Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Titok (bevonzás) nem egyszer...

A Titok (bevonzás) nem egyszerűbben működik:hatás-ellenhatás, nem kell kvantumfizika hozzá?

Figyelt kérdés

A Titok c. film a bevonzás alkalmazásáról szól, amit a modern kvantumfizika bizonyított be. Miszerint a tudat befolyással van az anyagra, pusztán a tudatunk alakítja az anyagi világot és így ha jóra gondolsz az univerzumot így Te alakítod.


Szerintem ehhez nem kell kvantumfizika hanem egyszerű Newtoni hatás-ellenhatás elvével működik. A dúrva rezgésekben, mint anyag ez működik, hogy ha valamit dúrván ellöksz, akkor az durva ugyanolyan irányú erőhatást fejti ki rád és ha lágyan tolsz el valamit, az is lágyan fog reagálni. Ugyanezt kell alkalmazni finimrezgés szinten (szellem,lélek,asztrálvilág)


Az az, ha jóra gondolsz azt kapod vissza, mintegy univerzummal való kölcsönhatásra, amolyan ellenhatás. Ha mindenkit szeretsz, szeretni fognak téged is és jó dolgok tőrténnek veled. Ha jó, pozitív dolgokra gondolsz, az válik be, mert az univerzum ellenhatása ugyanolyan típusú erő. Ha valakikre csak negatívumként gondol az ember, folyton átkozódik, fúrkál másokat, akkor az univerzum ugyanúgy ezt adja vissza neki az életben, ő lesz átkozott és továbbra sem fog sikerülni semmi sem.


Ha ezeket végig gondolod, rájöhetsz, hogy nem kell kvantumfizika ennek megértésére. mit gondolsz?



2013. aug. 1. 19:28
1 2 3
 11/25 Tom Benko ***** válasza:
95%
A modern kvantumfizika semmi ilyen állatságot nem bizonyított be, csak a sok tudatlan parasztot be lehet vele hülyíteni, mert nem értenek hozzá. A behülyített rabszolgákat meg pont az ilyen "alkotásokkal" gyártják: mindig meg van mondva, ki az ellenfél és milyen éppen a világ. Instant módon, hogy a szolga megértse. Az se baj, ha egyszerre mondják a dolgot és az ellenkezőjét.
2013. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
2013. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%

"A Titok (bevonzás) nem egyszerűbben működik...?"

Nem A Titok (bevonzás) sehogyan sem működik.

2013. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Fürediné Kiefer EDit ***** válasza:
47%
Én úgy tanultam ezoterikusoktól, de könyvben is olvastam,hogy hat nagyon erős természeti törvény van, mely alapján működik az univerzum.Én ezt a 6 törvényt automatikus programoknak hívom, mert így könnyebb megérteni az emberek viselkedését is a nagy kozmoszban.Én lassan, lépésről lépésre tapasztaltam meg a törvények makró szintű működését is,pedig közel voltam ezalatt a természethez és az állatokhoz is.Ezek között a fontos törvények között van a periodicitás,a kiegyenlítődés,az igazságosság, a szeretet és részvét/empátia/,ok-okozat/hatás-visszahatás/,stb. Amiről te írsz, azt mi a barátnőmmel az anyagiak kezelésében is megtapasztaltuk.Ha egy tárggyal finoman bánunk,átveszi az ember rezgéseit.Ha kintről bemegyünk egy szobába, magunkkal visszük a külső,külvilági hatások rezgéseit, majd átvesszük a szobai rezgéseket.Minden energia, maga a szervezetünk is,folyamatosan működik, pulzál,hullámokból áll,sejtek,részecskék birodalma.Ezért működik a telepátia is: a gondolat rezgései bevonzzák a rég nem látott barátot, pulzál a képe az agyban, mint könyvtárban és amikor a vevő készülék veszi az én mágneses adásomat/gondolok rá/, egyszer csak megszólal a telefonon a barát.Hatás-visszahatás.A stressz,a félelem hatása is azonnal jelentkezik az izmokban, ha nem is tudunk róla,de ha később nem tudatosítjuk, nem oldjuk fel a csomót,a blokkot, akkor hasonló negatív szituációknál azonnal jelez megint a szervezet/ fej vagy hasfájás,hányinger,kinél mi a gyenge láncszem/.A kineziológusok tudják megállapítani az izmok vizsgálatakor, hogy mikor keletkezett a blokk és hol.Ezeket a jelenségeket az ember saját magán is meg tudja tapasztalni, sajnos, van amikor csak jóval később, mivel a keletkezéskor a negatív érzelmeket a szőnyeg alá söpörte.A barátnőm nagyon komolyan vette ezt a 6 természeti törvényt, főleg a megnyilvánulás törvényét,és nem tartotta magában a véleményét, hanem mindig őszintén kimondta, vállalva a nyíltság hátrányát is.Azt vallotta,hogy nem akar csomót magának, mert az elfojtás valahol kifakad a szervezetben,akár csomó formájában is.
2013. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Tom Benko ***** válasza:
@Fürediné Kiefer EDit: Na, ez a fájdalmas kategória.
2013. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Fürediné Kiefer Edit! Aki teljes nevet ad meg GyK-n, az megérdemel egy korrekt ellenvéleményt.


