Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Merlin Yeti volt?

Merlin Yeti volt?

Figyelt kérdés

Egy igen érdekes felvetést szeretnék megvitatni, ami elsőre elég hajmeresztő, ha nem vagy a paleoasztronautika témában jártas. Ennek ellenére annyira reális és hajmeresztő maga az elmélet, hogy érdemes legaláb egyszer végigolvasni !


Tegnap néztem az ősi idegenek c. nagysikerű sorozatot egy részét a History channelen, amiben éppen a Yeti(havasi ember, big foot) paleoasztronautikai szerepét tárgyalták. Számomra igen meglepő következményekre jutottak, amik jelenlegi tudományos kérdéseket magyaráznak meg.


Ismert, hogy az idegenek azaz az Annunakik teremtették az embert, úgy hogy a jelenlegi földön található ősember génállományához adták a saját génjeiket kivették az ESP (telepatikus, érzékszerveken túli) érzékelés képességét, hogy maradjunk rabszolgafaj és ne gondolkozzunk, ne analizáljunk, ezt igen hatásosan tették, mert a mai ember pl a szkeptikusok nagy része pont így gondolkozik. Megalkotva a Homo Sapienst. Hiányzik azonban, egy láncszem az ember fejlődéséből.


A ragyogó gondolat amit a sorozat felvet, az hogy a Yeti az ősember tovább fejlődött példánya. Az Annunakik pedig a yetikhez adták hozzá a saját génállományukat megalkotva ezzel az embert. A mai Yetik azok az ősemberek, akik kimaradtak ebből a teremtési folyamatból és valójában ők az őslakó ősemberek, mi pedig az idegenek vagyunk !


A Yeti a barlangokban él, távól az embertől, pont mint az őseink tették és majomszerű pont mint az őseink. Félnek tőlünk, hiszen ha találkoznak elvétve emberek országutakon yetivel azok hanyatt homlok elmenekülnek tőlünk, lehet azért mert mi vagyunk az idegenek és félnek tőlünk.


Az elmélet magyarázatot ad Merlinre is ( nem arra a Vörös hajú jóshölgyre az EZO TV-ből) hanem az ősi legendák Merlin mágusára, akit mint világtól elzárkózott embereket nem kedvelő, hosszú bozontos ősz hajú varázslót ismernek, aki halottakat látott és olyan ESP(érzékszerveken túli) képességei voltak amik az embereknek nem !


Az elmélet tökéletesen leírja, hogy Merlin azért volt ilyen mert Yeti volt. Mint Ősember az Annunakik nem nyultak bele a génjeibe és nem vették el az ESP képességeit, ami a mai embernek már egyáltalán nincsen vagy nagyon csekély ez a képesség ! Ugyanakkor barlangokban élt és olyan kinézetű volt mint a mai Yeti.


Nézzük csak meg ! Így írják le Melint : [link] És ez a Yeti : [link] ugye nincs is sok különbség kinézetre ?


Az elmélet részleteit itt találhatjátok : [link] [link]


Ezzel a ragyogó elmélettel magyarázatot találunk Merlin különös képességeire, arra hogy mi a hiányzó láncszem az evolúcióból és megtudjuk kik a Yetik. éS teljesen illeszkedik a mai paleoasztronautikai elméletekhez is. Kiváló gondolatmenete, nemde !?


2013. márc. 14. 14:07
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

"És mégis mi arra a bizonyíték, hogy Merlin létezett, de Arthur király nem? Semmivel sem hitelesebb egyik a másiknál."


Már elmagyaráztam, de úgy látszik, ezt sem értetted meg ! A népmesékbe szőnek bele valós dolgokat az emberek. Mátyás hős tettei sem igazak, ettől független Mátyás Király élt.


"Nem sokat foglalkozhattál a témával, mert folyamatosan nem létező bizonyítékokra hivatkozol, én azonban már kb. 3 éve foglalkozok különböző ezoterikus, spirituális, konspirációs stb stb dolgokkal, szóval elhiheted, van egy kis tapasztalatom ezen a téren. "


Én nem hiszek, hanem TUDOK ! van némi különbség, de ezt neked magyarázhatnám napestig ! Tudom, hogy te nem tudsz ezekről semmit sem. Nem az számít, hogy mennyit olvasol valamit, ha nem érted meg !! Akkor aki 3-szor járja az elsőt, okosabb lenne mint aki egyből tovább lép másodikba :-D Átment ?


