Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit ad a Temple of th Vampire...

Mit ad a Temple of th Vampire vallás?

Figyelt kérdés

Sokfelé olvasgatok róla, még az oldalukon is, de nem derül ki pontosan min alapszik. Ez egy olyan vallás, ahol energiavámpírokká nevelik a híveket? Ugyanis mint elfogadottan létező vámpírság (természetesen spirituális, okkult körökben, szkeptikus trollok kíméljenek) csak energiavámpírságról tudok. Vagy netán ez csak egy szimbolikus elnevezés, ugyanis örök életet ígérnek a híveknek? Van egyáltalán köze az energiavámpírsághoz, vagy csak én kevertem ide?


Én őszintén szólva, bár sok dologban hiszek a spiritualitással és az okkultizmussal kapcsolatban, elég nagy kamunak tartom ezt a vallást. Ugyanis olyasmiket olvasok róla, hogy valójában egy üzlet az egész, a hívek rengeteget költenek rá, hogy sok év múlva "halhatatlan vámpírokká" váljanak.



#spiritualitás #okkultizmus #örök élet #kamu #energiavámpír #vampiretemple #temple of the vampire
2014. máj. 2. 11:49
 1/7 Vree ***** válasza:

Nekem inkább ilyen önsegélyező csoportnak tűnik. Magyarul vedd át a vámpír filozófiát, és akkor az életben is sikeres leszel. Már nem a vérszívást meg a gyilkolást, dehogy. Hanem a magabiztosságot, törekvőséget stb.


Tessék, itt a lista a honlapjukról, amikre egy 1. szintű vámpír (váó!) csupa IGENnel válaszol:


1) A saját fejeddel szoktál gondolkodni, ahelyett hogy mások véleményét fogadnád el?

(2) Bízol a saját tapasztalatodban, akkor is ha mások nem értenek egyet veled?

(3) Úgy gondolod, hogy az élet olyasmi, amit érdemes élni, nem pedig egy végtelen teher?

(4) Ha megnyernéd a lottót, boldog lennél vagy bűntudatos?

(5) Többre értékeled a saját és szeretteid életét másokénál?


A vámpírtemplom természetesen különféle előnyöket ígér híveinek.

Úgymint:

Teljesítmény - Hogyan kezeljük az élet problémáit és legyünk sikeresek?

Barátság - Hogyan ismerkedjünk másokkal?

Önfejlesztés - Hogyan váljunk jobb emberré?


(Lol "energiavámpír" egyesek mennyi kevés gagyival is beérik...Ami engem illet, ha nem szívhatok igazi vért, nem ugrálhatok háztetőkön és nem esek szét a kereszttől (puszta sikongatás fizikai sérülés nélkül nem ér), akkor nem akarok hallni róla. :D Több ambíció, srácok!)

2014. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kematox ***** válasza:
Valószínűleg azt nyújtja mint minden kultúr baromságra létrejött szekta: lenyúlják a pénzed és teletömik az agyad rengeteg marhasággal amik hosszútávú személyiség zavarokat okoznak. Javaslatom: kerüld messzire őket és ne olvass több szemetet Stephenie Meyer-től.
2014. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ki az a Stephenie Meyer? :D Engem azért érdekel, mert a spiritualitás kapcsán jutottam el oda, hogy tudomást szerezzek róla. Szóval kíváncsi vagyok mit tudnak, amit mondjuk egy "fekete" mágiával (mintha lenne külön fehér és fekete mágia), spiritualitással foglalkozó vallás, csoportosulás nem tud rajtuk kívül.
2014. máj. 3. 21:12
 4/7 Kematox ***** válasza:
74%
Hogy mit tudnak a mágiáról és az okkultizmusról arra könnyű válaszolni. Semmit! Ez csak egy rakás ingyenélő szemétláda aki a sok ezer ostoba vámpírimádón élősködik, megfosztva őket a pénzüktől, és felkészítve őket egy életútnyi csalódásra ha valóban hívővé válna. Ez nem egy vallás, csak egy folklórból, népszerű vámpír sztorikból, és néhány diszkontáron vásárol okkultista könyv tanaiból össze ollózott katyvaszra épült pénzgyár. Kár velük foglalkozni. Egy igazi vallás lényege hogy segítsen meghatározni létezésed okát és célját és hogy átsegítsen életed nehéz időszakain úgy tanításaiból és filozófiájával segít egy helyes utat választani az életedhez és a legtöbb esetben valami opciót nyújt a halhatatlanságra. Ez itt csak a legutolsó dologra nyújt egy választ, mégpedig hogy legyél egy más embereken élősködő szörnyeteg, amivel legjobb esetben is néhány személyiség zavaros antiszociális, kirekesztett embert nevelhetnek ki. szerencsére előbb fog eltűnni. És ha létezik is bármilyen mágia vagy egyéb okkultista hatalom ezeknek semmi közük hozzá.
2014. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kematox ***** válasza:
Ja elfelejtettem. Meyer az Alkonyat könyveként ismert emberellenes bűnökért felelős írónő.
2014. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat! Azt hiszem így lehet, ahogy írod. Már ott gyanús volt nekem, hogy az oldalukra lépve hogy túlmiszticizálták magukat. Meg mintha jólétet is ígértek volna, ha pedig valaki tudja a jólét titkát, minek kell neki pénz? :)
2014. máj. 3. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Illúziókat és még valamit hozzá... Nagy az éhség és egyre erősebb az ősi ösztön. El is fogja sodorni a világotokat, amiben hisztek.
2014. máj. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!