Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért vágyom Angliába? Lehet,...

Miért vágyom Angliába? Lehet, hogy tényleg ott kellene élnem?

Figyelt kérdés

Éltem már Angliában pár évig. Nem mondom, hogy nagyon jól éreztem magam, viszont spirituálisan mintha "ébresztő" hatású lett volna rám az ottani hangulat/klíma.

Egy ideje újra Magyarországon élek, de ha angliai képeket látok, v történetet olvasok, mindig elfog egy sürgető vágy: vissza kéne mennem... mintha ott lenne a "lelki hazám". Ehhez hozzájön, hogy egy ideje egyre jobban vonzanak az újpogány vallások, ezekhez pedig Magyarországon nem sok esélyem van közelebb kerülni.


Szerintetek létezik ilyen? Vagy ez csak a "szomszéd fűje zöldebb" szindróma? Megjegyzem, sajnos eléggé jellemző rám...



2013. aug. 2. 16:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Lehet...
2013. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én még életemben nem jártam Angliában, viszont Ausztriában és Németországban igen. Bevallom őszintén, hogy én is ott szeretnék lakni, ez helyett a szörnyű ország helyett. Szerintem nálad is inkább az van, hogy itt rossz nagyon a közhangulat az angollal ellentétben. Így nem csoda, ha oda kívánkozol megint. Ebben nincs szerintem semmi természetfeletti.
2013. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Antimod ***** válasza:
100%

Érdekes, én pedig éltem Angliában, és alig vártam, hogy hazajöhessek. Az "újpogány valláshoz" szerintem idehaza is hozzájuthatsz, magyarul tényleg nem sok ilyen anyag van, de gondolom jól tudsz angolul, így az nem lehet probléma.


Az idő majd eldönti, hol szeretnél jobban élni szerintem.

2013. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Besenyő Pisti: Kösz a semmit...


#2: Köszi a választ. Hát, ez is egy lehetőség. Bár amikor Angliára gondolok, nem elsősorban a közhangulat jelenik meg előttem, hanem inkább az éghajlat és az építészeti stílus. Hozzáteszem, az éghajlatot nem pozitívan éltem meg -ugyanis szeretem a napfényt. Viszont, ahogy már írtam, ez a jellemzően borús égbolt mintha valami spirituális ébredést hordozott volna számomra - a levegőben éreztem a mítoszokat, legendákat.


Egyéb vélemények?

2013. aug. 2. 22:42
 5/22 A kérdező kommentje:

Antimod: neked is köszönöm a választ. Képzeld, én is így voltam vele: alig vártam, hogy hazajöhessek -ez azért volt, mert egy rémes házasságban éltem, és a válásom alkalmával jöttem haza. De persze az is közrejátszott, hogy hiányzott a napfény... természetesen, ha visszamennék, ugyanúgy hiányozna, úgyhogy ezért is vagyok nagy dilemmában.


Ami a vallást illeti, nem az irodalmat hiányolom, hanem a közösséget! Olyan embereket szeretnék megismerni, akik tényleg az autentikus ősi vallást gyakorolják.

2013. aug. 2. 22:52
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Én még nem jártam Angliába, de valamiért oda vágyom.

Na ezt rakd össze, én se értem. :D

2013. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát jobb lehet az élet ott, még nem jártam Angliában, de fogok menni, az tuti, hát ha oda vágysz, akkor lehetséges, hogy oda menj. Én velem ugyanez van. Ausztriában voltam, de ott sokkal jobb volt számomra, nem az, hogy egy halom cigicsikkben tapostam, mint itthon, szóval...
2013. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én angliában lakok, és egyszeruen érzem hogy itt tudok majd valamit kezdeni az életemmel:)) szeretek itt lakni, gyere te is koltozz ki.
2013. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Még mindig ez a kérdés foglalkoztat. És sajnos egyszerre vágyom Angliába, meg magyarországi kis falvakba is.. A kérdés viszont azért égető, mert van egy kisfiam, aki jövőre iskoláskorú lesz, és úgy érzem, addig el kellene döntenem, hol is akarok élni. Tud valaki esetleg valami biztos módszert, ami megmutatná a helyes utat?
2013. aug. 25. 14:28
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha van elég jövedelmetek, akkor maradhattok itthon, ha pedig nincs meg a megfelelő keret, és ha jó jövőt akarsz a gyerekednek, akkor szerintem Angliával jobban jártok, keresztanyámék is jobb élet reményében költöznek Angliába.
2013. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!