Akármit is magyarázól feélre vagy bele, teljesen egyértelmű hogy Merlin Yeti lány volt. De várom a cáfolatokat, mert nyitott vagyok és érdekel az igazság.

2013. ápr. 20. 22:53
 32/42 anonim ***** válasza:
Édes Istenem... Valaki beöltözött gorillajelmezbe, csináltatott magáról egy videót, amin pont elég messze van ahhoz, hogy ne lehessen bizonyitani, hogy kamu, csinált pár lábnyomot és gyakorlatilag sikerült egy egész világot széttrollkodnia... Aztán Isten végérvényesen eltévedt báránykái még elméleteket is szövögetnek róla unalmukban. De a kérdésre a válasz, igen, Merlin Yeti volt, a reptoidok pedig zsidók, csak át tudnak alakulni, az angyalok pedig űrlények voltak szkafanderben.
2013. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

"Már elmagyaráztam, de úgy látszik, ezt sem értetted meg ! A népmesékbe szőnek bele valós dolgokat az emberek. Mátyás hős tettei sem igazak, ettől független Mátyás Király élt. "


Ez szép és jó, de mondjuk ha én azt mondanám, hogy Arthur király legendáiban Merlin volt a kitalált személy, Arthur pedig a valós, akkor mit tudnál mondani? Csak azt, hogy hülyeségeket beszélek, de értelmes - ész érveket már nem tudsz felhozni, csak folyamatosan bizonygatod a magad igazát, nem létező bizonyítékokra hivatkozol.


Ezzel a témával konkrétan még nem foglalkoztam ezek előtt, azonban direkt a te kedvedért utánaolvastam a dolgoknak és elolvastam a linkelt honlapon leírtakat, szóval valamilyen szinten hiteles a véleményem.


"Én nem hiszek, hanem TUDOK"

Elnézést az agresszivitásért, de mégis mi a retkes faszt tudsz te? Lófaszt sem. Láttál valamit egy TV műsorban és annak a megrögzött fanatikusává váltál, és elég idióta módon próbálod bizonyítani a magad igazát.


Írhatnék én ide bármit, mert az értelmes indokokat is kivéded azzal, hogy "ez így van, én tudom jól" "Merlin Yeti volt, nem vitázom" stb stb, de azért odaírod, hogy nyitott vagy az új dolgokra, illetőleg az igazságra is.


Akkor elmondom mi az igazság. Az, hogy Merlin nem volt Yeti, Arthur király személye történelmileg hiteles, azonban Merliné nem feltétlenül, persze ettől még létezhetett. Őszintén melyik a valószínűbb?


- egy teljesen átlagosnak mondható király, akinek volt néhány paranormális tulajdonsága


- egy varázsló, egy Gandalf, aki lényegében korlátlan hatalommal bírt, akit a Tündérkirálynő és annak lánya csalt csapdába, aki a dimenziók közötti "tükörvilágban" rekedt


Többet nem fogok ide írni, mérlegelj és higgy amit jónak látsz.

2013. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

"Ez szép és jó, de mondjuk ha én azt mondanám, hogy Arthur király legendáiban Merlin volt a kitalált személy, Arthur pedig a valós, akkor mit tudnál mondani?"


Azt, hogy nézzük a realitást ! Arthur nem lehetett létező személy, mert annyi irreális misztikum kötődik hozzá és tőrténelmileg sem igazolt. Ellenben Merlin lehetett egy korabeli varázsló, aki már azzal is felhívta magára a figyelmet, hogy nem ember, hanem Yeti volt.


"Elnézést az agresszivitásért"


Kétségtelenül arrogáns és alattomos voltál ! Figyelmen kívűl hagyva, hogy azok akik a véleményed ellen hoznak fel reális érveket, azokat már csak degradálni vagy képes, attól függetlenül, hogy tudd milyen végzettsége, hozzáértése lehet.


Nagyon sokat ismerek a természettudományok és sokat tanultam autódidaktaként az ezotéria világában, utóbbit nem lehet máshogy. Azok akik elővezették eme feltevést, elismert kutatók világviszonylatban. A te elképzeléseid viszont amolyan szektás szinten mozognak !


"- egy teljesen átlagosnak mondható király, akinek volt néhány paranormális tulajdonsága


- egy varázsló, egy Gandalf, aki lényegében korlátlan hatalommal bírt, akit a Tündérkirálynő és annak lánya csalt csapdába, aki a dimenziók közötti "tükörvilágban" rekedt"


Semmi sem bizonyítja Arthurt mint király személyt. Azok amiket te néhány paranormális tulajdonság jelzővel illetsz, messze nem magyaráz akkora valótlanságokat amik a legendáiban szerepelnek !


