Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ti hisztek a varázslatokban,...

Ti hisztek a varázslatokban, mágiában? Légyszi személyes tapasztalatokat is írjatok

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 22:28
1 2 3
 1/25 Komplikato ***** válasza:
Sajnos egy ronda baleset okán én hitképtelen vagyok. Ellenben ha a kérdés az történtek már fura dolgok amiknek tanúja voltam ... arra nem írnék példát, mert más nem hinné el. :D
2012. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
A szó "mesebeli" értelmében nem. Viszont abban, hogy ha valaki hisz benne, akkor be tud magának magyarázni dolgokat, el tudja magával (vagy mások vele) hitetni hogy működik. /Amúgy én személy szerint feleslegesnek tarom ilyen dolgokkal foglalkozni. Sőt, ártalmasnak. Ilyen dolgok helyett az ember foglalkozhatna sokkal-sokkal értelmesebb dolgokkal is./
2012. szept. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
Ja, és személyes tapasztalatom is volt egy-két mágiával, meg ilyen dolgokkal foglalkozó emberrel is. (Sajnálatomra, de tanultam belőle.)
2012. szept. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Én néha előre látom az időt. Irányítani nem tudom, magától jön. Néha azt hiszem, hogy csak "ezt már láttam" állapot, de nem.

Ezelőtt két évvel volt egy álmom, amiben éppen egy filmsorozatot néztem, és álmomban éppen arra vártam, hogy kezdődjön az egyetem.

Ma láttam a sorozatot, rögtön felismertem a szereplőkről, meg arról, hogy mit mondanak. És 4 nap múlva kezdődik az egyetem. (Erdélyország/Kolozsvár)

2012. szept. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít mágiának? Az ami csak úgy megtörténik, de nem tudod megmagyarázni miért? Ez olyan ködös fogalom. Abban nem hiszek, hogy ha például elvágod egy kakas nyakát és hármat köpsz egy rézküblibe, akkor ez meg amaz fog történni. Szóval a "bazári" mágikus dolgokban nem tudok hinni. Több köze van a bűvészethez mint bármi máshoz.


Más kérdés a tudat, és a valóság mibenléte. Engem ez az ami érdekel igazán. De azt meg nem nevezném mágiának semmiképp.

2012. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

MI A MÁGIA?


A mágia valójában tudást jelöl.

A mágia nem varázslat, mert a varázslat csak egy illúzió.

A mágia csak a hozzá nem értő számára tűnik illúziónak.

A mágia lényegében az elme játéka - természetfelettinek hitt módon.

A mágia - a kívánt cél érdekében, a tudás birtokában - hatást gyakorol a világra.

Az igazi mágia - valódi tudás - a hatás létrehozásának és a hatás következményének ismeretét egyesíti. Legyél te is mágus! Szerezz meg magadnak minél több tudást, minden szinten.

2012. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Tom Benko ***** válasza:
0%

MI A MÁGIA?

Csalás és tudatlanság elegye! Inkább foglalkozz a valósággal, érdekesebb minden másnál. Go and get a life!

2012. okt. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ha ilyen harry potterben látott dolgokra gondolsz akkor jó lenne de eggyáltalán nem hiszek benne...

Ha lehetséges lenne már tuti elterjedt volna...

2012. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
64%
Hókuszpókuszra nem megy, ez biztos! De vannak tapasztalataim arról, hogy csodás dolgok történhetnek az emberrel, ha valamit nagyon szeretne... Tudnék mesélni, de arra itt kevés a hely. Úgy gondolom, hogy ennek még a hithez sincs sok köze, sokat kellene még fejlődni az emberiségnek ahhoz, hogy eljusson arra a szintre, hogy irányítani tudja, ura legyen az energiáinak, melyek olyan irányba terelhetik saját fizikai valóját, mint ahol a vágyai járnak. (Ez csak az én véleményem!)
2012. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én csak a nagymellű varázslónőkben hiszek !
2012. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!