Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Átokról van szó. Mit tehetnék...

Átokról van szó. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Van egy lány és az anya a falunkban.a lány nemrég összerendülésbe került a tesvérje feleségével s megátkozta.nagyon durva dolgok történtek.(valószinűleg irigy volt) A kislányának megtiltotta hogy barátkozzon testvére kislányával,akik ráadásul nagyon szerették egymást.Most megátkozott még egy lányt a faluban,aki majdnem belehalt.Mit tehetnénk ellene,mert ez már nem normális!

2013. jún. 5. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Ne higgy az ilyen ostobaságokban!
2013. jún. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Szia,ha nem baj,irtam privit. Ide ugyis csak a trollok jonnek azt bizonygatni hogy atok marpedig nem letezik.
2013. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 válaszoló köszönöm!!
2013. jún. 5. 08:09
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Akármit írt a 2-es, átkok nem léteznek. Ha hiszel bennük, akkor te magad fogod a rossz dolgokat úgy értékelni, hogy az átok hatására történtek. Ez az ember gondolkodásának sajátossága, tudatos torzításnak hívják. Az ember nagyobb figyelmet fordít arra, ami a hitét alátámasztja, és figyelmen kívül hagyja azt, ami nem. Csak és kizárólag ez az, ami miatt még ma is sokan hisznek az ilyesmiben.

A legjobb, amit tehetsz, hogy nem az átokra fogod a dolgokat, mert csak ront a helyzeten.

Egyébként nem trollkodás az, ha valaki nem hisz az átkokban.


Ignoramus

2013. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolso,nem az volt a kerdes,hogy letezik vagy nem. Ha nem hiszel benne,ne irj ilyen kerdesre. Ha a sajat velemenyed az hogy nincs,szived joga,ahogy az is,ki hisz Istenben es ki nem,de egyik felnek sincs joga ostobanak nevezni a mas hitut er raeroltetni a velemenyet. Akivel olyan dolgok tortennek,amire nincs logikus magyarazat,minden dolgot szamitasba vesz. Te meg tudsz mindent logikusan magyarazni,ami a vilagban tortenik? Ha igy lenne,aligha ezt az oldalt olvasgatnad,mint Nobel-dijas legnagyobb szupertudos:)
2013. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5: tényleg nem veszekedni és okoskodni jöttem, és most a te válaszodra sem ilyen céllal reagálok, csupán meg szeretném mutatni, hogy hol tévedsz:


A kérdés valóban nem az volt, hogy létezik-e, vagy sem, de én nem is arra adtam választ. A kérdés az volt, hogy "mit tehetnék ez ellen?", és én pontosan erre adtam egy választ. A válaszom az volt, hogy nem érdemes foglalkozni vele, és ezt meg is indokoltam. Ha annyit írtam volna, hogy "átok nem is létezik, hülye vagy", akkor jogos lenne az, amit írtál.


>Akivel olyan dolgok tortennek,amire nincs logikus magyarazat,minden dolgot szamitasba vesz.


Épp itt van a kutya elásva! Aki ezt elkönyveli átoknak, az pont, hogy nem vizsgálja meg az összes lehetőséget, hanem kimondja, hogy "ezt nem lehet megmagyarázni". Miért mondanék egy dolgot megmagyarázhatatlannak, ha nagyon könnyen meg lehet magyarázni? A tudatos torzítás, amit emlegettem, létező, leírt, ismert fogalom (cognitive bias), és tökéletesen illik az ilyen esetekre. Ráadásul semmi sincs a kérdező történetében, ami ennek ellentmondana.


>Te meg tudsz mindent logikusan magyarazni,ami a vilagban tortenik? Ha igy lenne,aligha ezt az oldalt olvasgatnad,mint Nobel-dijas legnagyobb szupertudos:)


Ez egy tipikus érvelési hiba, a neve ad hominem. Sehol sem állítottam, hogy szupertudós lennék és hogy mindenre van magyarázatom. Ettől függetlenül igen, nagyon úgy tűnik, hogy mindent meg lehet logikusan magyarázni, bár vannak dolgok, amiket >még< nem sikerült. Az a lényeg az egészben, hogy én nem erőltetek misztikumot oda, ahova nem szükséges, hanem logikusan és kritikusan gondolkodom, nem hagyom direkt figyelmen kívül a legkézenfekvőbb magyarázatot, mint te.


Ignoramus

2013. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Jo,biztos tevedek,mindazonaltal a velemenyem az hogy soha nem fognak tudni mindent megmagyarazni logikusan. Mihelyt egyvalamit sikerul,maris jon egy ujabb magyarazni valo rejtely,a vilag ugyanis minden teren fejlodik. Amugy lehet am,hogy a kerdezo mar sorra vette a racionalis magyarazatokat,de azok nem adtak neki valaszt,ezert tert at az irracionalisra... Mindenesetre,en irtam neki egy javaslatot,es majd o eldonti mit kezd vele. Neked pedig szep delutant)
2013. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszi a korrekt választ, neked is kellemes délutánt :)
2013. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem létezik az átkozódó szónak ereje, de viszont az megtörténhet, hogy mint a bumeráng visszafordul arra a személyre akinek elhagyta a száját.


De ha annyira félsz az átok erejétől, akkor erre van egy jó tanácsom ősrégi szokás. Szerezz be egy lópatkót és szegezzétek az ajtó félfa felső részére. Azt tartja az ősi mondás, hogy távol tart minden bajt és az átkokat vissza küldi a feladóhoz a betegséget szétszórja szerte a világba, de az ajtót átlépni nem engedi semmi bajnak.

2013. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha meglátjátok, dobjatok sót a hátatok mögé, forduljatok meg háromszor a tengelyetek körül és kiabáljátok az Újpest indulót közben. Talán ez segít...
2013. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!