Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan győződhetnék meg...

Hogyan győződhetnék meg arról, hogy a mágia, az okkultizmus valóban létezik?

Figyelt kérdés

Előljáróban el kell mondanom, hogy kiváló intellektusú, mások számára is igen értelmesként számon tartott magasan képzett ember vagyok, aki soha sem hitt az ezotériában


Az utóbbi időben sok valódi eseményeken alapuló filmekben láttam hihetetlen, mágikus tőrténeteket, melynek "állítólag" valóságalapja van, olyan filmek ezek, mint az igaz vagy hamis vagy a hihetetlen tőrténetek a Life & Networkon.


Gondoltam adok egy esélyt és egy ilyen fórumon, ahol nagy mágusok, akkultisták, sátánisták, jósok és más ezotérikus emberek vannak, eszmétcseréljünk erről.


Mit tudtok ajánlani, hogyan bizonyosodhatnék meg erről ? Tudom, hogy azt fogjátok mondani, hogy sokat kell olvasni és egyéni utakat bejárni és majd 15-20 év múlva lesz annyi tapasztalatom hogy bla bla bla...


Én mostra gondoltam. A mostban élek. Most kell tudni ezt, mert az évtizedeket nem tudom kivárni. Valami asztrálprojekciós kísérlet egy magas szintű beavatott ezotérikustól vagy hasonló?


2014. márc. 30. 20:07
1 2 3 4
 1/35 Laylah ***** válasza:
78%

Csontra leegyszerűsítve ez úgy van, hogy ha hiszel benne, működik, ha nem, akkor nem. Vannak átfedések, de viszonylag ritkán. Asztrálprojekcióról szerintem ne is ábrándozz, nem úgy megy, hogy olvasol egy technikát, leülsz és már sikerül is (illetve van rá esély, de ahhoz őstehetségnek kellene lenned).

Minden azon áll vagy bukik, hogy hiszel-e benne.

2014. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy asztrálprojekció által magam előt látom egy magas szintű mágus auráját. Én nem vagyok képes ilyen dolgokra


Gondolom annak eldöntése, hogy vannak-é szellemek, aúra, farkasemberek, sors, karma meg ezek nem hit kérdése. Tévednék ?

2014. márc. 30. 20:57
 3/35 anonim ***** válasza:

Kerdezo, valami konkretabbat mondjal, tehat hogy peldaul mit nem hiszel, vagy mirol szeretnel meggyozodni.

Nem hiszed el hogy a parazson jaroknak nem eg meg a talpuk ? Vegyel reszt egy ilyen tuzonjaro akcion, es meglatod ...

2014. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Egészséges szkeptikusnak érzem magam, azonban nem meggyőzhetetlennek. A hétköznapi élettől elrugaszkodott dolgokat nem hiszem el, pl ezotéria egésze


A tűzönjárást leleplezték. A lényege hogy valamilyen anyaggal timsóval vagy hasonló kenik a lábat be és akkor az védőréteget képez a lábon. A parazsat annyira szétsöpri a mágus pl táltos andrás, hogy ereje nem lesz. Kb ezek

2014. márc. 30. 21:29
 5/35 anonim ***** válasza:
Kérdező, nincs olyan, hogy meggyőzhetetlen szkeptikus. Sőt, a szkeptikusok a legmegyőzhetőbbek, objektív bizonyítékok által. Csak sok embernek túl bonyolult a szkepticizmus, mind filozófiában, mind tudományban.
2014. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Laylah ***** válasza:

Aurát sem fogsz látni. :) Az asztrálprojekciót végző személy bárhol megjelenhet a világban, azonban nem biztos, hogy mások is látják. Olyasmi alakban jelenik meg, mint a szellemek. Ha elég erős az illető személy ilyen téren, akkor valóban lehetséges, hogy szélesebb körben fogják látni, érzékelni őt.

