Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehetséges, hogy a Sámán...

Lehetséges, hogy a Sámán illetve az Ókori Mágusok valójában egy fejlettebb világok lényeivel kommunikáltak?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Gondolkodtál azon mi van az anyagi világon túl ? Hova tart az emberiség fejlődése? Lehetséges, hogy a spiritualizmus ami fejlettebb fizikai világot jelent már a Sámánok elérkeztek oda, ahová korunk materiális világa tart?


A mai fizika a határán van. Nem igazán vannak, lehetnek új felfedezések. Már a materiális megismerhetőség korlátait feszegetjük. Részben az anyagi felbontás határai már ismertek ; nincsen a plank egységnél parányibb fizikai tartomány. részben pedig az univerzumunk meglehetősen gyenge, hamar szingularizálódnak a fizikai állapotjelzők, tartományok. A kvantumfizika igazolta a materiális világon túlmutató létező valóságot, lehetséges, hogy ebbe az irányban kellene tovább fejlődnünk ? Véleményem szerint igen !


Ismert a spiritualizmusban jártas embereknek, hogy a materiális világ feletti, azon túli finomrezgéseknek említett nem anyagi, hanem szellemi világban élnek az ősök. A fejlett lények, akik valaha ugyanolyan anyagiak voltak mint Mi. Ezek szerint lehetséges, hogy ebbe az irányban kellene fejlődni a világnak ? Szerintem : egyértelműen!


A spiritualitás szerint, a lélek ki képes szakadni a testből, és az anyagi világtól függetlenül képes élni, lásd pl a testelhagyást, asztrálutazást, halálközeli élményeket. Mind ugyanarról számóltak be, tudnillik ; testüket elhagyva lebegtek egy időtlen végtelen térrészben.


A Sámánok az Őskorban, Ókorban szintén ilyen világról beszétek ! Egy olyan szer bevételével, melyet ma hallucinogénnek nevezünk, képesek voltak a tobozmirigyet, harmadik szemet aktiválni, melyet az ősi ide érkező földönkívüliek leblokkoltak, amikor megterveztek és létrehoztak minket.


A Sámánok elmondták, hogy az Ősökkel képesek voltak kommunikálni és tudást kaptak tőlük, részben az ismert pálmalevelek is így keletkeztek ! Lehetséges, hogy az agy a tobozmirígyen keresztűl képes ezt az immateriális világot érzékelni, melybena fejlettebb lények élnek. Megszabadulva a nekünk kiszabott testi korlátokról. Egyszerűen annyira fejlettek voltak, hogy felismerték a materiális, anyagi korlátokat és a magasabb szintű szellemi fejlődést választván, ugymond kiszakadtak ebből a testi világból és a lelkük különvált ettől az anyagi léttől.


Szerinted mi, a jelenlegi emberiség mikor ér el oda hogy az ebben rejlő lehetőségeket felismerje ? Belássuk, hogy teljes zsákutca ahova a jelenlegi világunk halad?


2013. júl. 7. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Zseniális párhuzam. Sehol nem hallottam még ezt !:)
2013. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

B@zzeg Zoli, ez valami küldetéstudat nálad, vagy mi? Önkéntes "népművelés"?

Jártál már az anyagi világon túl, tudsz levitálni, tudsz halottakat feltámasztani stb.? Mert ha nem, akkor mi a lópélóért hiszel ezekben a dolgokban? És minek higgyek én?

2013. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

"A kvantumfizika igazolta a materiális világon túlmutató létező valóságot"

Lópisztolyt. Nem zárja ki a lehetőségét, de igazolásról szó sincs.

2013. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Ilyet még a sámánok és a mágusok sem állítottak sosem.


A kvantum fizikával való áltudományoskodást meg be kéne fejezni!

2013. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

Kedves Zoltán, akinek semmi köze a fizikához!


Néhány tévedésedre szeretném felhívni a figyelmedet. Tudod eléggé rosszul néz ki, mikor valaki szeretné kvantumfizikusnak kiadni magát, és közben abszolút tudománytalan zagyvaságokat hord össze.


"Lehetséges, hogy a spiritualizmus ami fejlettebb fizikai világot jelent"

A spiritualizmus egyáltalán nem jelent semmilyen fizikai világot, sem fejlettebbet, sem fejletlenebbet. Mint a nevében is benne van, a spiritualizmus a lelki dolgokkal foglalkozik, és nem a fizikaiakkal. A spiritualizmusnak tehát már definíció szerint sincs semmi köze a fizikai világhoz.


