Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az utóbbi egy évben sokat...

Az utóbbi egy évben sokat foglalkoztam miszticizmussal, ókori vallásokkal és szövegekkel, valamint okkultizmussal. Mostanra már semmi más nem érdekel ezen kívül. Volt ezzel más is így?

Figyelt kérdés
Amúgy természettudományos végzettségem van, nagyon szkeptikus vagyok úgy általában, vagyis nem humbug szinten nyomom.Csak az a baj, hogy a környezetem nem nézi ezt jó szemmel. Mit tehetnék annak érdekében hogy ezeket a dolgokat jobban össze tudjam illeszteni a hétköznapi életemmel?
2013. máj. 12. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Összeilleszteni nem lehet ! A természettudományos végzettség és az okkultizmus nem fér össze, nem csodálom, ha nem nézik jó szemmel...igazuk van bár ebben az évszázadban egyre több embernek "megy el az esze"...

"Volt ezzel más is így?"-Igen, ez olyan, hogy beszippan: "mocsár", s olyan mint egy függőség. Egy valódi igény kap egy ál kielégítést...

Ha tudsz angolul, egy kis tudománytörténet: Frances Yates:

The Rosicrucian Enlightenment

2013. máj. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
írhatnál bővebben, mikkel foglalkozol? és mik az eddigi kutatásaid eredményei?
2013. máj. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ősi idegenekkel kezdtem, egészen véletlenül botlottam bele. Csak így ószövetségből és sumér iratokból összeraktam magamnak, nem igazán érdekelt sem Daniken sem pedig az, hogy a szakmámban miket gondolnának rólam ha megtudnák mikkel foglalkozok. Csak mentem magamtól. Onnan aztán (bár próbáltam külön kezelni) jött a többi, miszticizmus, Templomosok, Crowley, szabadkőművesség stb. A klasszikus UFO-és ezohívőkkel továbbra sem találok közös pontot. Amúgy kollégáknak nem beszélek ilyesmikről, nyilván, megvetnének érte. Családtagoknál, barátoknál próbálkozok, de ők meg nem oylan olvasottak mint én és nem értik, hülyeségnek gondolják. Konkrétan a párom szerint már a kapcsolatunk rovására megy a dolog, annyira sokat foglalkozok vele. És hát igen, nyomaszt egy csomó minden amire rájöttem. Nehéz vele megbírkózni.
2013. máj. 12. 02:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Sosem volt igényem ilyesmire, mindig is inkább szkeptikus voltam az ilyesmivel szemben. De vannak dolgok amiket egyszerűen nem tudok nem figyelembe venni, bárhogy is próbálom.
2013. máj. 12. 02:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne privátba, hogy min akadt meg a szemed ?
2013. máj. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha valaki furcsán néz rád emiatt mondhatod, hogy maga a jelenség érdekel, mintegy szociológiailag :D ilyen miszticizmust meg hasonlókat mint történelmi jelenséget tanulmányoznak a kutatók is. csak más szemszögből nyilván. ha valaki nem hisz benne, akkor is érdekes, dolog, hogy hogyan alakultak ezek ki, mi a történetük.
2013. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ez így van, én is így kezdtem, utána láttam csak mennyire komoly a téma. De ez a hozzáállás vállalható is sztem.
2013. máj. 15. 11:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem:

ez a rendszer energetikai jelenségek tere.


Ebben a rendszerben - a létezés minden szintjén - a létezők harcban állnak egymással a túlélésért )(ez a legfőbb motiváció).

((a színjáték az zajlik, de ez a legfőbb motiváció = a közös "motor"))


A lét számunkra látható szintjein is túl akarnak/akarunk élni..

és a szemünkkel nem látható szintek lényeinek is ez a motivációja.


Talán: kimennek a lények a finomanyagi térbe és ott rendesen átb@sszák őket a megjelenő "megváltók", "fénylények", "Jézusok", "krisztusok" stb.


Talán a halál utáni "mennyországok" sem mások, mint áltatások.


Az összes elnyomó (=parazita) azt sugallja/mondja stb. :

"szolgálj engem!".


Jól jegyezd meg! : A belépésre mindig te adsz engedélyt! (előtte mindig "megkérdeznek")


Én általános válaszokat adok (általában).


Az erők léteznek és tapasztalhatóak.


A mi életterünk tele van csapdákkal.

Az egyik azt mondja: "szolgálj engem!", a másik: "legyél szabad!"


Az egyiknek "odadobnak" egy csapdát, erre pl. kétségbeesetten odamenekül a kersztényekhez (mert ők démonokat űznek)

és csapdába esik.


Energetika!


A verbalitás, az érzelmek, a hitek: csak felszín,

a mélyben energetikai jelenségek zajlanak.


"Vasbörtön" : én úgy hívom.


A saját, józan eszedet használd (egyebed nincs)!

Őrizd a lelkedet és a próbákat álld meg!

2013. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A "veres malac" sokat megértett, milyen kár, hogy amikor másokat a vízbe hajíttatott, nem hajították őt magát is bele a vízbe.


Talán ő volt a legnagyobb (de király akart lenni és királyként akart uralkodni).


-Mi volt a baj?

-Nem kapta meg a "hozzáadott sokkokat".

2013. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit leírtam: van ebben egy cseppnyi értelem?
2013. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!