nem a neveltetés vitte rá a tesódat a drogokra, a saját döntése volt, és bár tudom, hogy nincs az az anya, aki ne érezné magát felelősnek érte, igazából nem az ő hibája.

Biztosítsd róla, hogy te mindig mellette állsz, és támogatod őt, és hogy ne féljen szembenézni a dolgokkal, mert nincs egyedül, és az sem baj, ha nem minden sikerül úgy, ahogy szeretné.

Persze, hogy minden okkal történik, de az még nem jelenti azt, hogy ezek célszerűen összefüggenek, és nagyon megtévesztő ésszerű okot és ésszerű célokat feltételezni az eseményekben. Úgy értem, ha valakit elüt az autó annak is oka van, de az nem jelenti azt, hogy ezek az okok valami misztikus módon összefüggenek vagy valami rejtett célt szolgálnak, és "ennek így kellett lennie".

El kell fogadni, hogy az életben vannak teljesen értelmetlen történések is, néha negatívak és néha pozitívak, de azért még nem kell feladni annak a lehetőségét, hogy tevőlegesen változtassunk a sorsunkon, és amennyire lehet, rendelkezzünk az életünkkel.


Remélem, hogy érthetően fejeztem ki magam...

2013. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!