"A mai fizika a határán van. Nem igazán vannak, lehetnek új felfedezések."

1. Ez úgy ahogy van marhaság. Ha valóban kvantumfizikus lennél, akkor ezt pontosan tudnád.

2. Ne plagizálj! Ezeket a szavakat előtted Max Born használta: "1920-as évek vége felé egy Göttingenbe látogató kutatócsoportnak Max Born úgy nyilatkozott, hogy "a fizika, a jelenlegi tudásunk szerint hat hónapon belül befejeződik". Ez röviddel az elektron viselkedését leíró Dirac-egyenlet felfedezése után történt"

[link]

Hát ahogy nézem, tévedett. Mint ahogy te is tévedsz. A különbség kettőtök között az, hogy ő _valóban_ fizikus volt:

[link]


"A kvantumfizika igazolta a materiális világon túlmutató létező valóságot"

Ugyan fejtsd már ki részletesebben, hogy ezt vajon hol a fenében igazolta a kvantumfizika??? Én nem tudom, hogy te hol tanultál (igen erős meggyőződésem, hogy sehol), de nekünk semmi ilyet nem mondtak az egyetemen. Lehet, hogy csak titkolták, úgyhogy ha te valamit tudsz a dologról, kérlek oszd meg velem ezt a tudást!


"Egy olyan szer bevételével, melyet ma hallucinogénnek nevezünk, képesek voltak a tobozmirigyet, harmadik szemet aktiválni, melyet az ősi ide érkező földönkívüliek leblokkoltak, amikor megterveztek és létrehoztak minket."

Hűha! És te most egy ilyen szer hatása alatt hordod össze mindezeket?

Mert amíg ugye nem tudod bizonyítani ezt a "műtétet", addig ne várd el, hogy csak úgy elhiggyük neked.


"A Sámánok elmondták,......"

A sámánok sok mindent elmondtak. Még azt is, hogy a Földet teknősbékák tartják a hátukon.


"az ismert pálmalevelek is így keletkeztek "

Az "ismert" pálmalevelekről kb. 15 évvel ezelőttig az égvilágon senki sem hallott. Érdekes, hogy állítólag van valahol Indiában, Bangalore közelében egy olyan hely, ahol sok milliárd!!! pálmalevelet őriznek évezredek óta.

1. Sok milliárdnak kell lennie, hiszen állítólag minden ember összes előző és következő élete is fel van jegyezve - márpedig manapság több mit 6 milliárdan élünk a Földön.

2. Egy ekkora archívum igencsak nagy méretű lehet, ezt lehetetlen lett volna titokban tartani az Indiában zajlott gyarmatosítások, polgárháborúk és egyéb háborúk alatt. (Egy darab pálmalevelet 2 mm vastagnak feltételezve ez a mennyiség több mint 13 km hosszú lenne, azaz még több sorban, polcokon elhelyezve is nagyobb lenne, mint az Alexandriai Könyvtár....)

3. Ez a könyvtár állítólag több ezer évvel ezelőtt keletkezett. Miért csak most, a 20.-21. században fedték fel a levelek létét? Vajon csak nem egy _üzleti vállalkozás_ ez is?

4. Hogy lehetnek sok ezer éves pálmalevelek, ha a tamil írás (amellyel a leveleket írták) csak I.E. 200 környékén fejlődött ki??? (Akik írták, azok biztosan tudták már előre, hogy milyen lesz a tamil írás, ugye?)

5. Ha egy kicsit is utána keresel a pálmaleveleknek, tán még neked is kétségeid támadnak, mint ahogy Müszéliának, vagy Kövesi Péternek:

[link]

[link]

De akár egy fórumot is megnézhetsz, ahol részletesen tárgyalják a pálmalevél-bizniszt:

[link]

(Mellesleg üzleti vállalkozásnak nem rossz, valószínűleg nagyon jól jövedelmez.)


"Egyszerűen annyira fejlettek voltak, hogy felismerték a materiális, anyagi korlátokat és a magasabb szintű szellemi fejlődést választván, ugymond kiszakadtak ebből a testi világból és a lelkük különvált ettől az anyagi léttől. "

Vagyis egyszerűbben fogalmazva: meghaltak. Csak ez olyan profánul hangzik, ugye?