Amit leírtál, ihletésében rokon azzal, ahogy a természettudományok is működnek. A vallások és az ezotéria is hasonlítanak ebben. Törvényszerűségeket fogalmaznak meg, amelyekkel megpróbálják ember által érthetően leírni a világ működését. Ha a valóságban tapasztaltak egybeesnek, vagy megmagyarázhatóak a felállított törvényekből, akkor azzal erősítik a törvényt. Bármelyik mellett kötelezi el magát valaki (nem kizáróan), az azt tapasztalhatja, hogy megmagyarázható vele a világ működése.


De a kérdés: akkor hogy lehetséges, hogy ezekből van 1000-féle? Egyszerű a magyarázat: hogy két elmélet ellent mond egymásnak, nem jelenti azt, hogy ne lehetne mindkettővel megmagyarázni ugyanazt a jelenséget. Ezért hiába magyaráz egy elmélet egy jelenséget, attól még az elmélet nem lesz igaz. Ez a tudományokra is érvényes. Marad tehát az, hogy az elmélet csak egy igényes bizalmat épít ki önmagával szemben (ez tudományonként is változik, hogy milyen magas szintű a meggyőződés). Például az jól növeli a bizalmat, hogy mindent meg lehet magyarázni az elmélettel. Amire viszont a tudományok képesek, az a reprodukálhatóság. Vagyis amit egyszer már megtapasztaltak, azt le lehet ellenőrizni, az elmélet iránti bizalmat az szavatolja, hogy valamennyi ellenőrzés során megbukhatott volna, (sőt, akár te magad is megbuktathatod), de még mindig áll. Ebből következik, hogy egy stabil tudományos elmélettel egy kísérlet kimenetelét előre meg lehet jósolni.


Erre semmilyen ezoterikus vagy vallási irányzat nem képes: előre megmondani, hogy pontosan mi fog történni. Ha pedig mégis képes rá, ott bújtatva azok is valamilyen tudományos eredményt használnak fel, például a pszichológiát. A vallások és az ezoterikus tanok csak utólag, már megtörtént jelenségeket tudnak megmagyarázni.


Ez pedig igaz az elméletedre is. Hiába szép kerek egész a világról alkotott kép a fejedben, hiába érted a működését, a legegyszerűbb kérdésekre nem tudnál válaszolni. Adott egy ilyen meg ilyen ház, benne ilyen meg ilyen emberek, ilyen meg ilyen "rezgésszint" mellett, mi fog történni? Csak utólag, amikor már történt valami, lesz magyarázva, hogy az hogyan esik egybe az elmélettel - megfeledkezve arról, hogy az elmélet esetleg más kimenetelekre is magyarázatot adhatott volna ilyen erővel.

2013. aug. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem vagyok ennyire jó fizikából, matekból, kémiából meg nem tudom még miből, mint ti, kb egy szót sem értek az elméletekből, elnézést...


Abszolút kezdő Titok gyakorlóként arra szeretnék választ kapni, hogy aki minket bánt -szóval, tettel, közvetlen vagy közvetett cselekvéssel, s mindezt szándékosan vagy akár véletlen, de semmiképp se jó szándékkal- azt hogy lehet megbűntetni és kinek a feladata? Mire kell gondolni? Azt mondják rosszat ne kívánjunk, negatívat ne küldjünk a fejére, de... Hogy tud az ember pozitívan gondolni valakire, aki árt vagy ártani akar neki? Ha negatív gondolatokat fűzök hozzá, az miért engem ér negatívan, ő mikor kapja vissza tette súlyát? Ki és milyen formában egyenlíti a "számlát"? Igazságosság is van valahol??


Köszönöm!

A türelmeteket is köszönöm az esetleges tévedéseim miatt!

2013. aug. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nincs semmiféle számlakiegyenlítés, ahogy titok sem. (sajnálom ha ezzel megbántottalak)
2013. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Igazából nekem erről mindig az jut eszembe, hogy mindennek megvan az ellentéte a világban (anyag-antianyag), amik vonzzák egymást. Gondolom értitek mire gondolok, szóval én pont azt találom logikusnak ha létezik vonzás, pont az ellentétét vonzanád..

És hogy ez miről jutott eszembe? Arról, hogy világéletemben mindig úgy működtem, hogy csak akkor sikerült bármim ha negítvan álltam hozzá gondolatban vagy semlegesen. Értsd úgy hogy tettem a dologért, de közben végig arra gondoltam, hogy ez nem fog menni, mindig azt elemeztem mi hibádzik abban amit és ahogyan csinálok...és mégis, ezek legtöbbször sikerülnek..de ne adja az isten, hogy én valamihez teljes bizonyossággal álljak neki, abból eddig még csak katasztrófák születtek és még több gond... és egyébként sok történet és élethelyzet is inkább a vonzás törvényének ellentétét bizonyítja...mármint leginkább a nemlétezését, azt hiszem..ez csak egy vélemény, tapasztalat, nem akarok senkit visszavetni, vagy megsérteni.

2013. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell kvantum fizika

A természet egyensúlyra törekszik és aki kibillent az egyensúlyából azt vissza igyexik billenteni.


Igen ám de a sötét oldalunkat is meg kell élnünk és aki nem hajlandó bele menni a kellemetlen érzelmekbe arra előbb utóbb mindenestűl borul rá a pöcegödör.

2013. aug. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!