Leginkább egy hiteles jós/jósnő felkeresését tudom neked ajánlani, olyasvalakit, aki látatlanban is el tud rólad mondani olyan dolgokat, amiket csak te tudhatsz (bár ez talán már a médiumok, látók hatásköre). Mondanám, hogy segítek, de saját véleményem szerint még nagyon nem állok olyan szinten, hogy ilyenre képes legyek. Elméleti dolgokban elég jó vagyok, de gyakorlatban már kicsit eltompultam az utóbbi 1-2 év során. Egyébként hiszem, hogy mindarra, amire egy jós/látnok/mágus képes, bármely ember képes, megfelelő hozzáállással, hittel, és kellő mennyiségű gyakorlással. Senki nem több vagy kevesebb a másiknál, csak vannak, akiknek megmarad a vele született képességük, mások elveszítik azt, és vagy tagadják az egészet, vagy gyakorlással próbálják visszaszerezni.

2014. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Számodra semmi sem létezik amit nem tapasztaltál meg.


Itt hiába magyaráz itt neked valaki meggyőző dolgokat vagy mutat neked trükköket, az számodra sosem fog létezni.


Akár léteznek azok a dolgok amiről beszélsz akár nem. Amíg nem tapasztaltad meg addig számodra biztosan nem.

2014. márc. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Shai-Hulud ***** válasza:

"Leginkább egy hiteles jós/jósnő felkeresését tudom neked ajánlani,"

Ez jó, ha ilyet találsz, feltétlen szólj nekem is! :-D


"olyasvalakit, aki látatlanban is el tud rólad mondani olyan dolgokat, amiket csak te tudhatsz"

Na igen. Bekopogsz, és ha megkérdezi, hogy ki az, már fordulhatsz is vissza. :-)


Ha ilyen jelenségek lennének (farkasemberek, vámpírok), vagy működnének (bevonzás, telekinézis), ha csak a legcsekélyebb mértékben előfordulnának (asztrálprojekció, szellemidézés), ha ezek előfordulásai a statisztikai normál eloszlástól lényegesen különböznének (jóslás, jövőbelátás), akkor a tudomány már régen gőzerővel tanulmányozná a lehetőséget, hogy hogyan lehetne ezt valamilyen módon felhasználni (vagy az emberiség érdekében, vagy az emberiség kiirtására...), a tudósok pedig egymást ölnék a lehetőségért, hogy melyikük kapjon Nobel-díjat egy-két hasonló felfedezésért.


De persze annak, aki hinni AKAR az ezoterikus "csodákban" teljesen felesleges logikai érveket sorolni, inkább elfogadják a tökéletes logikai lehetetlenséget, mint azt, hogy ilyen csodák nem léteznek.


Az a kérdés, hogy te a tudományt, és az észérveket fogadod-e el, vagy az esetlegesen teljesen önellentmondó vakhitet.

Lehet választani!


Pedro

2014. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Laylah ***** válasza:

Pedro, ismerek legalább két ilyen személyt a környezetemben, viszont online jóslást csak pénzért vállalnak, bocsi. :P A kopogós beszólásod meg egy ezer éves vicc, és kiválóan példázza, mennyire fogalma sincsen az embereknek, mit kéne várniuk egy jóstól.

A többi meg már csak a te véleményed. :)

2014. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Nehéz "kézzel fogható" bizonyítékkal szolgálni egy hitetlennek, de azért megpróbálnám. El tudod képzelni, hogy lerajzolod valakinek a telkét és a rajta lévő tereptárgyakat bejelölve cím nélkül átadod valakinek, aki rövid vizsgálat után megrajzolja neked, hogy pontosan hol és milyen mélységben találsz a helyszínen vizet? kút ásással bebizonyítható. Ha igen, akkor máris bizonyítható a mágia létezése, hiszen ismeretlen területen, mintha a helyszínen járt volna megmutatja hol leled fel a természetes víz eret. Számodra ez meggyőző volna? Sándor
2014. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!