De azért nem kell túlcirkalmazni a dolgokat...


Szóval semmi kifogásom, hogy bármilyen misztikus összefüggésekben higgyél, ez végülis a te dolgod. De ezeket ne akard tudományos(nak látszó) érvekkel alátámasztani, mert néhány helyen igencsak kilóg a lónak az a bizonyos lába, mikor a mondókád tele van tárgyi tévedésekkel.


A jövőben próbálj meg körültekintőbben fogalmazni, és elkerülni az olyan állításokat, amelyek viszonylag egyszerűen cáfolhatók. Legalább valami nehezebben ellenőrizhető dologra hivatkozz...


Pedro

2013. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ilyen válaszok születnek csőlátású ortodox materialista, ateista emberektől, ha nem olvassák a modern tudományokat.


Teljesen felesleges OFF válaszok sora. Nem tudom, hogy érdemes-e külön belemenni a kifejtésekbe vagy pedig várni a normális beszélgetést.


Mindíg előjön a spiritualitás kvantumfizikai igazolásának hiánya. Most itt nem kezdek bele ezt igazolni, mert már megtettem. Itt lehet pótolnia a hiányosságokat : http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4..


*


"Jártál már az anyagi világon túl, tudsz levitálni, tudsz halottakat feltámasztani stb.? Mert ha nem, akkor mi a lópélóért hiszel ezekben a dolgokban? És minek higgyek én?"


Jó, most ha Én nem jártam vagy Te nem jártál, attól még ez nem bizonyítja, hogy nem lehetséges ? Sok helyen nem jártál a világban, ettől függetlenül még léteznek.


HKHV! mozgalom rosszúl tudod, mert bizony igazlja ! Olvasd el hiányosságaidat.


"A kvantum fizikával való áltudományoskodást meg be kéne fejezni!"


Miért mert neked nem tetszik, hogy a kvantumfizika igazolja a spiritualitást és nem igaz az ateizmus és materializmus ? :-D


Köszönöm neked kedves Pedró ezt a hatalmas ostoba OFFkupacot, melybe belemenni nincs értelme.


-


Csak néhány gyöngyszem ;


"Kedves Zoltán, akinek semmi köze a fizikához!


Nem kedves, neked nincsen közöd !


A spiritualizmus a lelki világgal illetve a fizikán túlival foglalkozik és mivel a fizika igazolta, hogy a tudat határozza meg a világot és azt ahogy az anyag működik, így bizony maga a szellemi világ hozza létre az anyagot is, ergó remélem így érthetővé válik.


Az a baj, hogy nektek a materilaisták között szorosan elkülönülnek a dolgok, amik között mély összefüggések gyökereznek.


Tudom, hogy anno Born használta Plancknak magyarázván, hogy miért ne válassza a fizikusi pályáját, ettől függetlenül ez igaz ! Ő is tudta. Most egyre inkább körvonalazódik a határ.


"Ugyan fejtsd már ki részletesebben, hogy ezt vajon hol a fenében igazolta a kvantumfizika??? Én nem tudom, hogy te hol tanultál (igen erős meggyőződésem, hogy sehol), de nekünk semmi ilyet nem mondtak az egyetemen. Lehet, hogy csak titkolták, úgyhogy ha te valamit tudsz a dologról, kérlek oszd meg velem ezt a tudást! "


Fenttebb linkeltem, ott elolvashatod hiányosságaidat. Hogyan tanították volna neked egyetemen ezt, ha nem jártál oda ? Ezen töprengj :LOL.


A Sámánok mindent jól mondtak el, persze ezek képletesen értendők, nekik nem volt meg azok a fogalomhalmazuk amik nekünk. Azt mondták a hold egy tojás, mert nem tudták azt mondani, hogy egy üreges űrhajó, de ez ugyanazt jelenti !


A palmelevelek.hu-t olvasva tárgyi tévedéseidet korrigálhatod ezzel kapcsolatban is.


