Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utálom a reggeleket! Minden...

Utálom a reggeleket! Minden reggel veszekedésbe torkollik. Ti mit csináltok, kinél, hogy működik? Ötletek, javaslatok?

Figyelt kérdés
Van egy elsős kislányom, aki nem igazán közreműködő. Se este, de főképp reggel nem. Nem az iskolával van a baja, erről már megbizonyosodtam. Egyszerűen semmiféle motiváció nem hat rá. Se pozitív, se negatív. Nem kel fel reggel. Már nagyon sok mindent kipróbáltam. Mondtam szépen, csúnyán. Nem öltözik, nem fésülködik. Én meg mostanában már nem vagyok türelmes, így sírás a vége. Férjem örjöng, hogy már megint ez van. Sírva megy a gyerek iskolába, a párom meg késve indul. Este ugyanez. Nem indul aludni. Már nem tudom, hogy mit csináljak! Ha van valami praktikátok, szívesen meghallgatnám! Köszönöm.

2013. febr. 26. 07:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Este kiválasztják együtt mit vegyen fel!

Ha nem, akkor majd én!

Reggel keltem, de addigra é már fel vagyok öltözve, Tízórai neki készen. Mondom neki öltözzön, jöjjön reggelizni, mert itt hagyom!

Na egyszer kellett ezt eljátszanom hogy nem akart öltözni, jönni!

Elköszönt én mint aki tényleg elmegy, kimentem, mit aki elment!

Akkor nagyon megijedt, hogy ilyet is tudok, hogy otthon hagyom:))

Azóta elég csak azt mondanom, itthon hagylak, ha nem öltözöl azonnal!

2013. febr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Praktikám nincs, de talán segít a tudat hogy nem vagy egyedül. Én két gyerkőcöt viszek oviba bölcsibe minden reggel, és egyedül, mert a férjem korán indul dolgozni. 6 és 3 évesek. Ugyanez a helyzet. Úgy érzem aknamezőn járok. Nehogy olyat tegyek, mondjak, vagy úgy nézzek, hogy a kisasszonyokat megsértsem, mert akkor indul a cirkusz. Pedig egyébként tök normális gyerekek, de a reggeli felkelés, meg az esti elalvás kriminális.


Az az érzés fenomenális mikor méhem gyümölcse 7.30-kor még elrévedt tekintettel ül az ágyán, és az egyik lába már 10 perce a bugyiban, a másik meg sehol, és ha elkezdek üvölteni akkor meg néz rám hogy mi a bajom.


A kicsi meg általában azon akad ki hogy ő nem akarja felvenni egyik ruháját sem reggel. (És hiába választ ő előző este az nem kell)


Kész kabaré a készülődés. Mondjuk nálunk sokkal könnyebb ha aőpa is itthon van és besegít. Ha másképp nem akkor bolondozik velük, és eltereli a figyelmüket. A te férjed segít a készülésben? Lehet jobb lenne mintha kiakad.


Kitartást! Lesz még nagyobb gondunk is :)

2013. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Én a nagynál bepróbálkoztam egyszer ezzel az itthon hagylak dologgal. 10 percig vártam az ajtó előtt. Közben a gyerek kent magának vajaskenyeret, megivott egy joghurtot, és bekapcsolat a mesecsatornát. Mikor bementem békésen üldögélte a TV előtt. Szóval marhára beégtem. Mondjuk legalább megreggelizett.
2013. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Nem praktika kell, hanem nevelés! Te vagy a szülő, az van amit te mondasz, nem amit a gyerek. Ha este alvás van akkor aludjon, ne alkudozz vele, hogy jó akkor még 5 perc, mert így nem csoda, hogy a fejedre tojik.
2013. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
52%
Ok. Reméljük most jól érzed magad hogy te aztán most jól megmondtad a nevelési csődtömegeknek. Nem hallottál még róla hogy nem minden gyerek egyforma? Ami az egyiknél beválik nem feltétlen jó a másiknál. De persze neked biztos tökéletesen nevelt kis gépeid vannak aki kussabn vannak és csinálják amit mondasz.
2013. febr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
24%
Ja és gondolom te voltál a lepontozó is.
2013. febr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
28%

on:

Hát én nem is alkudozom, ha menni kell, akkor öltözik és megy. Bölcsis kora óta van egy rendszer. Nem ül kussban, de tud viselkedni, csak foglalkozni kell a gyerekkel, nem ordibálni, mint sok szülő teszi...


off:

Az oldalt nem csak én olvasom, hanem rajtam kívül több 100-an, akiknek ugyanolyan joguk van pontozni, mint nekem leírni a véleményem. Csak megsúgom, hogy 3 ember pontozása elég, úgy hogy nem is válaszol...

2013. febr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nagycsoportosak a lányaim, és sosincs balhé reggel. Egyet értek azzal, hogy ha menni kell, akkor menni kell.

Mi sosem indulás előtt 15 perccel kelünk fel, hanem 1 órával, így bőven van idő elkészülni,reggelizni, kicsit mesét nézni, és kényelmesen felöltözni.


Én is ismerek olyan anyukát, aki ahelyett, hogy a kezébe venné az irányítást, könyörög a gyereknek és alkudozik.

Persze hiába. Rendszeresen elkésnek mindenhonnan (nem kicsit), és a végén már megy a kapkodás, meg a rohanás.

A kezdetektől határozottnak kell lenni, és nem udvarolni a gyereknek, hogy ugyan keljen már fel. Viszont ezt már az ovi legelején el kell kezdeni, hogy természetessé váljon...

Sokan hagyják az ovis gyereket sokáig aludni, későn lefeküdni. Aztán az iskolába kerülésnél kiütköznek a problémák, mert ott már nem rugalmasak a szabályok.

2013. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
21%
És gondolom azt hiszed mindenki más hülye akinek nem ilyen a gyereke, nem neveli, és csak ordibál vele. Hát sajnállak ha ilyen szemellenzős vagy. Hidd el lesz még olyan helyzet amikor a te gyereked sem lesz ilyen tökéletes, és biztos van olyan amiben az enyém múlja felül a tiédet. Mégis nem mi bántottunk téged, hanem te kezdted a nyitó hozzászólásodban bántó általánosításokkal anélkül hogy ismernél bármelyikünket. Reméljük a gyereked több toleranciára neveled, ha már a te anyádnak nem sikerült.
2013. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Keltsd korábban es segíts neki. Te mar legyél készen, ruhák ki pakolva. Nálunk bevált a lassú ebresztes: először csak a kis lámpa, aztán tv vagy zene es a nagy lámpa. Fesülni en szoktam, fogmosaskor versenyzunk. Mamar elég hétkor kelnie, régen hatkor kellett....
2013. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!