Merlinnek nem kell feltétlen valósnak lennie minden tekintetben az őt övező misztikumnak. Szerintem egy korabeli nagy varázsló volt, akit beleszőttek ebbe a legendába és olyat is mondtak róla, ami nem igaz.


"Többet nem fogok ide írni, mérlegelj és higgy amit jónak látsz."


Ennek az egynek örülök a válaszodban ! :-)

2013. ápr. 30. 23:35
 35/42 anonim ***** válasza:
Bizony ám, de még mekkora....
2013. máj. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

1. kérdező, te elmeháborodott vagy.

2. a jetik a Himalájában élnek, a sasquatch-ok Észak-Amerikában (ha léteznek egyáltalán)

3. Merlin nyugat-európai volt (ha létezett)

4. Európában sohasem jelentettek a történelem során jetit, sasquatch-ot, bigfootot, stb-t...


Szóval ennyit az egészről...

2013. máj. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Én nem csak úgy vélem, de tudom, hogy Merlin volt a Yeti. De még mekkora Yeti volt!!! Ő volt a legnagyobb a sok sok kis yeti között. Ha megfigyelitek az atlantiszi ősrúnákat, melyről a tudósok bebizonyították, hogy földönkívüli eredetű, és összevetitek a bermuda háromszögben 2001-ben talált kövületekkel, akkor világossá válik, hogy nem csak Merlin volt Yeti, de Osama bin Laden is Yeti volt, csak a világkormányok eddig ezt eltitkolták. Amúgy a Yeti Halhatatlan, viszont csak minden 100 évben nemz utódot, így Osama igazából Merlin édes gyermeke. Osamat pedig nem ölték meg, hanem az 51-es körzetben tartják, és az összes többi Yetivel együtt kísérleteket végeznek rajta. Ott van a Mikulás is, meg a Rőtszakállú Herceg is. Mer ők is mind mind yetik. Megcáfolhatatlan genetikai kutatások bizonyítják, hogy a mai ember a yetik leszármazottja, úgyhogy kedves kérdező, lehet, hogy te is egy yeti vagy. Bújj el gyorsan mielőtt a világkormányok összezárnának Merlinnel, Osamával, a Mikulással, meg a Rőtszakállú Herceggel. A Hétszőnyű Kapanyányi Monyók most épp nálam van azért nem találták meg.
2013. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Mysticista válasza:
persze, az volt. egy üstököst meglovagolva érkezett a földre, egyenesen beleesve a szivárvány alján levő arannyal teli üstbe.
2013. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

"a jetik a Himalájában élnek, a sasquatch-ok Észak-Amerikában (ha léteznek egyáltalán) "


Az, hogy sok helyen találtak Yetit, mert ezek a nevek azonos lényt jelentenek, csupán azt bizonyítja, hogy mindenhol elterjedt a földön ! Miért ne lett volna európában is jelen.


Ráadásúl az elmélet szerint, a Yeti a hiányzó láncszem. Ő egy ősember, így szerte a bolygón előfordúlt.


"Merlin nyugat-európai volt (ha létezett) "


Pontosan, nyugat európiai Yeti volt !


"Európában sohasem jelentettek a történelem során jetit, sasquatch-ot, bigfootot, stb-t..."


Most már tudjuk, hogy volt itt is, csakúgy mint sok más helyen. Ha a világ minden helyén találtak Yetit, ahol adott volt az erdőség, akkor miért ne lett volna angliában is ? Nos, most már úgy tűnik itt is volt legalább egyetlen példány.


Olvasd el amit a következő válaszoló írt és megtudod, hogy nem Én, hanem Ti vagytok az elmeháborodottak !

2013. máj. 8. 16:37
 40/42 DarkLantern ***** válasza:

Nos, a középkori állítólagos gondolatmenetből kiindulva ha Merlin gyanúsan nézett volna ki akkor szépen meggrillezik egy tataros kis máglyán.

Egy Yeti azért elég gyanúsan néz ki.

Plusz ha yeti lett volna akkor pár krónikás, vagy a szájbeszéd megemlékezne arról hogy Merlin szőrős volt mint az állat.

És most a veet gyantacsíkot egy baromi szőrős Merlin imitátorral reklámoznák.

Bár tény hogy az angolok többsége nem éppen matyó hímzés,

szal lehet hogy befigyelt pár Yeti vs parasztasszony a bózótban.

2013. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!