Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a Sátánizmus?

Mi a Sátánizmus?

Figyelt kérdés
Félre ne értsen senki, alap szinten talán tisztában vagyok vele, de úgy hallom sok félrevezető információ van elfogadva a vallással kapcsolatban. Mi a lényege? Sátánisták számára mit jelent Sátánistának lenni? Komoly válaszokat szeretnék, szerintem nincsen abban semmi rossz, ha többet szeretnék megtudni egy vallásról, maguk a hívők által. Attól, hogy én nem vagyok az, és nem is szeretnék, érdekelhet.

2013. aug. 12. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Akik sátánistának vallják magukat,a felük azt se tudja mi az,csak ugye k@rva menő a nyakba akasztott pentagram meg az acélbetétes cipő,és akkor ők már hatalmas sátánisták.Nem egy 13-14 évest látok így,de ha megkérdeznéd őket erről,semmit nem tudnának mondani.Valódi sátánistából meg nagyon kevés van,gondolom itt az oldalon meg még kevesebb.Egyébként több formája is van,és szinte mindegyik mást vall,van olyan,aminekk semmi köze a Sátán személyéhez,meg a sztereotíp kecskeáldozós formához.
2013. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Spirituális Sátánista vagyok, ha van kérdésed privátban felteheted.
2013. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek rengeteg ágazata van, legelső különbség, hogy vannak teista sátánisták meg van pl. a LaVey sátánizmus.
2013. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok ága van.

A közös nevezőt a fekete mágia bizonyos elvek mentén történő gyakorlásában találtam meg.


Így aztán szerintem olyanok is bele tartoznak, akik nem is nevezik magukat sátánistának.

2013. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, már bővebben is utána tudtam nézni segítséggel :)
2013. aug. 13. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!