Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A spiritualitás alapjainak...

A spiritualitás alapjainak bizonyítása után, a tudomány mikor fog mélyebb értelmű ezotérikus folyamatokat megérteni?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Úgy a '90-es évek táján a modern kvantumfizika igazolta a spirituális világ létét. Kérdésem az ; mikor fog mélyebb jelenségeket egzaktúl leírni, mivel sajnos az ezotéria világában is különböző irányzatok, különböző magyarázatok vannak.


Előszőr is nézzük mit bizonyított a kvantumfizika, nehogy valaki azt a szememre vesse, hogy az asztrológiát nevezzem elismertnek. Nem erről van szó, még arról sem, hogy az aurát vagy csít igazolták. Itt arról van szó, hogy a kvantumfizika a tudat elsődlegeségét igazolta az anyag felett, ezzel a materialista tévhitet lerombolva.


*


Régóta foglalkoztatta az embert, hogy az anyag vagy a tudat van előbb. Vajon maga az anyag elsődleges vagy egy tudat hoz létre anyagot ? Nos, erre megkaptuk a választ !

A tudat az elsődleges ; konkrétan a tudat irányítja a világot, a tudat hat az anyagra. A világ úgy alakúl, ahogyan a tudatunkkal tekintünk a világra, az anyagra a valóságra, az ahogy gondolkodunk a világról, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel róla, ez befolyásólja a világot, az anyagot, a valóságot. Ugyanis a kétrészecskés kísérletekben a tudat hatására változtatja meg a részecske a tulajdonságait, azt hogy korábban melyik résen ment keresztül és az hogy milyen anyagi tulajdonságai legyenek. Mivel a kvantumfizika határesete a klasszikus fizikai, így megállapításai és kölcsönös hatásai igazak világunkra is. A kvantumfizika nem pusztán a mikrovilág törvényszerűségei, hanem szerves része a világnak. Atomok, molekulák viselkedhetnek kvantumosan.


Ennek bemutatása röviden : "Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 "


forrás : http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__4..


*


A kérdés az, hogy a mélyebb spirituális jelenségekben, mint asztrálvilág, aura, csí és még estig sorolhatnám ezeket, amikben még Én sem vagyok teljesen biztos, ami az egzakt működésüket illeti. Mit gondolsz ?



2013. aug. 24. 20:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Jaj, Zolikám! Mindjárt gondoltam, hogy te vagy az :D


Már hiányoltalak.

2013. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

"Úgy a '90-es évek táján a modern kvantumfizika igazolta a spirituális világ létét".


Kedves kolléga, kérnék hivatkozást, én is okleveles kvantumfizikus vagyok, sőt a feleségem is, de ez egyikünknek sem tűnt fel. Ja, és az nem ér ám, hogy saját magad linkeled forrásnak!

2013. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
#2 válaszoló: ne foglalkozz vele, ő csak egy troll. Úgy kvantumfizikus ő, mint ahogy én miniszterelnök. Már régóta itt rontja a levegőt, és gúnyt űz a tudományokból. Az a baj vele, hogy viccesnek sem vicces, úgyhogy szegénykémnek biztos nagyon unalmas a nyári szünet.
2013. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
3: gyulcán tarkarongy!
2013. aug. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%
Csak azt tudom válaszként adni a kérdésedre ( ha volt egyáltalán kérdésed, mert igazából szarok bele a zagyvaságaidba ) amit a többi ezoterigus okádékra írtam : Istenem mennyi gyökér van !
2013. aug. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Istenem, egy pillanatra majdnem bedőltem neki. Igyekszem lépést tartani a tudományos világ felfedezéseivel (még ha nem is értem valamennyit) de ez elkerülte a figyelmemet. Ezek szerint nem véletlenül.
2013. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Tom Benko ***** válasza:
A világ értelmesebb része már régen túljutott a babonás hiedelmeken, javaslom ezt neked is. Mondjuk kezdd az óvodával.
2013. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

"A világ értelmesebb része már régen túljutott a babonás hiedelmeken"


A népesség többsége és "értelmesebb" része azt sem veszi észre ami a szeme előtt van, mert ugye ami nincs benne a fél7-es hírekben, vagy nem bégeti azt a többi kisbárány addig az nem létezik ...

2013. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Zoltán, a pontszámod továbbra is 0/10, mostanában nagyon átlátszó vagy. Ha már trollkodsz, csináld jól. Ez így unalmas.


Ignoramus

2013. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Miért nem a kérdésre adtok választ?

A válasz:

Később.

2013. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!