Nem csupán meghaltak, erre mi is képesek vagyunk, de még életükben meditációval és más spirituális képességet megtanulva megtanultak átlépni és kontrolálni ezt a más világot, amit a jelenlegi tudomány még csak nem is ismer ! Bizony. Itt tartunk :S



Olvassál Pedró sok David Ickeot és nézd végig az Ősi Idegenek c. nagysikerű sorozatot, ezt tudom neked mondani és kérlek ne válaszolj vissza a kérdésre. Priviben írj ha nagyon muszáj. A beszélgetést hagyd meg értelmes embereknek. Köszi:-)

2013. júl. 7. 19:40
 7/11 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

Hát nézd... Attól, hogy vagdalkozol és személyeskedsz, még nem lesz igazad.


Ha "kvantumfizikus" vagy, akkor el kellett fogadnod a tudományos szemléletmódot, a tudomány jelenlegi álláspontját. Ebből következően két lehetőség van:


1. Látszólag elfogadtad, és ezek szerint legjobb meggyőződésed ellenére dolgozol fizikusként, hiszen nem hiszel abban amit csinálsz, és egész munkád, tevékenységed hazugságra épül, hamis.


2. Találtál egy olyan munkahelyet, amely osztja a nézeteidet - ezzel csak az a baj, hogy amíg a fizikai elfogadott tételeit a Tudományos Akadémia nem változtatja meg, addig ilyen munkahely nem lesz Magyarországon.


3. Úgy vagy te "kvantumfizikus", mint ahogy Kisfaludy György "időfizikus". Azaz sehogy. Ő is csak kinevezte magát annak, amit persze te is megtehetsz, de ettől még nem leszel az.


A fenti lehetőségek közül a harmadik látszik legvalószínűbbnek. Persze meggyőzhetsz a másik két változatról is, de ehhez is valami meggyőző érv kellene...


Jó lenne, ha leírnád, hogy az ellenvetéseim között mi is volt az OFF, mert én végig a te általad leírtakra reflektáltam. Például:


"és mivel a fizika igazolta, hogy a tudat határozza meg a világot"

megint egy olyan mondat, ami egyszerűen NEM IGAZ. A fizika SOHA nem igazolt ilyesmit, sőt még az ellenkezőjét sem. A fizika a tudattal egyáltalán nem foglalkozik, csakis fizikai tényekkel. A tudat kívül esik a fizika témakörén (ezt még az általános iskolában megtanulják a gyerekek - már persze amelyik oda figyel).


"Hogyan tanították volna neked egyetemen ezt, ha nem jártál oda ?"

Jártam. Először 1981-ben, és azóta még néhányszor. Sőt, még mostanában is sűrűn megfordulok ott. Igaz, mostmár nem hallgatóként. Meghívott előadóként időnként informatikai biztonságot oktatok - ha nagyon kíváncsi vagy, ez alapján akár be is azonosíthatnál - bár ahhoz NEKED kellene ott előfordulnod... Amit én továbbra is kétlek.


Köszönöm a javaslatodat, de műveltségi hiányaimat (igen elismerem, hogy bizonyos területeken van olyanom) NEM Icke műveiből fogom pótolni - és még csak nem is a tieidből. :-)

Inkább valami ÉRTELMES olvasnivalót keresek magamnak - van ám olyan is!


Válaszolni pedig (ugyan engedd már meg nekem) ott válaszolok, ahol jól esik. Miért kellene eltitkolnom a véleményemet rólad és a rögeszméidről? :-D


Pedro

2013. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdező troll, szóval nem igazán kell komolyan venni. :-)
2013. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem föltétlen troll, tényleg vannak ilyen megrögzött fanatikusok. Pedronak meg részvétem, ilyen "vitapartnert" az ellenségemnek sem kívánnék :D

"részben az ismert pálmalevelek is így keletkeztek"

Maradjunk annyiban, hogy magára valamit adó ember nem hiszi el azt a baromságot. Engem érdekelt ez a dolog (mert már az elején eléggé kamuszaga volt), és több pálmalevelét ismerő emberrel is beszéltem. Mind csalódottak voltak, a jóslatok nem váltak be (az egyikük szüleinek hosszú életet jósoltak, édesapja meghalt, édesanyja beteg). Na meg az is fura, hogy ez a pálmalevél-mánia egy vállalkozás megjelenésével kezdődött, és Magyarországon kívül teljesen ismeretlen...

2013. júl. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Jó, most ha Én nem jártam vagy Te nem jártál, attól még ez nem bizonyítja, hogy nem lehetséges ?"


De ha se te, se én nem jártunk a "spirituális világban", akkor hogyan beszélgessünk róla? Meg minek?

2013. júl. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!