Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a véleményetek a Titok c....

Mi a véleményetek a Titok c. könyvről és a Necronomiconról?

Figyelt kérdés
A Titokban lévó dolgok valósak, vagy egy feltűnési viszketettséggel rendelkező személy agymenései? :D A Necronomicon, pedig konkrétan mire is jó, régen elkezdtem olvasni, de nemnagyon esett le. Köszönöm!

2014. jan. 7. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A Titok egy hamis történelmi és tudományos tényekkel alátámasztani próbált katyvasz humbug. Az egész az emberek hiedelmére alapozódik. Az emberek ha elég naivak azt a sok sületlenséget elhinni akkor kipróbálják ha valami jó történik velük akkor ráfogják hogy az miatt volt. Ha nem akkor vagy kiábrándulnak belőle, vagy továbbra is szentül hiszik az egészet. Bár egy valótlan dologban hisznek, de legalább mindig pozitív lesz a hozzáállásuk. Csak nem mindenki ennyire hiszékeny és önáltató hogy neki ez bejöjjön. A másikat nem ismerem.
2014. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Titoknak az a lényege, hogy a pozitív gondolkodás az életedre is pozitív hatással lesz, ez pedig nem hülyeség . Persze tényleg sok benne a butaság, hogyha nagyon akarod milliomos leszel stb, de ezt csak a nagyon naivak hiszik el .
2014. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

"A Necronomicon, pedig konkrétan mire is jó"


Semmire. A Necronomicont Lovecraft találta ki, és annyira hitelesen alkalmazta a műveiben,(bizonyos írótársaival még keresztreferálásokat is használtak és hivatkoztak egymás fiktív grimoire-jaira) hogy rengetegen keresték az "igazi" Necronomicont. Valamikor a hetvenes években egy Peter Simon nevű úriember ebben fantáziát látott és a lovecrafti gyökereket teljesen figyelmen kívül hagyva elkészített egy iszonyatos katyvasz, ami összemixeli a sumer és babiloni mitológiát borzadványos minőségben. Szóval az olvasgatása kifejezetten felesleges, sőt, káros, mert a sumer szavak teljesen rosszul szerepelnek benne, a mitológiákat pedig annyira összekutyulja, amennyire lehet.

2014. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Titok, vonzás törvénye:

Sok erről szóló filmet láttam, és értelmetlen dolognak tartom. Ha ennyire egyszerű lenne, ahogy ott elmondják, akkor a világon senki sem éhezne és mindenki boldog lenne, béke uralkodna. Ezt meg is lehet egyszerűen cáfolni. Az olyan emberek, akik például skizofrének, és teljesen más személyiséget találnak ki maguknak, sokszor hihetetlenül nagy ostobaságokat képzelnek el és gondolnak. Mégsem történik velük semmi ehhez fogható. Vagy például azok a végtelenül gonosz emberek is sokszor szerencsések és néha boldogok is, pedig forr bennük a gyűlölet és a rosszindulat. Ott van még a jóakaró ember is, aki mindenkinek jót szeretne, mégis sokszor a rosszat kapja. A gondolat nem vonz semmit. A gondolat az kihat a testre, de nem az egész világra.


Necronomicon:

Sokan valóságnak hitték, a Lovecraft által kiadott, s ő állítása szerint is fiktív regényt.

2014. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Titok című könyvet olvastam. Nem hiszek benne, de megtanított pozitívan gondolkodni. Néha mikor nagyon padlón vagyok felidézem magamban az ott olvasottakat és egyből eszembejut, hogy nem kéne állandóan keseregnem, hogy jobb lenne azzal foglalkozni mi az, ami jó az életemben..:)
2014. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem tetszett mindkettő. Mondjuk nem olvastam végig, de már majdnem elkezdtem.
2014. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nemelfogult ***** válasza:

A Titok egy gátlástalan, anyagiak és siker miatt írt, sajnos túl sikeressé vált könyv.

Mert az emberek szeretnék elhinni, hogy a dolgok így működnek.

Valaki írta, hogy tul. képpen pozitív gondolkodásra tanít. De egy sor hazugság és beteges csűrés-csavarás által. Pozitív gondolkodásra igen, mindenkinek szüksége lenne, de akkor van 100+1 más a Titoknál jobb, reálisabb könyv abban a témában.

2014. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindnekinek ment a zöld! Utolsó, tudnál ajánlani párat?
2014. jan. 8. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!